Przejdź do treści

Geneo – zabieg pielęgnujący dla każdego typu skóry. Kiedy warto go wykonać?

Geneo - zabieg pielęgnujący dla każdego typu skóry Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?

Geneo to zabieg kompleksowo poprawiający kondycję skóry. Obejmuje procedurę jej złuszczania, odżywiania oraz dotleniania, dzięki czemu można uzyskać efekt odmłodzenia, ujednolicenia jej kolorytu oraz rozświetlenia. Po wykonaniu zabiegu Geneo efekty widoczne są natychmiast, ponadto nie jest wymagana rekonwalescencja, dlatego określa się go mianem zabiegu bankietowego. Co to jest zabieg Geneo, jak często go wykonywać?

Zabieg Geneo – co to jest? 

Geneo to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg przypominający masaż. Podczas procedury wykorzystywane są dwa rodzaje żelu – wykazujący działanie rozjaśniające i odżywcze lub odmładzające. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej aparatury wyposażonej w głowicę, na którą aplikowana jest tabletka aktywująca.

Zabieg obejmuje trzy etapy, które wzajemnie się uzupełniają: dotlenienie komórek skóry, złuszczanie martwego naskórka oraz wchłanianie substancji odżywczych.  

Wykorzystane mogą być dwa rodzaje preparatów, dopasowane do aktualnych potrzeb skóry. Jednym z nich jest NeoRevive o działaniu ujędrniającym i odmładzającym. W skład preparatu wchodzą takie związki aktywne, jak: 

  • ryboza, wykazująca działanie przeciwzmarszczkowe; 
  • olej z owoców dzikiej róży o aktywności antyoksydacyjnej; 
  • olej z pestek granatowca właściwego, redukujący zaczerwienienia; 
  • octan tokoferylu, redukujący oznaki fotostarzenia się skóry; 
  • kwas hialuronowy, nawilżający skórę; 
  • retinol, regulujący pracę komórek skóry; 
  • palmitynian askorbilu, czyli silny przeciwutleniacz. 

Drugi preparat to NeoBright o działaniu rozjaśniającym i ujednolicającym koloryt skóry, zawierający m.in. retinol, kwas azelainowy, kwas hialuronowy, kwas kojowy oraz octan tokoferylu. Takie składniki wykazują działanie nawilżające, neutralizujące wolne rodniki. Ponadto normalizują pracę melanocytów, hamując nadmierną syntezę barwnika skóry – melaniny. Przekłada się to na rozjaśnianie przebarwień.

Podczas zabiegu wykorzystywana jest także tabletka aktywująca. Po jej kontakcie z preparatem aplikowanym na skórę dochodzi do powstania mikropęcherzyków dwutlenku węgla. Po pierwsze – ułatwiają one złuszczanie martwego naskórka, a po drugie – odpowiadają za wywołanie tzw. efektu Bohra. Dochodzi do zwiększenia napływu krwi bogatej w tlen do obszaru zabiegowego. Lepiej dotlenione komórki są pobudzone metabolicznie, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie skóry.  

Wskazania do wykonania zabiegu Geneo 

Geneo jest procedurą, która może być wykonana zarówno na skórze młodej, jak i dojrzałej. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest poprawa wyglądu skóry, jej rozświetlenie, ujednolicenie kolorytu. Zabieg można wykonać u osób o suchej czy przetłuszczającej się skórze. Najważniejsze wskazania do Geneo to: 

  • utrata jędrności skóry, 
  • drobne zmarszczki,
  • poszerzone pory skórne, 
  • nierównomierny koloryt, 
  • brak blasku, 
  • przesuszenie skóry. 

Zabieg może być wykonywany jednorazowo, a także w serii kilku zabiegów. Oznacza to, że znajduje zastosowanie zarówno jako doraźny zabieg upiększający przed imprezą, jak i dłuższą kurację skóry wymagającej wygładzenia i rozświetlenia.  

Zabieg Geneo – na czym polega? 

Zabieg Geneo jest całkowicie nieinwazyjny i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Jak przebiega Geneo? Zabieg obejmuje trzy etapy, które realizowane są jeden po drugim. Na oczyszczoną skórę twarzy aplikowany jest odpowiedni żel, dopasowany do potrzeb skóry. Następnie na głowicę aparatu nakładana jest tabletka aktywująca, a następnie głowica jest przesuwana kolistymi ruchami po skórze. Kapsułka zawiera wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy, które reagują ze sobą, uwalniając dwutlenek węgla. Zabieg nie jest bolesny, co więcej – pomaga się odprężyć i jest bardzo przyjemny; trwa około 45 minut 

Efekty zabiegu Geneo 

Kiedy wykonany zostanie zabieg Geneo, efekty widoczne są natychmiast. Zauważyć można wygładzenie skóry, ujednolicenie jej kolorytu oraz zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek. Zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych i przetłuszczanie skóry, pory są mniej widoczne. Skóra jest lepiej dotleniona i pełna blasku, a lepszemu nawilżeniu towarzyszy nadanie jej miękkości.  

Aby utrwalić efekty zabiegu i utrzymać jak najdłużej nienaganny wygląd skóry, zaleca się powtarzać zabieg Geneo. Jak często powinno się powtarzać procedurę? Jeśli zabieg wykonywany jest w celu zredukowania przebarwień i niejednolitego kolorytu, można wykonywać zabieg raz w tygodniu, do momentu uzyskania zadowalającego wyglądu skóry. Jeśli Geneo ma ujędrnić skórę i zredukować drobne zmarszczki, najlepiej jest powtarzać zabieg raz w miesiącu. Można także wykonać zabieg jednorazowo, przed wielkim wyjściem.  

Zabieg Geneo – przeciwwskazania 

Geneo to procedura bardzo bezpieczna i nieinwazyjna. Jednak nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi. Jednym z najistotniejszych przeciwwskazań jest występowanie schorzeń skórnych na twarzy. Dotyczy to: 

  • aktywnych zmian trądzikowych; 
  • infekcji wirusowych, np. opryszczki; 
  • infekcji bakteryjnych czy grzybiczych; 
  • silnych podrażnień skóry. 

Kolejnym czynnikiem, wykluczającym możliwość wykonania zabiegu Geneo, jest niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe luba autoimmunologiczne, a także zaburzenia krążenia. Oczywistym przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. I wreszcie – zabieg ten nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. 

Źródła:

Broszura: Geneo. User Manual; Pollogen, 2020; https://www.manualslib.com/manual/1243831/Pollogen-GeneoPlus-U.html  

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?