Przejdź do treści

3 marki roślinne, które pokochałyśmy: From Plants, SVOJE i Roślinne Przestrzenie

3 marki roślinne, które pokochałyśmy: From Plants, SVOJE i Roślinne Przestrzenie
3 marki roślinne, które pokochałyśmy: From Plants, SVOJE i Roślinne Przestrzenie / materiały prasowe, autorka kolażu: Joanna Zduniak
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Rośliny mają moc! Coraz bardziej doceniamy to, co daje natura, zamiast sięgać po to, co jest sztuczne. A mamy, w czym wybierać. Bo produkty roślinne są coraz bardziej różnorodne: świece, kosmetyki, suplementy. My szczególnie pokochałyśmy trzy marki, które się w nich specjalizują: From Plants, Svoje i Roślinne Przestrzenie. Czym nas urzekły?

SVOJE

SVOJE to roślinne kosmetyki produkowane na Podlasiu – z tego, co dała natura. Powstają na roślinnych olejach, naparach i maceratach ziołowych. Produkty bogate są w glinki, witaminy, naturalne olejki eteryczne, wosk i miód pszczeli.

To zdecydowanie produkcja w wersji slow. Każda receptura jest starannie opracowywana i oceniana pod kątem bezpieczeństwa. Kosmetyki są wytwarzane ręcznie, w niewielkich partiach. Czasem trzeba naprawdę długo czekać, aż produkt będzie gotowy. Na przykład mydła dojrzewają co najmniej sześć tygodni w suszarni, zanim trafią do sprzedaży.

Oprócz przeróżnych mydeł – lnianych, lawendowych, a nawet i takich, dzięki którym możesz zrobić sobie masażw ofercie marki SVOJE znajdziemy też m.in. naturalne sole do kąpieli, owocowe maseczki czy lekkie roślinne kremy, np. na naparze z przywrotnika, lawendy czy na bazie oleju konopnego. Naszą uwagę przykuły też hydrolaty, czyli mgiełki do twarzy, które dają naszej skórze uczucie odświeżenia i nawilżenia.

Powrót do korzeni 

Kto stoi za marką? Aleksandra Krasnodębska-Gwardzik, która zajmuje się produkcją i sprzedażą naturalnych kosmetyków wraz ze swoim tatą Krzysztofem. Marka SVOJE istnieje od 2017 r., ale prace nad stworzeniem roślinnych kosmetyków rozpoczęły się dużo wcześniej – 15 lat temu. Jak mówi Aleksandra, zaczęło się od zaspokojenia własnych potrzeb.

Ruszaliśmy w takim momencie, że na rynku było dostępnych bardzo mało naturalnych kosmetyków, a miałam ogromne problemy z cerą. Nie byłam w stanie nawet używać aptecznych kosmetyków, bo zawsze wywoływały u mnie reakcje alergiczne – opowiada Aleksandra.

Podkreśla, że z wykształcenia nie jest chemiczką, tylko graficzką komputerową. Produkcji roślinnych kosmetyków uczyła się więc metodą prób i błędów. Ale bardzo jasno wiedziała, do czego dąży. Dowiedziała się tego, gdy sięgnęła do korzeni – czyli rodzinnego Podlasia. To właśnie na tradycji i niezwykłości tego miejsca zbudowała siłę swojej marki.

Aleksandra Krasnodębska-Gwardzik

 

Urok rodzinnego Podlasia

Podlasie jest niezwykle zielonym regionem Polski. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów za miasto, a zobaczymy naprawdę dzikie tereny, bogactwo natury. Mieszają się tu różne kultury, wyznania, gwary, co nadaje magii i uroku temu miejscu. Niesamowite umiłowanie do tradycji, pielęgnowanych na podlaskich wsiach, widoczne jest do dziś – podkreśla właścicielka marki SVOJE.

Urok Podlasia odkryła jednak dopiero po opuszczeniu rodzinnych stron i wielkim powrocie. Całe studia mieszkała w Gdańsku, potem przeniosła się do Poznania. Ale zawsze była pewna, że jeśli będzie otwierała swój własny biznes, to tylko na Podlasiu. Jak mówi, kontrast wielkiego miasta, ciężkiego powietrza i dzikich łąk, nakłania do refleksji i inspiruje.

Tęsknota do rodzinnych stron skłoniła mnie do poszukiwań czegoś, co już dawno było w mojej głowie, tylko nie umiałam tego ani nazwać ani narysować. Zamiłowanie do samodzielnego wytwarzania kosmetyków naturalnych, które było pielęgnowane od kilku lat, nabrało wreszcie wyrazu i kształtu – przyznaje Aleksandra Krasnodębska-Gwardzik.

SVOJE, roślinne kosmetyki

SVOJE, roślinne kosmetyki / materiały prasowe

From Plants

Odkrywanie mocy roślin na nowo? Marka From Plants to innowacyjne kompozycje ekstraktów roślinnych i witamin do codziennej suplementacji, która odpowiada na nasze współczesne problemy i wyzwania związane ze stresem, skupieniem oraz z zasypianiem.

From Plants, suplementy roślinne

From Plants, suplementy roślinne / materiały prasowe

To co wyróżnia From Plants to przede wszystkim naturalne ekstrakty roślinne. Ile razy słyszeliście od babci o działaniu szałwii? Albo o zaletach zielonej herbaty, czy szyszek chmielu? To składniki, które znamy i cenimy. Wiedza o roślinach w połączeniu z eksperckim doświadczeniem doprowadziła do stworzenia formulacji z wysokiej jakości ekstraktów roślinnych.

