Przejdź do treści

Nie oddawaj swojej twarzy kosmetyczkom po weekendowym kursie! Ekspert Kosmetyczny pokazała, jak wygląda źle wykonany zabieg kawitacji

Pielęgnacja twarzy / istockphoto.com
Pielęgnacja twarzy / istockphoto.com
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zaskórniki, wągry czy pryszcze to naprawdę poważna sprawa. Niestety, nadal zbyt często z problemami skórnymi, zamiast od razu skierować się do kosmetologa bądź dermatologa, udajemy się do gabinetu kosmetycznego. I nie zawsze trafiamy na profesjonalistę. Efekt? Możemy zrobić sobie krzywdę, np. nieodpowiednio wykonanym zabiegiem kawitacyjnym. Ekspert Kosmetyczny na swoim Instagramie pokazała coś, czego żadna z nas nie chciałaby doświadczyć. 

 

Zabieg kawitacji – czy zawsze bezpieczny?

„Dzisiaj nie będzie miło i przyjemnie” – zaczęła w jednym ze swoich ostatnich postów mgr Joanna Skrzypczak, czyli Ekspert Kosmetyczny. Kosmetolożka znana z wielu merytorycznych (i ciekawie napisanych!) tekstów tym razem postanowiła pokazać, jak wygląda nieprawidłowo wykonany zabieg kawitacji. Nie są to filmiki dla ludzi o słabych nerwach. U tych nieco wrażliwszych mogą nawet wywołać coś w rodzaju obrzydzenia…

 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Trądzik - leczenie problemów skórnych /istockphoto.com

Peeling kawitacyjny – kto powinien robić?

„Dzisiaj nie będzie miło i przyjemnie. Ale będzie bezpośrednio i konkretnie! „Nowy trend” wersja domowa lub gabinetowa (?!) – i tu się kłania wybieranie osoby z odpowiednim wykształceniem.

KOSMETOLOG CI TEGO NIE ZROBI!

Kosmetyczka po weekendowym kursie z allegro – tak, tutaj to znajdziesz. Jeśli w sklepie obiecują Ci, że produkt możesz używać w domu i zapewni Ci on czystą skórę… NIE, tak nie będzie. Zrobisz sobie krzywdę i pogorszysz stan swojej skóry.

To urządzenie nazywa się kawitacja i nie służy do WYCISKANIA na siłę zaskórników (wągrów)! Mnie to boli jak na to patrzę.

Nie wiem czy nie lepsze dla skóry od tego przypadkiem nie będzie użycie papieru ściernego – tak to mniej więcej to samo krzywdzenie skóry.

Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Na ostatnim filmiku macie oczyszczanie zaskórników przez specjalistę.

Czy na drugim i trzecim ilość „wyciągnięta” ze skóry jest taka sama? Nie wyciskaj sama, nie używaj oczyszczających wynalazków do wągrów. Proszę Cię o to. To, co widzimy na skórze, to tylko część tego, co jest w środku.

Jeśli oczyszczanie (wyciskanie) jest zrobione nieprofesjonalnie jest to najszybsza droga do powstania stanów zapalnych. Może ktoś ma ochotę się podzielić w komentarzu własnymi doświadczeniami usuwania wągrów domowymi sposobami, wynalazkami, itp.?

Mam już na oku odkurzacz do wągrów – jemu też mówię NIE!” – napisała kosmetolożka.

istockphoto.com

Zaskórniki i wągry – sposoby na oczyszczenie twarzy

Okazuje się, że zaprezentowany sposób oczyszczania naprawdę jest stosowany w gabinetach kosmetycznych.

„Co lepsze – spotkałam się z wykonaniem peelingu kawitacyjnego bez uprzedniego demakijażu. Zabieg wykonany był na pełnym make up’ie… zabieg z Groupona” – pisze jedna z użytkowniczek.

Zastanawiasz się nad kawitacją? Przed zapisaniem się na zabieg sprawdź referencje kosmetyczki. Poczytaj opinie w internecie. Zapytaj koleżanek, kogo polecają. Nie pozwól, by bakterie rozniosły się po całej twarzy!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?