Przejdź do treści

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, kosmetykami. Jak to zrobić?

Powiększanie ust - kwasem hialuronowym, kosmetykami. Jak to zrobić? Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Redakcja HZ testuje: arganowy krem pod oczy Nacomi
Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
Lampy solne – właściwości, przeciwwskazania, szkodliwość
Olej z nasion chia – właściwości i skutki uboczne
Witamina C w kosmetyce – właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania

O powiększaniu ust myśli wiele kobiet. Sposobów na to, jak uwydatnić wargi jest dużo – można zrobić to w gabinecie kosmetycznym, ale i domowymi sposobami, np. przy pomocy szminki. Jak powiększyć usta? Czy to boli? Czy powiększanie ust podczas zabiegu jest bezpieczne?

Jak powiększyć usta?

Nie wymyślono jeszcze takiego sposobu, który na zawsze powiększyłby usta, czy zmienił ich kształt. Natomiast istnieje wiele metod – zarówno tych krótkoterminowych, jak i długoterminowych, dzięki którym możesz uzyskać oczekiwany efekt.

Jak naturalnie powiększyć usta? Kosmetyki zamiast zabiegu

 1. Efekt powiększonych ust za pomocą makijażu. Efekt powiększonych ust możesz uzyskać za pomocą prostego triku makijażowego. Do tego będzie ci potrzebna o ton ciemniejsza od twojego naturalnego koloru ust konturówka, matowa pomadka oraz korektor. Obrysowywanie ust konturówką zacznij od górnej wargi – boki warg obrysuj według twojej naturalnej linii ust, natomiast w części centralnej delikatnie wyjedź poza nią. Wtedy usta nie będą wyglądać na przerysowane, za to optycznie będą wyglądały na większe. Z dolną wargą zrób tak samo. Po obrysowaniu ust delikatnie wypełnij je konturówką, a następnie wypełnij usta cienką warstwą pomadki. Zanim szminka całkowicie wyschnie zaaplikuj korektor na środek twoich ust i wklep go palcami. Dzięki temu trikowi usta będą wyglądały na jeszcze pełniejsze.
 2. Kosmetyki powiększające usta. Możesz zainwestować w produkt, który tymczasowo sprawi, że twoje usta będą wyglądać na pełniejsze. Na rynku dostępne są m.in. szminki powiększające usta, które dzięki zawartym składnikom, takim jak cynamon, imbir, mięta czy papryczka chilli, podrażniają skórę warg, powodując ich zaczerwienienie i delikatny obrzęk – dlatego w efekcie usta wydają się większe. Jednak nie zaleca się częstego używania takich pomadek, ponieważ długotrwałe ich stosowanie może powodować wysuszanie i łuszczenie się skóry ust.

Możesz także zdecydować się na profesjonalne powiększanie i modelowanie ust z wykorzystaniem wypełniaczy skórnych.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co powinnaś wiedzieć?

Naturalne powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.  Decydują się na niego kobiety, które nie są zadowolone z kształtu i wielkości swoich ust, a także te, które po prostu chciałyby sprawdzić, jak wyglądałyby z pełniejszymi wargami.

Nasz organizm naturalnie wytwarza kwas hialuronowy, aby utrzymać nawilżenie stawów, oczu oraz skóry i jest idealny do stosowania jako wypełniacz kosmetyczny. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolona z efektu końcowego zabiegu, wtedy lekarz może rozpuścić wypełniacze za pomocą zastrzyków z hialuronidazą.

Kwas hialuronowy

Czy powiększanie ust boli?

Przed wstrzyknięciem stosuje się maść znieczulającą lub zastrzyki blokujące nerwy, aby całkowicie znieczulić usta – dlatego nie trzeba obawiać się bólu.

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym?

 • Po zabiegu przykładaj lód do ust. Po wypełnieniu warg pojawi się obrzęk, który jest naturalnym zjawiskiem, aby go zmniejszyć, wystarczy przykładać lód.
 • Po powrocie do domu masuj usta samodzielnie. Masowanie ust poprawi ich ukrwienie.
 • Nie używaj pomadek koloryzujących i błyszczyków, które mogłyby wysuszyć twoje usta. Zamiast tego sięgnij po pomadkę ochronną lub wazelinę, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie.
 • Kilka dni po zabiegu możesz zastosować delikatny peeling, który pomoże usunąć martwy naskórek z ust.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?

Kwestia, ile utrzymuje się kwas hialuronowy w ustach, zależy od wielu czynników takich jak m.in. marka i ilość wstrzykniętego wypełniacza skórnego oraz indywidualny metabolizm.

Każdy organizm jest inny i trwałość efektu może się różnić. Jednak szacowany czas trwania efektu to od czterech-sześciu miesięcy do 12 miesięcy.

