Przejdź do treści

Jennifer Garner zachęca do mammografii. Aktorka pokazała relację z własnej wizyty

Jennifer Garner namawia do mammografii/Getty Image
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Wiele gwiazd z tej okazji porusza temat badania piersi, głośno mówiąc lub pisząc w social mediach o tym, dlaczego są tak ważne. Tym razem głos zabrała aktorka Jennifer Garner, która opublikowała krótki filmik, relacjonując swoją wizytę u lekarza.

Jennifer Garner, amerykańska aktorka i producentka, opublikowała na swoim profilu na Instagramie krótki filmik zachęcający do badań piersi.

W październiku mam stałą datę ?. Na mammografię ?. Dla mnie spotkanie, które mam zapisane w kalendarzu sprawia, że ​​jest jest rutyną tak, jak wizyta u dentysty. Wiem, że to przerażające, siostry, ale po prostu to zróbcie – najlepszą rzeczą jest wczesne wykrycie. ? Wszystkim w bitwie – szacunek, miłość i siła dla was” – napisała pod filmem Jennifer Garner.

Na filmie widzimy jak Garner przebiera się w oczekiwaniu na badanie i wyniki, rysuje przy tym śmieszne rzeczy i dmucha silikonową rękawiczkę. Aktorka pokazuje także, że choć mammografia nie jest zbytnio przyjemna, to warto wiedzieć, czy jest się zdrową.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jennifer Garner (@jennifer.garner)

Co to jest mammografia?

Mammografia to rodzaj badania z wykorzystaniem promieni rentgenowskich polegającego na wykonaniu serii zdjęć gruczołu piersiowego. Badanie mammograficzne pozwala na zobrazowanie wczesnych i zaawansowanych zmian nowotworowych oraz innych patologii sutka. Mammografia przesiewowa, czyli dobrowolne kontrolne badanie i mammografia diagnostyczna wykonywana w celu potwierdzenia lub wykluczenia zmian chorobowych po zaobserwowaniu niepokojących objawów uważane są za bezpieczne i skuteczne metody wykrywania raka piersi, choć badanie spotyka się również z opiniami krytycznymi. Mammografia boli ze względu na wywierany ucisk mechaniczny na piersi przez aparaturę. Odczuwany dyskomfort i dolegliwości można zminimalizować, wykonując prześwietlenie w odpowiednim czasie cyklu miesięcznego pacjentki, kiedy biust jest mniej wrażliwy na dotyk.

Badanie mammograficzne kobiet w grupie wiekowej 40–50 lat zaleca się wykonywać regularnie co 2 lata, paniom powyżej 50 roku życia raz w roku, z kolei dla kobiet młodszych zaleca się inny rodzaj badania obrazowego.

Mołek, Rozenek, Młynarska i Jabłczyńska znikają z Instagrama. Znane Polki biorą "Dzień na U"

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam bardzo bliski. Starając się pomóc chorym kobietom, stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Rak piersi jest nie tylko rzeczywistością, ale i przyszłością wielu z nas. Jeśli jesteś chora lub masz w otoczeniu kogoś, kto chorował lub walczy z nowotworem, ten poradnik jest dla ciebie.

Cały rok był dla naszej redakcji Hello Zdrowie bardzo szczególny. Od pisania artykułów o doświadczeniach kobiet odnośnie raka piersi, przeszliśmy do działania. Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliłyśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi jest darmowym e-bookiem, z którym możesz się zapoznać. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.