Przejdź do treści

Kaya Szulczewska radzi: zapuść sobie podczas kwarantanny włosy na nogach

Kaya Szulczewska ciele w pandemii/Pexels
Kaya Szulczewska ciele w pandemii/Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Epidemia koronawirusa w Polsce to czas, kiedy niektórzy zaczynają piec chleb, inni śpiewać, a jeszcze kolejni robią na drutach. A może by tak też poeksperymentować z naszym ciałem? Zachęca do tego Kaya Szulczewska, autorka instagramowego profilu Ciałopozytyw. 

A może by tak zapuścić włosy na nogach?

Kaya Szulczewska na swoim profilu na Instagramie pisze, że dostaje teraz mnóstwo wiadomości od dziewczyn, które piszą, że kwarantanna czy ograniczenie kontaktów pozwalają im na zapuszczanie włosów na ciele. Często to dla nich pierwsza w życiu okazja, żeby zobaczyć, jak ich ciało wygląda w wersji naturalnej.

„Kilka osób prosiło o jakieś kwarantannowe wyzwanie na zapuszczenie włosów na nogach czy pod pachami, ale nie chcę tego robić. Nie chcę robić z kwarantanny wyścigu, nawet jeśli miałby to być wyścig bodypositive. Zachęcam do (…) dawania sobie luzu, troski i czułości, do ruchu w miarę możliwości i do odpuszczenia wszelkich nieprzyjemnych presji” – pisze Szulczewska.

Dodaje, że może właśnie teraz jest dobry moment, żeby skonfrontować się z tym, co naprawdę jest dla nas ważne i zachęca do obserwowania siebie, swoich emocji i relacji z ciałem.

Jeśli chcecie, czujecie, że to dobry czas na to, to zachęcam do spróbowania właśnie teraz siebie w wersji 'hairy’, ale tylko jeśli jest to dla Was zachęcające i faktycznie tego chcecie. (…) Choć nie ukrywam, że fajnie byłoby po pandemii zobaczyć więcej owłosionych kobiet na ulicach, bo póki co czułam się zawsze w tym kontekście dość samotnie” – podkreśla aktywistka.

Kaya Szulczewska / Facebook.com

Kaya Szulczewska – Ciałopozytyw

Kaya Szulczewska jest założycielką Ciałopozytywu – najpopularniejszego profilu na Instagramie o ciałopozytywności w Polsce, który obserwuje prawie 27 tys. osób. Aktywistka regularnie publikuje na nim zdjęcia, które pokazują ciała nie mieszczące się w kanonie, historie dotyczące ich akceptacji, a także edukacyjne treści wokół tematu kobiecego ciała.

Często porusza temat owłosienia u kobiet. Tłumaczy, dlaczego jest ważny i podkreśla, że włosy pod pachą czy na nogach mogą być równie zadbane, co te na głowie. Niedawno ruszyła z cyklem „Ciało w pandemii„.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Z cyklu „Ciało w pandemii” #cialowpandemii #cialopozytyw Wiele z Was pisze do mnie, że kwarantanna czy ograniczenie kontaktów pozwala na zapuszczanie włosów na ciele, by często pierwszy raz w życiu zobaczyć jak wygląda wasze ciało z włosami. Kilka osób też prosiło o jakieś kwarantannowe wyzwanie na zapuszczenie włosów na nogach czy pod pachami, ale chcę tego robić. Nie chcę robić z kwarantanny wyścigu, nawet jeśli miałby to być wyścig bodypositive ?. Zachęcam do obserwowania ciała, dawania sobie luzu, troski i czułości, do ruchu w miarę możliwości i do odpuszczenia wszelkich nieprzyjemnych presji. Może właśnie teraz możemy odpuścić wszystkie rzeczy, których nie robimy w stu procentach dla siebie i skonfrontować się z tym co naprawdę jest dla nas ważne ? A może to nie jest dobry moment? Obserwujcie siebie swoje emocje i relacje z ciałem. ♥️ Jeśli chcecie, czujecie, że to dobry czas na to, to zachęcam do spróbowania właśnie teraz siebie w wersji „hairy”, ale tylko jeśli jest to dla Was zachęcające i faktycznie tego chcecie. Dla innych osób, to właśnie codzienne zabiegi kanonowania, takie jak depilacja, pozwalają utrzymać dobry stan psychiczny i należy to uszanować, ja to w pełni rozumiem i wówczas nie zachęcam do rezygnacji z nich. Wiem, że po prostu różnie radzimy sobie z tym co się dzieje, a utrzymanie starej rutyny może też pomogać w utrzymaniu harmonii emocjonalnej w tym dziwnym czasie jakim jest ogólnoświatowa pandemia. Pozostawiam więc to do waszego wyboru i wglądu. Choć nie ukrywam, że fajnie byłoby po pandemii zobaczyć więcej owłosionych kobiet na ulicach, bo póki co czułam się zawsze w tym kontekście dość samotnie ? Napiszcie jak tam wasze włosowe historie z czasów kwarantanny? W której grupie jesteście podczas izolacji społecznej jesteście? #teamwlosy czy #teamdepilacja ______________________________________________________ Wysyłajcie na priv lub na maila cialopozytyw@gmail.com wasze zdjęcia lub/i historie dotyczące w temacie akcji „Ciało w pandemii” lub oznaczajcie mnie w postach i pod hashtagami #cialowpandemii #cialopozytyw

Post udostępniony przez CIAŁOPOZYTYW *Kaya Szulczewska (@cialopozytyw_polska)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: