Przejdź do treści

Dermaplaning to nowy hit w gabinetach kosmetycznych. Czy warto z niego skorzystać? Ekspert Kosmetyczny wyjaśnia

Dermaplaning / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dermaplaning to zabieg polegający na usunięciu zanieczyszczeń, martwego naskórka i meszku z twarzy za pomocą narzędzia podobnego do chirurgicznego skalpela. To jeden z ostatnich hitów gabinetów kosmetycznych. Jednak czy aby na pewno warto się na niego zdecydować? Pisze o tym mgr Joanna Skrzypczak, znana w mediach społecznościowych jako Ekspert Kosmetyczny. 

Nowe trendy kosmetyczne

Dzięki byciu w sieci nieustannie jesteśmy świadkami nowych trendów. Dotyczy to również nowinek ze świata kosmetologii. O jednej z nich, tzw. dermaplaningu, pisze w swoim najnowszym poście na Instagramie mgr Joanna Skrzypczak, czyli Ekspert Kosmetyczny.

Dermaplaning – czyli co?

Dermaplaning to zabieg precyzyjnego usunięcia zanieczyszczeń, martwego naskórka i meszku z twarzy za pomocą narzędzia przypominającego chirurgiczny skalpel. Jego celem jest usunięcie włosków, a także głębokie złuszczenie mechaniczne. Jak zachęcają kosmetolodzy, żadna z dotychczasowych metod nie daje tak świetnych efektów.

Czy dermaplaning jest jednak bezpiecznym zabiegiem?

„Przy regularnej pielęgnacji, dopasowanej do potrzeb skóry osiągniemy również efekt promiennej, gładkiej, zdrowej skóry (…). Pamiętaj o najważniejszym, czyli o zdrowej barierze skórnej. Polki bez wątpienia stosują zbyt wiele kwasów, eksfoliacji w swojej domowej pielęgnacji. Nie bez powodu od jakiegoś czasu dużym trendem jest właśnie wzmacnianie bariery ochronnej…” – pisze mgr Joanna Skrzypczak.

Ekspertka dodaje, że sama nie zrobiłaby sobie takiego zabiegu, ponieważ nie widzi w nim sensu. Poleca go jednak osobom zmagającym się z hirsutyzmem.

„Dla kogo rekomendować? Myślę, że wskazaniem będzie hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie, np. twarzy. Z pewnością to lepsze rozwiązanie niż wosk na całą twarz, co też jest internetowym trend zabiegiem…” – pisze Ekspert Kosmetyczny.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Dermaplaning ma jednak swoje zwolenniczki. Warunek jest jeden – nie należy go wykonywać samodzielnie w domu. Zabieg powinien przebiegać pod okiem wyszkolonej kosmetolożki, w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. 

Ekspert Kosmetyczny

Konto Ekspert Kosmetyczny na Instagramie prowadzone jest przez Joannę Skrzypczak, kosmetolożkę,  trycholożkę oraz wykładowczynię akademicką.  Specjalistkę obserwuje już niemal 18 tys. osób. 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.