Przejdź do treści

Termolifting – efekty i bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg termoliftingu
Termolifting – efekty i bezpieczeństwo zabiegu Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?

Lifting nie zawsze wymaga użycia skalpela. Alternatywnym rozwiązaniem jest termolifting twarzy z wykorzystaniem ciepła emitowanego przez fale. Czy fale radiowe na twarz to bezpieczny zabieg? Jak często się go wykonuje?

Termolifting to zabieg w kosmetyce wykorzystujący fale radiowe lub światło podczerwone do niechirurgicznego odmładzania skóry. W obu przypadkach zabieg (np. z użyciem urządzenia Zaffiro) polega na stymulowaniu falami ciepła najgłębszych warstwy skóry. W wyniku działania fali dochodzi do regeneracji (napinania) włókien kolagenu. Powierzchniowa warstwa skóry nie zostaje uszkodzona, ponieważ urządzenia do termoliftingu  wyposażone są w systemy chłodzące skórę.

Efekty zabiegu z użyciem fal radiowych (zabieg RF)

Fale radiowe na twarz stosuje się w celu poprawy owalu twarzy, ujędrnienia skóry i spłycenia drobnych zmarszczek. Zabieg RF można też stosować na brzuch do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, a w ciągu kolejnych tygodni efekt ulega wzmocnieniu. Przy stosowaniu fal radiowych na twarz efekty nie są tak spektakularne jak w przypadku liftingu chirurgicznego. Fale radiowe na twarz to zabieg, który warto wykonać w młodym wieku w celu redukcji niewielkich zmarszczek, wygładzenia twarzy i poprawy owalu. Zaleca się wykonanie zabiegów RF na twarz w seriach 4-8 zabiegów wykonywanych co 2 tygodnie każdy.

zabieg z użyciem dermapenu

Bezpieczeństwo termoliftingu

Czy fale radiowe w kosmetyce są szkodliwe?

Przy zachowaniu środków bezpieczeństwa wykorzystanie fal radiowych w kosmetyce jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Do zabiegów RF wykorzystuje się nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia. Kontrola parametrów, np. dostarczanie do głowic substancji chłodzących, odbywa się automatycznie.

Czy fale radiowe na twarz są bezpieczne?

Praca z falami radiowymi na twarzy wymaga doświadczenia i uważności. Należy pamiętać, że skóra ma różną grubość – jest grubsza na czole, a cieńsze na skroniach. Fale aplikowane na te miejsca powinny być słabsze. Osoba obsługująca urządzenie do RF musi dobrać optymalną grubość końcówki urządzenia w zależności od tego, czy penetracja falami ma być głęboka, płytka czy średnia,

Skutki uboczne zastosowania fal radiowych na twarz

Skutki uboczne zastosowania fal radiowych na twarz są zwykle przejściowe. Należą do nich obrzęk, zaczerwienienia, drobne poparzenia i powstanie nierówności na skórze. W rzadkich przypadkach może dojść do zaburzeń czucia na skórze.

Źródło

Noszczyk, M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska,  Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2010.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?