Przejdź do treści

8 rzeczy, które chciałabyś wiedzieć o lubrykantach

8 rzeczy, które chciałabyś wiedzieć o lubrykantach / Getty Images
8 rzeczy, które chciałabyś wiedzieć o lubrykantach / Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto korzystać z lubrykantów, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, dlaczego powinnaś – wielu powodów pewnie nawet nie brałaś dotąd pod uwagę.

To produkt medyczny, nie tylko kosmetyczny

Wiele z nas postrzega lubrykanty wyłącznie jako dodatek do seksu, gadżet, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Oczywiście tego nie da się podważyć, warto jednak mieć świadomość, że najlepszej jakości lubrykant jest produktem przede wszystkim medycznym. Nawilżenie zapewni ci bezpieczeństwo podczas kontaktów intymnych, zwłaszcza jeśli zmagasz się z problemem suchości pochwy. Lubrykanty chronią przed urazami i zwiększają komfort współżycia.

Nie zmienia pH pochwy

Twoja obawa przed zastosowaniem lubrykantu może wynikać z jego składu. Czy to dla ciebie bezpieczne? Czy taki produkt cię nie uczuli? Obawy są uzasadnione, dlatego zawsze szukaj lubrykantu, który ma krótki skład i którego pH jest bezpieczne zarówno dla zewnętrznych, jak i wewnętrznych narządów płciowych. Wysokiej jakości lubrykant powinien być: bezzapachowy, hipoalergiczny, pozbawiony hormonów, barwników, substancji zapachowych, parabenów, detergentów (w tym SLS i SLES) oraz PEG, czyli glikolu polietylenowego. Szukaj lubrykantu, który zawiera składniki pochodzenia naturalnego, a zyskasz pewność, że będzie to produkt dla twojego zdrowia całkowicie bezpieczny.

Przyda się podczas badania ginekologicznego

Już wiesz, że wysokiej klasy lubrykant jest produktem medycznym, neutralnym dla pochwy. W praktyce oznacza to, że możesz stosować go nie tylko w sypialni. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort podczas badań ginekologicznych. Bezzapachowy i niedrażniący lubrykant sprawdzi się pod tym względem idealnie; ułatwia badanie i redukuje związany z nim ból, a przy tym nie niszczy osłonek wykorzystywanych podczas badania USG.

Dzięki lubrykantowi lepiej poznasz swoje ciało podczas masturbacji

Czy na pewno wiesz, co sprawia ci przyjemność? Gdzie znajdują się twoje strefy erogenne? Jak chcesz, a jak nie chcesz być dotykana? Bardzo często jedynym sposobem, by poznać odpowiedzi na te pytania, jest masturbacja. Eksperci zachęcają do niej właśnie dlatego – bo to nie tylko źródło przyjemności, ale również sposób na poznanie siebie. Lubrykanty sprawdzają się nie tylko w przypadku seksu w duecie, lecz także gdy pieścisz się solo.

Para na kanapie

Możesz je stosować razem z prezerwatywą oraz gadżetami

Jeśli wybierzesz wysokiej klasy lubrykant skomponowany w oparciu o wodę i naturalne składniki, możesz śmiało połączyć go z prezerwatywą czy dowolnym gadżetem erotycznym. Lubrykant prezerwatywy nie uszkodzi, więc w żaden sposób nie zmniejszy skuteczności antykoncepcji. Mało tego – dodatkowy poślizg zapewniony przez lubrykację może zapobiec pęknięciu prezerwatywy, co jest bardziej prawdopodobne, gdy pochwie brakuje nawilżenia.

Zagwarantują zupełnie nowe doznania

Lubrykant może być czymś, co ubogaci waszą grę wstępną i uczyni zbliżenie znacznie przyjemniejszym oraz głębszym. Nie musisz więc patrzeć na lubrykanty jak na coś, co ma pomóc ci uporać się z niedostatecznym nawilżeniem czy pomóc w seksie analnym. Wysokiej jakości lubrykant zawierający naturalne składniki nie zostawia śladów (na bieliźnie, pościeli), dlatego stosuj go od pierwszej minuty seksu i ciesz się doznaniami.

Masturbacja może być fantastyczna tak solo, jak i w duecie / Unslpash

Twoje ciało się od nich nie uzależni

Nie musisz się obawiać, że twój organizm w jakikolwiek sposób uzależni się od lubrykacji, co mogłoby negatywnie wpłynąć na nawilżenie pochwy. Nie ma takiej możliwości. Lubrykant pozostaje dodatkiem. Oznacza to, że możesz go stosować jak często chcesz i gdzie tylko chcesz – bez obaw o ewentualne konsekwencje. Również ilość nie ma znaczenia; używaj go, ile tylko potrzebujesz.

Lubrykanty zwiększą satysfakcję twojego partnera

Na dodatkową lubrykację warto spojrzeć także pod tym kątem: to większa przyjemność i pogłębiony komfort doznań nie tylko dla kobiety, ale również dla mężczyzny. Suchość pochwy może być efektem m.in. stosowania antykoncepcji hormonalnej, stresu, menopauzy, połogu, karmienia piersią, infekcji intymnych czy niektórych chorób. W takim przypadku współżycie może nie być zbyt przyjemne. Lubrykant zdecydowanie ułatwi zbliżenie tak kobiecie, jak i mężczyźnie oraz zwiększy intensywność doznań.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: