Przejdź do treści

Czym różni się body positive od body neutrality? Wyjaśnia Kaya Szulczewska [WIDEO]

Kaya Szulczewska
Kaya Szulczewska
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

– W body positive nie chodzi o to, żebyśmy nagle były grube i owłosione – podkreśla Kaya Szulczewska. Rozprawia się ze stereotypami związanymi z ruchem body positve i tłumaczy czym różni się od body neutrality.

Pojęcie body positive (po polsku: ciałopozytywność) jest często źle rozumiane i nieprawidłowo interpretowane. Aktywistka Kaya Szulczewska w rozmowie z Ewą Wojciechowską wyjaśnia, czym są oba zjawiska i dlaczego ona jest zwolenniczką ciałoneutralności. Tłumaczy też, w jaki sposób uczymy się akceptacji ciał spoza kanonu i jak wykorzystywana jest ciałopozytywność w marketingu. Koniecznie zobacz całą rozmowę na naszym kanale na YouTubie!

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Kaya Szulczewska pokazuje na swoim profilu zdjęcia przeróżnych ciał, co ma na celu oswojenie nas z tym, że wszystkie jesteśmy różne, a mimo to żadna z nas nie jest gorsza ze względu na swój wygląd. Jeśli jej jeszcze nie znasz, to koniecznie zerknij na jej profil na Instagramie.

W następnych fragmentach rozmowy Ewa Wojciechowska rozmawia z Kayą Szulczewską między innymi o PMS i tabu wokół okresu.Śledź nasz kanał na YouTubie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: