4 min.
Żelazko do twarzy – działanie, przeciwwskazania, efekty

Żelazko do twarzy – działanie, przeciwwskazania, efekty Unsplash.com
Żelazko do twarzy, nazywane także żelazkiem do zmarszczek, to rodzaj nieinwazyjnego zabiegu poprawiającego wygląd i kondycję skóry. Jego celem jest nie tylko spłycenie bruzd, ale też pobudzenie pracy mięśni twarzy, a wszystko to dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu masażu próżniowego oraz elektrostymulacji. Jak przebiega zabieg prasowania zmarszczek? Jakie są wskazania do jego wykonania i jakie efekty przynosi? Czy można używać żelazka do twarzy w domu?
Spis treści
Jak działa żelazko do twarzy?
Żelazko do twarzy to jeden z nieinwazyjnych zabiegów, którego zadaniem jest opóźnienie procesów starzenia. Jego innowacyjność polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch elementów:
- masażu próżniowego vacum,
- mikrostymulacji TENS.
Masaż próżniowy polega na kontrolowanym zasysaniu i masowaniu skóry, dzięki czemu stymulowana jest praca układu limfatycznego oraz cyrkulacja krwi. Pobudza on metabolizm komórek i aktywizuje je, a poprzez ich dotlenienie ułatwia przepływ substancji odżywczych. Mikrostymulacja TENS wzmacnia zaś mięśnie twarzy, co powoduje zwiększenie napięcia skóry, jej uelastycznienie i wygładzenie zmarszczek. Eksperci podkreślają, że to właśnie wykorzystaniu masażu i mikrostymulacji żelazka na zmarszczki zawdzięczają swoją skuteczność.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Żelazko do twarzy – wskazania i przeciwwskazania
Kiedy warto zdecydować się na zabieg prasowania zmarszczek? Żelazko do twarzy to przede wszystkim zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Jako wskazania do jego wykonania wymienia się:
- zmarszczki i utratę jędrności skóry,
- widoczne objawy zmęczenia i poszarzały koloryt skóry,
- osłabienie mięśni twarzy,
- cerę tłustą i mieszaną, nawet z niedoskonałościami, wymagającą regeneracji.
Choć prasowanie twarzy nie jest agresywną metodą liftingującą, istnieją pewne okoliczności, które wykluczają jej wykonanie. Przeciwwskazania do użycia żelazka do twarzy to:
- rozrusznik serca lub pompa insulinowa,
- padaczka,
- nieustabilizowana nadczynność lub niedoczynność tarczycy,
- kłopoty z ciśnieniem tętniczym – nadciśnienie lub skrajnie niskie ciśnienie,
- choroby nowotworowe,
- ciąża i karmienie piersią,
- metalowe implanty w twarzy i aparat na zęby,
- rany na skórze, stany zapalne,
- przebyte zabiegi operacyjne w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Żelazko do twarzy – opinie i efekty
Opinie na temat zabiegu z użyciem żelazka do twarzy są bardzo pozytywne. Entuzjastki prasowania zmarszczek podkreślają, że efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu żelazka. Warto jednak wykonać serię, dopasowując ilość zabiegów do swoich potrzeb i oczekiwań, a później jedynie utrwalać rezultaty.
Eksperci wskazują zaś, że stosowanie żelazka do twarzy nie tylko wygładza skórę i nadaje jej sprężystości, likwidując zmarszczki, ale też pobudza do syntezy kolagenu i elastyny. Pobudzenie przepływu krwi powoduje zaś, że aplikacja preparatów przeciwzmarszczkowych i odżywczych po wykonaniu zabiegu jest znacznie bardziej efektywna.
Żelazko galwaniczne do twarzy
Prasowanie zmarszczek w warunkach domowych? Dzięki dostępnym na rynku żelazkom galwanicznym do twarzy możesz z powodzeniem zadbać o kondycję swojej skóry bez konieczności regularnych wizyt w gabinecie kosmetycznym.
Czym jest galwanizacja? Jest to jedna z najstarszych form wykorzystania prądu stałego w kosmetologii. Polega ona na przepływie prądu pomiędzy dwoma elektrodami do skóry, co oczyszcza ją i zmiękcza. Skóra staje się także bardziej gładka w dotyku, wyraźnie ujędrniona i odświeżona. Galwanizacja wykonywana w warunkach domowych to także doskonały sposób na zwiększenie działania preparatów kosmetycznych.
Żelazka galwaniczne do twarzy, które możesz wykorzystać do pielęgnacji w domu, cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Ich użytkowniczki podkreślają, że nie tylko pomagają one w walce z oznakami starzenia i zmęczenia widocznego na twarzy, ale też są sposobem na pozbycie się niedoskonałości. Pamiętaj jednak, aby zanim przystąpisz do wykonania zabiegu z użyciem żelazka galwanicznego dokładnie oczyścić twarz. W przeciwnym wypadku możesz wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Warto także zadbać o odpowiednią pielęgnację i odżywienie skóry po zabiegu, będzie ona bowiem szczególnie chłonna na preparaty.
Żelazko do twarzy – cena
Koszty prasowania zmarszczek w profesjonalnym gabinecie gospodarczym wahają się od 70 do 100 złotych za jeden zabieg. Często jako dodatkowo płatną usługę, obok zastosowania żelazka do twarzy, liczone są preparaty użyte bezpośrednio po zabiegu – maski, ampułki. Musisz także pamiętać, że początkowo warto wykonać serię zabiegów. Ich cena może zostać ustalona indywidualnie.
Ceny żelazek galwanicznych do użytku domowego zaczynają się zaś od kilkuset złotych, sięgają zaś do około tysiąca złotych. Warto mieć jednak na uwadze, że urządzenia do pielęgnacji twarzy charakteryzują się różną jakością i trwałością, należy zatem rozpatrywać nie tylko ich koszt, ale stosunek ceny do tych cech.
Źródła:
- I. Wróblewska, J. Maj, K. Chilicka-Jasionowska, Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów, wyd. PWMSZ, Opole 2013.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

31.12.2022
Zamiast się myć, zmieniano bieliznę, smród skrapiano perfumami, a brudne włosy chowano pod peruką – jak kiedyś dbano o czystość

26.12.2022
„Dobry seks to taki w kontakcie z własnym ciałem, emocjami i drugim człowiekiem. Nawet jeżeli miedzy kochankami nie ma miłości” – mówi Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach

30.11.2022
„Zapalenie osierdzia mięśnia sercowego czy reumatyczne zapalenie stawów to tylko niektóre choroby, które mogą mieć początek w jamie ustnej” – alarmuje lek. dent. Bartosz Leończak

26.11.2022