Kobieta stoi na ulicy przy murze

Powiększanie ust – cena

Ile kosztuje powiększenie ust kwasem hialuronowym? Cena zabiegu zależy od kilku czynników. M.in. od miasta, gdzie zdecydujesz się wykonać zabieg, jak i prestiżu wybranej kliniki. Cena waha się od 600 zł za 1 ml kwasu hialuronowego.

Czy powiększanie ust jest bezpieczne? Poznaj ryzyko związane z tym zabiegiem

Jest mało prawdopodobne, aby wypełniacze kwasu hialuronowego spowodowały reakcje alergiczne, jednak jest to nadal możliwe. Zdarza się tak, że zabieg nie jest wykonywany czystym kwasem hialuronowym, tylko preparatem, w którym kwas hialuronowy jest tylko jednym ze składników, dodatkowo występuje w niskim stężeniu. Powiększanie ust takimi preparatami, ale również m.in. nieodpowiednia technika wstrzykiwania wypełniacza może być niebezpieczne dla zdrowia.

Dlatego, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko, warto wybierać sprawdzone kliniki mające certyfikowane wypełniacze oraz znaleźć takiego lekarza, który ma odpowiednie kwalifikacje poparte certyfikatami i doświadczenie w wykonywaniu zabiegu powiększania ust.

Zadowolona kobieta po wolumetrii twarzy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są miejscowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia wypełniacza: obrzęk, zaczerwienienie, ból oraz zasinienie. Te objawy zwykle ustępują samoistnie po zastosowaniu zimnego okładu.

Do rzadkich działań niepożądanych zalicza się:

 • infekcje,
 • reakcje alergiczne,
 • ziarniniakowe zapalenie,
 • guzki rumieniowe i grudkowo-torbielowate,
 • martwicę tkanek.
Medycyna estetyczna

Inne metody powiększania ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest metodą na uzyskanie naturalnie pełniejszych warg, jednak istnieją także inne sposoby, aby osiągnąć upragniony przez nas efekt. Najlepiej skonsultować się z ekspertem, który – po poznaniu naszych oczekiwań – pomoże  dobrać metodę. Do wyboru mamy m.in.:

Powiększanie ust tłuszczem pacjenta

Ta metoda pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, utrzymującego się przez kilka lat. Uważana jest za bezpieczną, z małym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg ten wymaga jednak więcej przygotowań, niż powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zanim dojdzie do wszczepienia tłuszczu w wargi, musimy wykonać zlecone przez specjalistę badania (m.in. morfologię, oznaczenie grupy krwi, EKG). Tkanka tłuszczowa jest pobierana metodą liposukcji, najczęściej z brzucha (ale można ją też pobrać z ud, kolca biodrowego czy wewnętrznej części kolana). Wystarczy ok. 20-30 ml tkanki.  Następnie pobrana tkanka jest odpowiednio przygotowywana. Do warg wstrzykiwana jest przy pomocy bardzo cienkiej igły lub kaniuli, samo podanie przypomina aplikację kwasu hialuronowego.

Ile to kosztuje? Oczywiście wszystko zależy od wybranego przez nas gabinetu. Za powiększanie ust tłuszczem zapłacimy ok. 3000 zł.

Implanty silikonowe

To trwała metoda powiększania ust. Musi być poprzedzona szeregiem badań (m.in. morfologią, posiewem z nosa), a przeciwwskazania do jej wykonania to m.in. ciąża i choroby układu krążenia. Oczywiście, zanim dojdzie do wszczepienia implantu, omawiamy interesujące nas efekty, na tej podstawie dobierana jest wielkość implantu. Warto pamiętać, że chociaż ta metoda daje trwały efekt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją odwrócić – możemy zdecydować się na wyjęcie implantu lub zastąpienie go innym rozmiarem. Sam zabieg polega na wykonaniu nacięć w kącikach ust, przez które przeprowadzony będzie tunel, gdzie umieszczony zostanie implant. Warto nadmienić, że po zabiegu nie będą widoczne blizny. Trwa ok. godziny, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Powiększanie ust implantem niesie za sobą ryzyko powikłań, m.in. odrzucenie implantu przez organizm, przemieszczenie się implantu czy ograniczenie w poruszaniu wargami.

Ile to kosztuje? Uzależnione jest to od kliniki, ale i od tego, czy wszczepiamy implant w jedną, czy w dwie wargi. Zapłacimy ok. 3000-7000 zł.

Powiększanie ust metodą Garunova

Samo powiększanie ust kwasem hialuronowym można wykonać na wiele sposobów, m.in. modelowaniem ust na płasko czy metodą Baby Doll. To także powiększanie ust metodą Garunova. Efektem tej metody są naturalne usta, które układają się w kształt serca. Czym różni się od standardowego powiększania ust kwasem hialuronowym? Wykorzystuje się minimalne ilości preparatu, jest on wstrzykiwany w czerwień wargową, z pominięciem skóry nad wargą.

