Przejdź do treści

Mezoterapia bezigłowa – co to jest i jakie daje efekty?

Mezoteriapia bezigłowa
Mezoteriapia bezigłowa - co to jest i jakie daje efekty? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala dostarczyć skórze niezbędnych substancji aktywnych. Mezoterapia bezigłowa jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna dla organizmu. Jak wygląda przebieg mezoterapii bezigłowej? Jakie są korzyści z wykonania zbiegu? Czy można zrobić mezoterapię bezigłową w domu? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.

Mezoterapia bezigłowa – co to jest?

Jest to alternatywa dla klasycznej mezoterapii igłowej. Przy klasycznym zabiegu substancje aktywne są wprowadzane pod skórę za pomocą tysięcy mikro nakłuć. Sam opis tego zabiegu może odstraszać osoby, które są wrażliwe na ból. Natomiast mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym. Przynosi tak samo dobre efekty.

Mezoterapia bezigłowa na czym polega?

Zabieg mezoterapii bezigłowej wykorzystuje naturalne zjawisko, które zachodzi w skórze. Podczas tego zabiegu substancje aktywne są wprowadzane pod skórę przy użyciu urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej. Impulsy elektryczne powodują, że przez pewien czas błony komórkowe są lepiej przepuszczalne. To właśnie sprawia, że substancje aktywne mogą wniknąć w głąb skóry, bez konieczności stosowania igieł. Warto wiedzieć o tym, że zabieg mezoterapii bezigłowej nie prowadzi do uszkodzenia błon komórkowych.

Do mezoterapii bezigłowej czasami wykorzystywane są również ultradźwięki. Dzięki nim w tkankach tworzy się niewielkie nadciśnienie, które zwiększa przenikalność błon komórkowych.

Mezoterapia bezigłowa – ile zabiegów?

Najlepsze rezultaty uzyskasz, gdy wykupisz serię zabiegów. Musi być to co najmniej sześć zabiegów w odstępach od 5 do 10 dni.

Kobieta ma zmarszczki na twarzy

Mezoterapia bezigłowa – efekty

Badania naukowe mówią o tym, że mezoterapia bezigłowa poprawia elastyczność skóry i poziom jej nawilżenia (o około 14 procent). Dodatkowo po serii tego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej poprawia się rozjaśnienie skóry. Ten zabieg ma również silne działanie przeciwzmarszczkowe.

Mezoterapia bezigłowa – przeciwwskazania

Najczęstsze przeciwwskazania to:

  • ciąża,
  • metalowe elementy w ciele,
  • choroby kardiologiczne,
  • zastawka lub rozrusznik serca,
  • choroby żył,
  • epilepsja,
  • stany zapalne skóry,
  • przewlekłe choroby dermatologiczne.

Mezoterapia bezigłowa – cena

Cena mezoterapii bezigłowej waha się od 100 do 300 złotych za jeden zabieg. Ta kwota jest zależna od części twarzy, na której będzie wykonywany zabieg. Dobrym sposobem na obniżenie kosztów mezoterapii jest wykupienie kilku zabiegów jednocześnie – pakiety zawsze są bardziej opłacalne. Wykonanie zabiegu na twarzy zaczyna się od 120 złotych, a na szyi i dekolcie od 200 złotych. Mezoterapię można wykonać również na biuście, udach i pośladkach. Wtedy jego koszt oscyluje w granicach 300 złotych.

Mezoterapia bezigłowa pod oczy – czy można ją stosować?

Mezoterapia bezigłowa pod oczy eliminuje zasinienia i opuchnięcia w tej okolicy. Dzięki temu zabiegowi medycyny estetycznej skóra wokół oczu jest odpowiednio nawilżona i napięta. Zabieg przyspiesza wzrost i odnowę tkanek. Do tego zabiegu często wykorzystuje się kolagen, witaminy A, C, E oraz inne preparaty o działaniu przeciwstarzeniowym i nawilżającym. Kolagen odpowiada za ujędrnienie, nawilżenie i odmłodzenie skóry w okolicy oczu, natomiast witaminy A, C i E są stosowane do rewitalizowania i odmładzania skóry. Ich stosowanie jest możliwe zarówno przy skórze naczynkowej, jak i trądzikowej.

Mezoterapia pod oczy – cena

Koszt wykonania mezoterapii bezigłowej pod oczy plasuje się w granicach od 100 do 200 złotych, ale wiele salonów kosmetycznych oferuje atrakcyjne zniżki przy wykupieniu całej serii zabiegów. Koszt mezoterapii bezigłowej jest zależny również od miasta, w którym znajduje się salon kosmetyczny. Najlepiej jest wykonać od dwóch do trzech zabiegów.

uśmiechnięta dziewczyna

Mezoterapia bezigłowa w domu

Mezoterapia igłowa w domu jest możliwa. Taki zabieg z pewnością może poprawić jakość twojej skóry. Jednak jego skuteczność zależy od kilku czynników: początkowego stanu skóry, regularności przeprowadzanych zabiegów czy zastosowania dopasowanych do cery kosmetyków. Równie ważne jest urządzenie, jakie stosujesz do wykonywania domowej mezoterapii bezigłowej. Zainwestuj w sprzęt pochodzący od renomowanego producenta. Pamiętaj też, aby stosować się do instrukcji na urządzeniu, a przed zabiegiem dokładnie zdezynfekuj skórę i przedmioty, którymi będziesz jej dotykać.

 

Bibliografia:

  1. http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2016.2-3.pdf
  2. https://www.kosmetologiaestetyczna.com/2016/mezoterapia-beziglowa-jako-nieinwazyjna-metoda-poprawiajaca-jakosc-skory-osob-starszych/
  3. http://www.kosmet.pl/pjc.php?opc=AR&lng=pl&art=782

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: