Przejdź do treści

Dermapen, czyli mikronakłucia, które zregenerują twoją skórę. Dla kogo jest ten zabieg?

zabieg z użyciem dermapenu
zabieg z użyciem dermapenu/iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dermapen – jak sama nazwa wskazuje – to wyjątkowy „pen”, „długopis” dla skóry. Może poprawić jej kondycję na twarzy i ciele. Co to jest dermapen i jakie daje efekty? Sprawdzamy.

Co to jest dermapen?

Dermapen to przyrząd medyczny służący naszej skórze. Tym urządzeniem można poprawić kondycję naskórka i głębszych warstw skóry oraz przyspieszyć ich regenerację. Prestiżowe magazyny urodowe i jurorzy na branżowych targach doceniają dermapen za jego wyjątkową skuteczność.

Dermapen to nowoczesna alternatywa dla takich zabiegów z wykorzystaniem igieł jak mezoterapia czy różnego typu rollery. To urządzenie zasilane elektrycznie, wyposażone w 12 cieniutkich mikroigiełek.

Uważa się, że dermapeny są skuteczniejsze niż inne metody w zakresie pobudzania regeneracyjnych zdolności skóry i odbudowy włókien kolagenu. Dermapen za pomocą nakłuć wprowadza w głąb skóry substancje pielęgnacyjne, odżywiając ją i nawilżając.

Jak działa dermapen?

Dermapen działa na skórę poprzez w pełni automatyczne, bardzo precyzyjne, mikroskopijne nakłucia. Choć może to brzmieć drastycznie, w rzeczywistości jest to zabieg odpowiedni nawet dla osób o wrażliwej, cienkiej i delikatnej skórze.

Igły do dermapenów wykonywane są z molibdenu. Produkuje się je z największą starannością, podobnie do narzędzi chirurgicznych. Igły w dermapenie są całkowicie bezpieczne dla użytkowników. Wbijają się na nie więcej niż 2,5 mm i nie mniej niż 0,25 mm (czyli ćwierć milimetra!) Głębokość wbicia igły jest ustawiana zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Prędkość wkłuć wynosić może do 20/sekundę.

Przed wprowadzeniem dermapenu w ruch, specjalista wykonujący zabieg nałoży na skórę maść znieczulającą. Nanosi się również odpowiednie preparaty, których zadaniem jest wnikanie w skórę i jej odpowiednia stymulacja. Następnie uruchamiany jest dermapen działający przez mikrowkłucia.

Piggypeg: Monika Wąs i Ania Musiał

Zabiegom z użyciem dermapenu nie towarzyszy ból. Potem może jednak pojawiać się uczucie swędzenia, szczypania, podrażnienia naskórka (jak przy delikatnym zadrapaniu). Naskórek złuszcza się przez kolejnych kilka dni, sukcesywnie odsłaniając efekty – nową, zdrową, odżywioną skórę.

Po zastosowaniu dermapenu intensywnie nawilżaj skórę. Możesz też użyć specjalnych kremów z dodatkiem pierwiastków zbawiennych dla skóry po zabiegach estetycznych, czyli cynku i srebra. Unikaj natomiast słońca, sauny, intensywnego wysiłku fizycznego, aby nie doszło do zanieczyszczeń, zakażeń, przebarwień.

Dermapen – efekty

Po wykonaniu zabiegu z użyciem dermapenu, skóra jest pobudzona do regeneracji. W jaki sposób mikronakłucia sprzyjają odbudowie skóry?

Mikrouszkodzenia skóry mają wpływ na szybszą produkcję kolagenu. Dzięki temu powstają nowe włókna wypełniające skórę. Następnie elastyna i proteoglikany oraz inne typy kolagenu odbudowują skórę w miejscach mikronakłuć. Finalnie skóra staje się bardziej jędrna, napięta, grubsza, o lepszej gęstości.

Dlaczego warto zdecydować się na dermapen? Zmarszczki, rozstępy, przebarwienia znikają lub są wyraźnie zredukowane. Przyspieszony jest porost włosów. Skóra lepiej absorbuje podawane na nią substancje odżywcze.

zima

Dermapen – opinie

Użytkowniczki przyznają, że dermapen to rewolucja na rynku przeciwzmarszczkowych zabiegów. Niektóre osoby narzekają na zaczerwienienie i miejscowe podrażnienie skóry po zastosowaniu, uczucie pieczenia i gorąca.

– Dermapeny, mezoterapia czy inne aplikatory wieloigłowe niekiedy powodują niepokój. Boimy się tych wkłuć, nie znamy mechanizmu działania, wybieramy zabiegi, które wydają się „przyjemniejsze” – zauważa terapeutka manualna, Maria Głuchowska. – Dzięki wykorzystywanym w dermapienie specjalistycznym igłom w skórze dochodzi do wielu procesów, które można określić mianem regeneracji – podkreśla.

Dermapen – dla kogo zabieg

Zabiegi z użyciem dermapenu możliwe są na całym ciele. Dlatego wskazań do jego użycia może być naprawdę wiele:

  • zmarszczki płytkie,
  • zmarszczki średnie,
  • blizny po urazach,
  • blizny po oparzeniach,
  • rozstępy,
  • nadmiernie przesuszona skóra,
  • skóra mocno zwiotczała,
  • nadmiernie rozszerzone pory,
  • znamiona (UWAGA: niektóre znamiona mogą być przeciwskazaniem, skonsultuj się z dermatologiem nim wybierzesz się na zabieg),
  • nadmierne wypadanie włosów, łysienie.

Dermapen – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, tak i dermapen może być niewskazany dla niektórych osób i w niektórych sytuacjach. Najczęstsze przeciwskazania do użycia dermapenu to m.in.:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • cukrzyca (szczególnie zaawansowana, nieuregulowana),
  • choroby skóry,
  • choroby układu krzepnięcia (zaburzenia krzepliwości krwi),
  • zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • stany zapalne skóry,
  • trądzik różowaty,
  • trądzik ropowiczy,
  • ciąża,
  • karmienie piersią.

Dermapen – cena

W gabinecie specjalisty za zabieg z użyciem dermapenu, w zależności od nakłuwanej powierzchni skóry, zapłacisz od 500 do 1500 zł za pojedynczy zabieg. Zwykle istnieje możliwość wykupienia np. trzech zabiegów w pakiecie. Wtedy cena za jeden zabieg może być bardziej atrakcyjna.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: