Przejdź do treści

Skąd bierze się brzydki zapach włosów? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Dlaczego włosy śmierdzą? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny
Dlaczego włosy śmierdzą? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny / Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Czujesz od dłuższego czasu nieprzyjemny zapach włosów? Najprawdopodobniej źródła trzeba szukać na skórze głowy. Kosmetolożka Joanna Skrzypczak, znana jako Ekspert Kosmetyczny, wyjaśnia, jaki zapach wskazuje na problemy ze zdrowiem.

Brzydki zapach skóry głowy – przyczyny

Masz problem z brzydkim zapachem skóry głowy? Myjesz włosy, próbowałaś już wszystkiego, ale nic nie pomaga? Zacznijmy od podstaw: skąd bierze się brzydki zapach na skórze głowy?

„Pamiętaj! Na skórze żyją mikroorganizmy i ważne jest, by żyły w równowadze. To ty zapewniasz im warunki do życia i to które grupy bakterii czy grzybów się kolonizują” – podkreśla kosmetolożka Joanna Skrzypczak.

Ale, jak dodaje, chodzi też o to, że skóra głowy się poci – szczególnie teraz, latem, ale też zimą, pod przykryciem. Sam pot jest bezwonny – za przykry zapach odpowiadają bakterie, które metabolizują pot. Co jeszcze wpływa na nieprzyjemny zapach skóry głowy?

  • choroby, np. cukrzyca (zapach podobny do acetonu czy gnijących owoców);
  • niewydolność wątroby (zapach przypominający zapach wątróbki), niewydolność nerek (zapach moczu lub amoniaku);
  • jesteś tym co jesz i tym też pachniesz, jest tak na przykład z ostrymi daniami i przyprawami, cebula i czosnkiem;
  • przyjmowane leki;
  • grzybica – w przypadku mysiego zapachu – jeśli go czujesz, to warto wykonać wymaz mykologiczny i wdrożyć odpowiednie leczenie u dermatologa;
  • niedomyta skóra głowy – tworzysz dobre środowisko dla zaburzenia mikrobiomu – nie zawsze naturalne łagodne kosmetyki są dobre, skóra głowy to idealny przykład;
  • zmiana składu łoju.

Co może pomóc?

„Z pewnością wizyta u trychologa, który pomoże ci zabiegami oraz dobierze odpowiednią pielęgnację lub zaleci wizytę u dermatologa” – wyjaśnia kosmetolożka.

skóra głowy

Ekspert Kosmetyczny

Konto Ekspert Kosmetyczny na Instagramie prowadzone jest przez Joannę Skrzypczak, kosmetolożkę, szkoleniowca Skincare i studentkę trychologii kosmetycznej. Porusza ważne tematy, o których często mówi się zbyt mało, takie jak: łysienie plackowate, świąd skóry głowy, łysienie androgenowe. Specjalistkę obserwuje już ponad 17 tys. osób. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

OMG, czemu tak brzydko pachnie?? Myjesz głowę, próbowałaś już wszystkiego, każdej złotej porady z internetu, ale nic nie pomaga?‍♀️? Skąd bierze się brzydki zapach na skórze glowy? Pamiętaj! Na skórzy żyją mikroorganizmy i ważne jest by żyły w równowadze, to Ty zapewniasz im warunki do życia i to ktore grupy bakterii czy grzybów sie kolonizują. Ale nie tylko, skóra glowy sie poci szczególnie teraz latem jak i zimą pod przykryciem. – Sam pot jest bezwonny – za przykry zapach odpowiadają bakterie, które metabolizują pot. – Przyczyną mogą być też choroby np cukrzyca (zapach acetonu czy gnijących owoców), niewydolność wątroby ( przypominający zapach wątróbki), niewydolność nerek ( zapach moczu lub amoniaku) – jesteś tym co jesz i tym też pachniesz np. ostre dania i przyprawy, cebulę i czosnek. – leki – one również mogą wpływać na zapach. – Jeśli czujesz zapach mysi duże prawdopodobieństwo że to grzybica, warto wykonać wymaz mykologiczny i wdrożyć odpowiednie leczenie u dermatologa. – możesz również miec niedomyta dobrze skorę glowy – tworzysz dobre środowisko dla zaburzenia mikrobiomu – nie zawsze naturalne łagodne kosmetyki są dobre, skóra głowy to idealny przykład. – jeśli dojdzie do zmiany składu łoju rownież moze pachnieć inaczej niż zwykle. Co może pomóc? Z pewnością wizyta u trychologa, który pomoże Ci zabiegami oraz dobierze odpowiednią pielęgnację lub zaleci wizytę u dermatologa. Sprawdź ostatni post wiedzy i porady dotyczące swiadu bo wiele z nich może być również przyczyną brzydkiego zapachu. A Wy macie problem z brzydkim zapachem? Jak sobie radzicie? Ktora z internetowych porad się sprawdziła a którą odradzacie ? #włosy #brzydkizapach #zapach #długiewłosy #włosing #szampon #trycholog #trychologwarszawa #fryzjer #fryzjerwarszawa #pomocy #zdrowie #dermatolog #grzybica #grzyby

Post udostępniony przez Ekspert Kosmetyczny (@ekspert_kosmetyczny)

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.