Przejdź do treści

Stosowała botoks od 20 lat. Pokazała, co stało się z jej twarzą, kiedy zrezygnowała z zastrzyków

Kobieta
Stosowała botoks od 20 lat. Pokazała, co stało się z jej twarzą, kiedy zrezygnowała z zastrzyków/ fot. Thamyres Silva/ Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Brenda Blay pokazała, jak wygląda po odstawieniu botoksu, który stosowała regularnie od 20 lat. Dla 55-latki nawet najmniejszy ruch mięśni twarzy jest trudny. „Wyglądasz, jakbyś miała zamrożoną twarz”, „Przerażające” – skomentowali internauci.

Po 20 latach odstawiła botoks

„Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda osoba, która odstawi stosowany od 20 lat botoks?” – zapytała na swoim profilu na TikToku Brenda Blay. 55-letnia pielęgniarka z Kalifornii w październiku 2022 r. postanowiła zrezygnować z zabiegów medycyny estetycznej po latach regularnych zastrzyków. W mediach społecznościowych pokazała, co stało się z jej twarzą po dwóch dekadach z botoksem. Na krótkim filmie wskazała na swoje czoło i pokazała niewielki ruch mięśni między brwiami i w pobliżu czubka głowy. Jak podkreśliła, nawet najmniejszy grymas twarzy jest dla niej trudny do wyrażenia.

„Nie widać ruchu mięśni, bo tak długo ich nie używałam. Dopiero teraz je odbudowuję” – wyjaśniła.

Botoks, znany również jako toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany, to substancja, która od ponad 200 lat stosowana jest m. in. w zabiegach medycyny estetycznej. Od odkrycia botuliny wiedza na jej temat rozszerzyła się na tyle, że doceniono ją nie tylko za działanie liftingujące, ale również jako wsparcie w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych oraz zaburzeń nerwowo-mięśniowych. Stosowanie botoksu niesie jednak także niepożądane skutki, takie jak opadająca powieka czy osłabienie mięśni.

TikTokerka, znana w mediach społecznościowych jako „nursebblay”, wyjaśniła, że powoli dochodzi do siebie, a ruch mięśni wróci za jakiś czas. Zaczynają również powracać zmarszczki, które na tym etapie są dość delikatne.

Jednym z powikłań po wstrzyknięciu botoksu może być ptoza. Co to takiego i z czego może wynikać?

„Wyglądasz, jakbyś miała zamrożoną twarz”

Przykład Brendy Blay to forma zaniku mięśni spowodowana wieloletnimi zastrzykami. Jak wyjaśniła dermatolożka z Nowego Jorku, Patricia Wexler w rozmowie z „Byrdie”, mięśnie twarzy mogą zanikać, kiedy nie są używane. W szczególności, jeśli botoks  stosowany jest przez dłuższy czas bez żadnych przerw. W takiej sytuacji powrót do naturalnego wyglądu będzie odbywał się małymi krokami.

„Zwykle, jeśli leczenie botoksem rozpoczęło się w wieku 20 lat, może wystąpić większy zanik mięśni, który może objawiać się cieńszą skórą, w szczególności na czole” – tłumaczyła dermatolożka Manasi Shirolikar w rozmowie z „The Post”.

Szczerość Blay na temat stosowania botoksu została doceniona przez internautów. Ich opinie na temat wyglądu tiktokerki są jednak podzielone. Jedni uważają, że efekt uzyskany przez 55-latkę jest naturalny. Inni byli zszokowani, że pielęgniarka nie jest w stanie wykonać żadnej miny. Stwierdzili, że powinna całkowicie zrezygnować z botoksu.

„Wyglądasz, jakbyś miała zamrożoną twarz”

„Przerażające”

„Dzięki za szczerość w tej sprawie. Nigdy nie używałam botoksu”

„Zmarszczki na twarzy to naturalna kolej rzeczy. Przestań z tym walczyć”

„Wyglądasz rewelacyjnie. Idę dzisiaj na zastrzyk” – czytamy w komentarzach.

 

@nursebblay What hapoend if you use Botox for 20 years?#wrinkles #botox #midlifewomen #fiftyplus #aging #50 #follow #fypage ♬ original sound – Nursebblay

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: