Kostka Arkady – cena zabiegu. Na czym polega ta metoda leczenia? Czy boli?
Twoim problemem jest wrastający paznokieć? Kostka Arkady to innowacyjna metoda, która może Ci pomóc. Jest ona całkowicie bezinwazyjna, a odpowiednie rezultaty uzyskuje się już podczas pierwszego zabiegu. Bóle okołopaznokciowe znikają, a Ty możesz od razu założyć buty i chodzić. Na czym polega kostka Arkady? Jakie są do niej wskazania i przeciwwskazania? Sprawdź.
Kostka Arkady – co to jest?
Kostka Arkady, znana też jako „metoda Arkady”, to zabieg, który pozwala uporać się z wrastającymi palcami nóg. Dzięki niej można szybko wyeliminować problem – dużo szybciej w przypadku wielu innych zabiegów. Warto się na tę metodę zdecydować również wtedy, gdy inne nie przyniosły odpowiednich rezultatów. Istnieje możliwość skorzystania z niej nawet przy neuropatii oraz grzybicy. Warto dodać, że kostkę Arkady opracował Polak – Adrian Arkada (stąd też jej nazwa). Metoda ta jest obecnie znana nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie.
Metoda Arkady – na czym polega?
Na czym polega kostka Arkady? Na początku palec z wrastającym lub zdeformowanym paznokciem umieszczany jest i unieruchamiany w korpusie kostki. W urządzeniu znajdują się otwory, przez które wprowadzane są narzędzia. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne ustawienie paznokcia w odpowiedniej pozycji. Następnie odkształca płytkę paznokcia przy pomocy tzw. manipulatora. Lekarz unosi brzegi wrastającego paznokcia i zabezpiecza je tak, aby nie podrażniały one tkanek miękkich.
Następnie odpowiednio ukształtowany palec podolog utrwala w odpowiedniej pozycji, korzystając z żywicy akrylowej. Pełni ona również rolę rusztowania dla płytki paznokcia, która jest osłabiona lub ukruszona. W składzie żywicy znajduje się srebro, które działa przeciwgrzybiczo oraz antybakteryjnie. W ramach zabiegu kształtowane są także wały paznokciowe, które pozwalają na stałe skorygować wrastający paznokieć. Warto dodać, że kostka Arkady wyposażona jest w specjalne łopatki i haki, dzięki którym można odpowiednio usztywnić i ustawić palec.
Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut, związane jest to głównie ze stopniem zaawansowania omawianej dolegliwości. Zdarza się, że w niektórych przypadkach wymagana jest comiesięczna kontrola, w ramach której przeprowadzane są ewentualnie niewielkie korekty. W dużej mierze liczba wizyt związana jest z typem płytki paznokcia oraz zmianami, które towarzyszą jej wrastaniu.
Kostka Arkady – czy boli?
Czy kostka Arkady boli? Jak się okazuje, prawidłowo wykonany zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Najczęściej pacjent czuje jedynie delikatnie manipulację wykorzystywanych przez lekarza narzędzi. Jeśli ból się pojawia, jest on chwilowy i przemijający – dużo łagodniejszy niż ten, z którym pacjent zmaga się przed wizytą. Wyjątkiem od reguły jest pojawienie się stanu zapalnego, który sprawia, że konieczne jest dodatkowe leczenie
Kostka Arkady – opinie
Lekarze podkreślają, że kostka Arkady to jedyna metoda, która pozwala pozbyć się problemu wrastających paznokci podczas jednej wizyty. To ważne, ponieważ wrastający paznokieć boli, po zabiegu natomiast ból ustępuje. Po jego wykonaniu można od razu założyć luźne buty i chodzić. Co więcej, jest to bezpieczny i efektywny zabieg nawet w najtrudniejszych przypadkach, np. wtedy, gdy płytka paznokcia jest wyjątkowo krucha. Ponadto wyleczone paznokcie można zaraz po wyjściu z gabinetu malować i zdobić. Dlatego jest to świetna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Ważne jest również to, że kostka Arkady zmniejsza ryzyko nawrotu omawianego problemu.
Wskazania i przeciwwskazania do kostki Arkady
Najważniejsze wskazania do kostki Arkady to:
- ból palców podczas dotykania i chodzenia,
- wybrzuszona i zaokrąglona płytka paznokcia,
- wyraźna deformacja paznokcia,
- stany zapalne wału paznokciowego,
- ból okołopaznokciowy.
Główne przeciwwskazania do wykonania kostki Arkady to z kolei:
- choroby nowotworowe,
- zanik płytki paznokcia.
Kostka Arkady – cena zabiegu
Zastanawiasz się, ile kosztuje kostka Arkady? Cena zabiegu wynosi zwykle około 300 zł. Jest ona jednak niższa lub plasuje się na równi z terapią klamrami. Zwykle jedna wizyta u lekarz przynosi oczekiwane efekty. Warto pamiętać, aby był on wykonywany w gabinecie podologa lub chirurga – jeśli chodzi o omawiany zabieg, potrzebne jest odpowiednie szkolenie z zakresu obsługi wspomnianych narzędzi.
Czy efekty zabiegu pozostają na zawsze?
Efekt osiągnięty dzięki kostce Arkady jest długotrwały. Problem z wrastającymi i zdeformowanymi paznokciami może jednak powrócić, jeśli pacjent nie będzie odpowiednio postępował. Ważne jest tu zatem, aby odpowiednio skracał on paznokcie, walczył z nadwagą oraz nie używał ciasnego i uciskającego obuwia. Podobnie wygląda to również w przypadku terapii klamrami, gdzie konieczne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu.
Źródło:
https://www.researchgate.net/publication/337707625_The_Treatment_of_ingrowing_toenails_by_Arkada’s_method_as_procedure_improving_static_and_dynamic_function_of_feet
się ten artykuł?