Zespół specjalistek i specjalistów tworzących markę From Plants podchodzi bardzo holistycznie do dbania o siebie. Jak sami podkreślają, wybrali rośliny jako składniki suplementu, bo ich działanie jest znane i sprawdzone. Dodatkowo wspierają w naturalny sposób zdolności organizmu w długotrwałym działaniu. Ważne jest to, byśmy sami odkryli w sobie potencjał, a From Plants pomaga nam go wydobywać!

From Plants, suplementy roślinne

From Plants, suplementy roślinne / materiały prasowe

Bodziec do zmian

– Żyjemy w zabieganym świecie, na nic nie mamy czasu, a jednocześnie chcemy zadbać o siebie, swoje zdrowie i bliskich dookoła. Sam suplement nie rozwiąże naszych problemów, ale może być dobrym bodźcem do zmian. Wierzymy w moc, która jest w roślinach, ale nasz styl życia, złe nawyki, brak ruchu czy stres stanowią dużą przeszkodę w osiągnięciu harmonii i równowagi – mówi w rozmowie z Hello Zdrowie Kinga Kawęcka z From Plants.

From Plants to trzy różne suplementy diety oparte wysokiej jakości ekstraktach  Deep Focus, Good Sleep i Less Stress. Mają jedną wspólną misję: pomóc nam odnaleźć spokój i równowagę. A to, teraz, w czasie pandemii, jest szczególnie trudne.

Sięgamy po naturalne rozwiązania, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że wiele dostępnych na rynku rozwiązań nie jest skupionych na długoterminowych, zrównoważonych efektach dla naszego zdrowia. Wierzymy w moc naturalnych składników, dlatego w naszych produktach nie znajdziesz zbędnych wypełniaczy. Suplementy nie zawierają laktozy, są wegańskie i bezglutenowe – podkreśla Kinga Kawęcka.

From Plants, suplementy roślinne

From Plants, suplementy roślinne / materiały prasowe

Co wchodzi w skład From Plants?

Jesteś ciekawa, co kryją w sobie suplementy From Plants? To między innymi:

  • kofeina z liści herbaty – naturalny substytut kolejnej filiżanki kawy, która skutecznie nas pobudzi
  • rozmaryn lekarski oraz liliowiec – które relaksują i pobudzają ciało do produkcji naturalnej melatoniny
  • szałwia – która wspiera pamięć i koncentrację

Co istotne, ekstrakty roślinne w From Plants nie są nam „serwowane” w postaci pojedynczych składników, tylko zebrane w kompleksową całość. Dzięki temu możemy być pewne, że proporcje poszczególnych witamin i minerałów są dobrane tak, żeby działanie było jak najskuteczniejsze.

Jednocześnie twórcy marki podkreślają: naturalne suplementy mają nas wspierać, a nie zastąpić, zdrowy styl życia.

Ważna jest świadomość, że nie ma pigułki, która może zastąpić słońce na naszej skórze lub przyjemności związane z rozwijaniem pasji czy z celebrowaniem czasu dla siebie i rodziny – mówi Kinga Kawęcka.

Cenimy markę za szczerość i naturalność. Resztę sprawdźcie sami – produkty From Plants są do kupienia w sklepie Hellozdrowie.pl:

Jak zrobić własnoręcznie płyny dezynfekujące do domu i ekologiczne środki czystości

Roślinne przestrzenie

Roślinne przestrzenie to marka, którą tworzy dwójka zakochanych w sobie ludzi – Karolina i Piotr Trojanowscy. Oprócz miłości do siebie połączyła ich miłość do roślin. W ich sklepie znajdziemy między innymi naturalne sojowe świece, a także ekologiczne zeszyty i notesy, ubrania z recyklingu i plakaty – wszystko z motywami roślinnymi.

Nasz sklep powstał z potrzeby tworzenia pięknych rzeczy do naszych własnych domów. Każdy produkt to odpowiedź na nasze potrzeby. Zaczęliśmy od naszej kolekcji plakatów z chwastami. Chcieliśmy nimi zwrócić uwagę na piękno miejskich łąk, na to, że małe rzeczy sprawiają dużo radości. Ale od ponad roku poszerzamy nasz asortyment o inne rzeczy około wnętrzarskie i ekologiczne – mówi Karolina.

Świece sojowe, Roślinne Przestrzenie

Świece sojowe, Roślinne Przestrzenie / materiały prasowe

Miłość do siebie… i roślin

Pierwotnym pomysłem na Roślinne Przestrzenie było pokazanie, że sztuka jest nie tylko w galeriach, ale można ją również dostrzec na co dzień, w rzeczach na pozór zwykłych. Dlaczego akurat w przedmiotach codziennego użytku, takich jak torby czy zeszyty, pojawiają się rośliny i skąd pomysł na tworzenie ich w duchu ekologii?

Jesteśmy działkowiczami, więc dla nas natura to ważny aspekt życia. Na własnej działce czujemy się najlepiej – pielęgnując owoce, warzywa, rośliny, kwiaty. Lato przed otworzeniem sklepu było bardzo intensywne w doznawaniu miejskich łąk. Wszędzie widzieliśmy bohaterów naszych plakatów. Nasi pierwsi klienci również mocno doceniali fakt, że na plakatach znalazło się coś tak zwykłego i na co dzień nie do końca zauważalnego. Ekologia i rośliny, chwasty, kwiaty idą w parze. Stąd pomysł na tworzenie naturalnych produktów z motywem roślinnym – opowiada Karolina.

Co jeszcze przed nimi? Pomysłów i inspiracji płynących z natury jest mnóstwo, byle tylko na wszystko starczyło czasu.

Karolina i Piotr, właściciele marki Roślinne Przestrzenie

Karolina i Piotr, właściciele marki Roślinne Przestrzenie / materiały prasowe

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: