Przejdź do treści

Hydrafacial – w czym tkwi sekret mikrodermabrazji wodnej?

Hydrafacial – w czym tkwi sekret mikrodermabrazji wodnej? Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zabieg hydrafacial to oparta na opatentowanej technologii i urządzeniu mikrodermabrazja wodna, która łączy w sobie elementy złuszczania, odżywiania i stymulowania komórek. Doskonale sprawdza się zarówno w walce z niedoskonałościami i trądzikiem u nastolatek, jak i zmarszczkami i utratą elastyczności skóry dojrzałych kobiet. Sprawdź, na czym dokładnie polega.

Co to jest hydrafacial? 

Hydrafacial to inaczej hydradermabrazja lub mikrodermabrazja wodna, wykonywana za pomocą urządzenia, którego działanie opiera się na opatentowanej technologii. Zabieg hydrafacial łączy w sobie trzy elementy: 

 • mechaniczne złuszczanie; 
 • działanie aktywnych substancji, dopasowanych do indywidualnych potrzeb skóry; 
 • stymulujący efekt próżni. 

Złuszczenie naskórka z jednoczesnym nasyceniem odpowiednimi dla niego substancjami możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnych i opatentowanych jednorazowych końcówek. Jest to więc nowoczesny zabieg, który zapewnia skórze kompleksowe oczyszczenie i odżywienie 

Warto zaznaczyć, że choć hydrafacial najczęściej wykonywany jest na twarzy, z powodzeniem może on także objąć inne części ciała. To doskonały sposób na poprawę wyglądu szyi, dekoltu, czy dłoni.  

Na czym polega zabieg hydrafacial i jak przebiega? 

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, złuszczenia martwego naskórka i usunięcia nadmiaru sebum. Po mechanicznym, ale niezwykle delikatnym peelingu, w chwili maksymalnego otwarcia porów aplikowane są aktywne substancje. Jakie? Zależy to od indywidualnych potrzeb skóry. Najczęściej jest to kwas hialuronowy lub serum z antyoksydantami. Zasysanie próżniowe pozytywnie wpływa na krążenie i metabolizm komórek, stymulując je i zapewniając drenaż limfatyczny. Ostatnim etapem jest ochrona skóry i utrzymanie osiągniętego w trakcie zabiegu rezultatu. W tym celu nakładany jest krem ochronny SPF.  

Warto zaznaczyć, że hydradermabrazja opiera się na opatentowanej technologii, a wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia i końcówek. Ich spiralny kształt i żebrowata powierzchnia zapewnia równomierne naniesienie substancji aktywnych, zaś różny stopień ścieralności pozwala na dopasowanie poziomu eksfoliacji.  

Kobieta pod zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja wodna – wskazania i przeciwwskazania 

Mikrodermabrazja wodna jest zabiegiem, który doskonale nawilża i odżywia skórę, ale też pozwala pozbyć się zmarszczek, wygładzi, wspomoże leczenie trądziku. Z powodzeniem może być stosowana przez posiadaczki dojrzałej skóry, jak i nastolatki. To również zabieg, który wykonują mężczyźni, którzy w ostatnich latach coraz chętniej odwiedzają gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej. 

Jakie są wskazania do wykonania hydradermabrazji? Wymienić można m.in.: 

 • zmarszczki i utratę jędrności skóry; 
 • trądzik; 
 • wysuszenie skóry; 
 • przebarwienia; 
 • rozszerzone pory i nadmierną produkcję sebum; 
 • nierówności skóry. 

Jak podkreślają specjaliści, hydrafacial to zabieg, który jest bezpieczny i bezbolesny. Wykonać mogą go nawet kobiety w ciąży i karmiące. Jego dodatkowym atutem jest bezinwazyjność, a zatem okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum – jego entuzjastki twierdzą, że w zasadzie jej nie wymaga. Warto jednak pamiętać o grupie okoliczności, stanowiących przeciwwskazania do jego wykonania. Są to: 

 • naruszenie ciągłości naskórka; 
 • silne stany zapalne, takie jak łuszczyca, czy AZS; 
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych; 
 • oparzenia słoneczne; 
 • opryszczka; 
 • nowotwory skóry; 
 • choroby autoimmunologiczne. 

Hydrafacial – efekty 

Zastanawiasz się, jak twoja skóra będzie wyglądała po zabiegu hydrafacial? Przede wszystkim będzie wyraźnie nawilżona i wygładzona. Niewątpliwym atutem jest poprawa kolorytu, zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn potrądzikowych. Dokładnie oczyszczone pory i wyrównanie poziomu sebum to kolejny efekt, jaki daje hydradermabrazja. Co warte podkreślenia, rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, choć warto zastosować serię, w liczbie indywidualnie dopasowanej do potrzeb. Dla utrzymania efektów warto zaś powtarzać go regularnie – najlepiej raz miesiącu.  

Hydrafacial – cena 

Cena pojedynczego zabiegu hydrafacial wynosi od 300 zł wzwyż. Szczegóły zależą od tego, jaka część ciała ma być mu poddana, a także od miejsca – miejscowości oraz gabinetu – w którym będzie wykonany. Pamiętaj jednak, że hydradermabrazja wymaga wykorzystania specjalnego urządzenia, ważna jest także wiedza i doświadczenie specjalisty. Tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferowanej przez wiele gabinetów opcji wykupu serii zabiegów.  

Źródła: 

 1. hydrafacial.pl (dostęp: 7 listopada 2022 roku); 
 2. „Hydrafacial. Hydradermabrazja. Rewolucja w dermabrazji” katalog BTL Polska Sp. z o.o. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: