Makijażystka alarmuje: higiena w make-upie jest tak samo ważna jak pielęgnacja cery
Ania Szymala jest makijażystką i stylistką. Na swoich profilach społecznościowych dzieli się efektami pracy i praktyczną wiedzą. Ostatnio postanowiła wyjaśnić czytelniczkom, jak ważne jest czyszczenie akcesoriów, których używają podczas makijażu.
Beauty Blender to świetna i sprawdzona metoda na proste, szybkie i równomierne nałożenie podkładu bez efektu maski, ale ten gadżet wymaga też troski, o czym – jak się okazuje – nie każda z pań wie. Ania Szymala przekonała się podczas swoich szkoleń, że nawet kobiety, które chcą zawodowo zajmować się makijażem, nie przykładają zbytniej uwagi do pielęgnacji akcesoriów, którymi ten makijaż wykonują. Na swoim facebookowym profilu makijażystka pokazała, jak wyglądał Beauty Blender do nakładania podkładu jednej z jej kursantek. „Nie chodzi mi tutaj o to, żeby ktoś się źle poczuł, tylko żeby uświadomić Wam, jakie jest to siedlisko bakterii mikroorganizmów dla Waszej skóry, jeżeli o nią nie dbacie” – napisała w swoim poście.
Czy wiecie co to jest? ?lewa strona zdjęcia….Tak dziewczęta – to jest gąbka do makijażu.?O zgrozo! ??Najpierw…
Gepostet von MAKE ME UP by Ania Szymala am Montag, 3. Dezember 2018
Makijażystka na zdjęciu zestawiła gąbeczkę kursantki i swoją, której używa od ok. 2 miesięcy. Tym samym zaalarmowała, by dbać o wszystko wokół siebie. „Naprawdę to zajmuje tylko minutę, nie więcej. Dodam tylko, że jest to nie pierwsza taka sytuacja na moim szkoleniu, ale ta gąbka którą widzicie na zdjęciu, to był dla mnie już „gwóźdź do trumny” spośród wszystkich które widziałam” – dodała.
Gąbkę do makijażu myj po każdym użyciu
Jak podkreśliła Ania Szymala, gąbeczkę do makijażu powinno myć się po każdorazowym jej użyciu. Makijażystka poleciła do pielęgnacji Beauty Blendera olejek marki Isana z Rossmanna. To, co prawda, kosmetyk przeznaczony do ciała, ale doskonale sprawdza się również do czyszczenia akcesoriów do makijażu. I choć brzmi to lekko paradoksalnie, to do wyczyszczenia gąbeczki zanieczyszczonej podkładem z natury tłustym, najlepiej nadaje się również tłusty olejek. Wspomniany produkt kosztuje ok. 5-6 złotych i pozostawia gąbeczkę idealnie czystą.
„Higiena gąbeczki wiąże się też z jej z dłuższą żywotnością – jeżeli będziesz o nią dbała to będzie Ci służyła bardzo długo, a wiadomo, że czasem nie jest to mały wydatek, jeżeli ma być dobra i porządna” – wyjaśniła Szymala.
Polecamy
Przeciwwskazania do masażu klasycznego
Piękna cera bez podkładu? To możliwe! Oto prostych 8 sposobów
„Mówmy swoim córkom, że ciało jest dla nas źródłem przyjemności”. Dr Katarzyna Jasiewicz o ciałoterapii
Rodzaje gąbek do kąpieli. Właściwości gąbek morskich
się ten artykuł?