Liposukcja kawitacyjna – co to, efekty, przeciwwskazania
Liposukcja kawitacyjna zyskała popularność dzięki świetnym efektom w zakresie modelowania ciała i pozbycia się zbędnego tłuszczyku. To skuteczny zabieg, który pozwala osiągnąć szczupłą sylwetkę bez wykorzystania skalpela. Na czym konkretnie polega? Czy liposukcja kawitacyjna jest bezpieczna? Jakie są przeciwwskazania i ile kosztuje liposukcja?
ZastanLiposukcja kawitacyjna – co to jest?
Liposukcja kawitacyjna jest jednym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie. Polega on na usunięciu nadmiaru tłuszczu z różnych fragmentów ciała bez użycia skalpela. Jest to metoda całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Do rozbicia komórek tłuszczowych wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, czyli wiązki ultradźwięków.
Na czym polega liposukcja kawitacyjna?
Cały proces ma na celu wywołanie drgań w tkance tłuszczowej za pomocą profesjonalnej głowicy, która emituje fale dźwiękowe. W trakcie zabiegu liposukcji przerwane zostają błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przeniesieniem tłuszczy do wątroby. Tam z kolei dochodzi do naturalnych procesów przemiany materii, w wyniku których zostają one najpierw rozłożone, a następnie wydalone z organizmu. Pojedynczy zabieg trwa +/- pół godziny. Finalny czas jest uzależniony od obszaru ciała, nad którym pracuje specjalista.
Liposukcja kawitacyjna — wskazania do zabiegu
Liposukcja ultradźwiękowa polecana jest wszystkim tym, którzy z konkretnych partii ciała chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu. Szczególnie rekomendowana jest osobom, które bezskutecznie walczą z otyłością. Zabieg ma na celu nie tylko poprawę wyglądu ciała, ale też wzrost pewności siebie. Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co istotne, liposukcja ultradźwiękowa nie powoduje efektu jo-jo.
Liposukcja kawitacyjna — przeciwwskazania do zabiegu
Zabieg liposukcji kawitacyjnej nie jest możliwy do wykonania u każdego. Do przeciwwskazań należy zaliczyć m.in.:
- choroby nowotworowe,
- okres ciąży i karmienia piersią,
- przewlekłe choroby narządów wewnętrznych,
- słabą krzepliwość krwi,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroby endokrynologiczne,
- gojące się rany na ciele,
- gorączkę ogólne osłabienie organizmu,
- niewydolność krążenia,
- osteoporozę,
- zmiany skórne,
- przyjmowanie leków hormonalnych,
- wszczepioną sztuczną zastawkę lub rozrusznik serca,
- bakteryjne i wirusowe choroby skóry,
- cukrzycę,
- padaczkę.
Liposukcja kawitacyjna — efekty
Zabieg ten niesie za sobą konkretne korzyści dla ciała, ale nie tylko. Do głównych efektów po liposukcji kawitacyjnej można zaliczyć m.in.:
- redukcję tkanki tłuszczowej,
- wymodelowanie ciała,
- pobudzenie krążenia,
- redukcję cellulitu,
- odżywienie i ujędrnienie skóry,
- stymulację procesu przemiany materii,
- lepsze samopoczucie,
- wzrost pewności siebie,
- akceptację własnego ciała.
Liposukcja kawitacyjna — wybór gabinetu i cena zabiegu
Chociaż liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem bezpiecznym i popularnym, warto zrobić rozeznanie na rynku i sprawdzić kilka gabinetów medycyny estetycznej przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wyznacznikiem przy wyborze nie powinna być jedynie cena zabiegu, ale przede wszystkim opinie klientów, wyposażenie, dbałość o higienę i sterylność urządzeń, wykwalifikowany personel, wysokiej jakości kosmetyki oraz podejście do pacjenta.
Trzeba mieć świadomość, że aby efekty po zabiegu były widoczne i zadowalające, konieczne jest wykonanie kilku serii liposukcji na dany obszar. Cena pojedynczego zabiegu jest uzależniona od miejsca, które ma być poddane działaniu ultradźwięków. W większości gabinetów inwestycja w liposukcję kawitacyjną rozpoczyna się od 70 złotych za jedno spotkanie. Specjalista w gabinecie kosmetycznym dopiero po przeprowadzeniu wywiadu, obejrzeniu ciała i wykonaniu pierwszego zabiegu może określić, ile serii trzeba będzie wykonać, by uzyskać zadowalający efekt.
Zobacz także
„Kanon piękna się zmienił, bo pewne cechy lepiej wyglądają na zdjęciach” – mówi dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda
„Mówmy swoim córkom, że ciało jest dla nas źródłem przyjemności”. Dr Katarzyna Jasiewicz o ciałoterapii
„To sama natura! PRF otrzymujemy z krwi własnej pacjenta”. To ona pomaga w gojeniu się ran. Czym jest PRF, wyjaśnia dentystka Małgorzata Andrzejewska
Polecamy
Lekarz pokazał na TikToku rezonans twarzy z wypełniaczami. „To smutne” – komentują internauci
Na czym polega medycyna estetyczna? Specyfika zawodu i zabiegi
Na czym polega eksfoliacja? Efekty, cena i przeciwwskazania
Jakie zabiegi oferuje współczesna stomatologia estetyczna?
się ten artykuł?