Ile to kosztuje? Za zabieg zapłacimy ok. 1500 zł.

W sieci możemy znaleźć wiele sposobów na powiększanie ust w domu, polegające głównie na zasysaniu różnego rodzaju przedmiotów – czy to specjalnie stworzonej do tego celu bańki, czy zwykłej szklanki. Pamiętajmy, że chociaż możemy uzyskać natychmiastowy efekt, takie metody mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Jeśli chcemy powiększyć usta, a nie wystarczy nam to, co możemy osiągnąć przy pomocy makijażu, najlepiej oddać się w ręce eksperta.


Źródła:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2686337/
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5561704/
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2922715/
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2890129/

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Termolifting – efekty i bezpieczeństwo zabiegu

pędzle do makijażu

Nakładasz podkład bez kremu i używasz starego tuszu do rzęs? Możesz zaszkodzić swojej cerze

Depilacja woskiem – jak wykonać ją w domu

7 zgubnych nawyków dla twojej skóry i włosów /fot. Pexels

7 zgubnych nawyków dla twojej skóry i włosów

Żelazko do twarzy – działanie, przeciwwskazania, efekty

Folia na paznokciach – ciekawy trend w stylizacji dłoni

Microblading – na czym polega i jak długo się utrzymuje?

Pędzle do podkładu – jakie są polecane i jak je czyścić?

Pędzel do rozświetlacza – rodzaje, technika wykonywania makijażu

Kwasy AHA i BHA – właściwości i bezpieczne stosowanie /fot. iStock

Kwasy AHA i BHA – właściwości i bezpieczne stosowanie

Pędzel do pudru – jaki wybrać? Rodzaje pędzli i zastosowanie

Primer kwasowy – co to jest, zasady stosowania, błędy w aplikacji

Mezoterapia bezigłowa – co to jest i jakie daje efekty?

Kobieta

Pierwszy w Polsce przypadek ślepoty po podaniu kwasu hialuronowego przez osobę nieuprawnioną

Domowe SPA – sprawdzone pomysły na pielęgnację

Peeling chemiczny – rodzaje, zastosowanie, efekty

Nitkowanie brwi – co to jest, jak wygląda zabieg, cena

Metoda kanapkowa – na czym polega, zalety, cena

Korektor do twarzy – rodzaje, zastosowanie, aplikacja

Linda Evangelista

Linda Evangelista o nieudanym zabiegu, który zdeformował jej twarz: „To nie tylko zniszczyło moje życie, ale wpędziło mnie w głęboką depresję”

Liposukcja brzucha – rodzaje, przebieg, przeciwwskazania

Usuwanie blizn – preparaty i dermatologiczne sposoby

Triclosan – działanie, bezpieczeństwo, kosmetyki

Tonowanie włosów – co to jest, produkty do tonowania, cena

Najpopularniejsze

Magda i Sylwia - bohaterki sesji „Stomia to symbol zwycięstwa”

„Ze stomią można normalne żyć i wyglądać fajnie”. Poznajcie historie Magdy i Sylwii

Paznokcie

Zmiany na paznokciach. O jakich chorobach świadczą?

Gorąca kąpiel – za i przeciw. Komu nie służy kąpiel w gorącej wodzie?

Dlaczego włosy śmierdzą? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Skąd bierze się brzydki zapach włosów? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Kriolipoliza – efekty, cena, przeciwwskazania, czy warto

Gencjana - na ospę, na włosy, na afty. Jakie są zalety i wady gencjany?

Gencjana – na ospę, na włosy, na afty. Jakie są zalety i wady gencjany?

Pestka awokado – 8 sposobów, jak możesz ją wykorzystać

Spuchnięte dłonie - przyczyny

Spuchnięte dłonie, czerwone ręce. Dlaczego puchną dłonie?

Ciężar mięśni vs. ciężar tłuszczu

Ciężar mięśni vs. ciężar tłuszczu. Dlaczego waga nie zawsze jest miarodajna?

Jaki rodzaj masażu wybrać?

Masaż – rodzaje, wskazania i przeciwwskazania. Jak zrobić masaż?

Powikłania po botoksie / unsplash

Powikłania po botoksie? Zdarzają się. Dr Marta Roth wyjaśnia

Sauna – zalety. Co daje sauna, na co pomaga? Działanie sauny

Sok z ziemniaka - jego właściwości i zastosowanie

Sok z ziemniaka – jego właściwości i zastosowanie

Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

Po co mężczyźnie sutki?

Kobieta z tuatuażami i kolczykami

Przekłuwanie uszu pistoletem. Nie rób sobie tego ani swojemu dziecku! Piercerka tłumaczy, dlaczego to jest zły pomysł

×