4 min.
Chemo make up, czyli jak malować się po chemioterapii

Instagram @i.love.rise.and.shine
Jeśli miałaś, masz lub będziesz miała chemioterapię, koniecznie obejrzyj ten krótki tutorial makijażowy. Aleksandra Wiederek-Barańska w zabawny sposób pokazuje, jak radzi sobie z makijażem po chemioterapii. My jesteśmy zachwycone!
Kobiety, które miały w swoim życiu chemioterapię, wiedzą, jak trudno jest przez nią przejść. Obniżona odporność, wymioty, nudności, częsty ból mogą wykończyć człowieka. Przy tak złym samopoczuciu dodatkowo wypadające włosy, brwi i rzęsy nie dodają otuchy a kobiety widzące swoje odbicie w lustrze nie czują się ani dobrze ani kobieco. Warto więc skorzystać z makijażu permanentnego, choć niestety czasem jest on niemożliwy ze względów zdrowotnych.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak dzień kobiety chorej na raka w rzeczywistości wygląda. Nierzadko można też spotkać się z opiniami, że życie chorej osoby bogate jest jedynie w smutek i rozpacz. Z tym mitem walczy jednak Aleksandra Wiederek-Barańska, znana w mediach społecznościowych jako „i.love.rise.and.shine”.
Aleksandra Wiederek – Barańska na swoich profilach opisuje i pokazuje, jak wygląda życie z rakiem piersi. Kobieta przeszła leczenie już dwukrotnie, dzielnie znosząc chemioterapię, której skutki odczuwa do dziś. Nie boi się mówić o trudach choroby i leczenia, ale z jej zdjęć bije przede wszystkim radość i uśmiech. Tym razem jednak, pytana o to, co zrobiła, że ma tak ładne brwi po chemioterapii, postanowiła zaprezentować, jak wygląda jej codzienny makijaż.
Dostaje sporo pytań o to czy te brwi to moje, czy zrobione. A ja po prostu od ponad dwóch lat „rysuje się” codziennie z lepszym bądź gorszym skutkiem oczywiście – pisze Wiederek-Barańska.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Niestety po chemioterapii już dłuższy czas kobieta wciąż nie ma brwi a rzęsy ma bardzo przerzedzone. Nie powstrzymało jej to jednak przed pokazaniem się w wersji saute i nagraniem instrukcji makijażowej pt.: „Chemo make up”.
Umówmy się, 99 procent z nas kobiet nie wygląda dobrze zaraz po przebudzeniu a modne stwierdzenie #nomakeup to po prostu #makeup wyglądający jak #nomakeup (łapiecie?) – pisze żartobliwie blogerka i dodaje – Tym bardziej gdy nie ma się brwi, a rzęs jak jak na lekarstwo, ale co zrobić. Ten, co przeszedł leczenie onkologiczne lub przechodzi je obecnie, ten wie o czym mówię.
Wiederek Barańska przyznaje, że instruktaż makijażowy nagrała z myślą o swoich onkosiostrach. Warto więc się z nim zapoznać, w szczególności jeśli właśnie przechodzisz lub czekasz na chemioterapię.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Wyświetl ten post na Instagramie.
Instrukcja Obsługi Raka Piersi
Hello Zdrowie także wspiera osoby zmagające się z nowotworami. 1 października ukaże się naszym nakładem pierwsza Instrukcja Obsługi Raka Piersi. Będzie to darmowy e-book, zawierający praktyczne wskazówki dla chorych, ich bliskich i znajomych, a także pracodawców. W instrukcji znajdą się m.in. porady, jak przygotować się do wizyty lekarskiej, jak zorganizować swoją codzienność w trakcie leczenia choroby, gdzie szukać sprawdzonej wiedzy. Bliscy i współpracownicy dowiedzą się z kolei o potrzebach osób chorych i tym, w jaki sposób rozmawiać z nimi tak, aby faktycznie je wspierać.
Zobacz także

„Długo unikałam słów, że mam raka piersi. Przecież mam dopiero 24 lata”. Maja Gołębiewska o swojej chorobie

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi. Jak powstawała?

„Jak dokonasz czegoś takiego, to czujesz, że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych” – mówi Paulina Buczek, która po chemioterapii ruszyła w samotną podróż motocyklem po Europie
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

31.12.2022
Zamiast się myć, zmieniano bieliznę, smród skrapiano perfumami, a brudne włosy chowano pod peruką – jak kiedyś dbano o czystość

26.12.2022
„Dobry seks to taki w kontakcie z własnym ciałem, emocjami i drugim człowiekiem. Nawet jeżeli miedzy kochankami nie ma miłości” – mówi Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach

30.11.2022
„Zapalenie osierdzia mięśnia sercowego czy reumatyczne zapalenie stawów to tylko niektóre choroby, które mogą mieć początek w jamie ustnej” – alarmuje lek. dent. Bartosz Leończak

26.11.2022