Przejdź do treści

Marta Stoberska mówi stop brzuchowej presji. „Jest non stop pod ostrzałem, a może by tak zacząć go szanować?”

Marta Stoberska mówi stop brzuchowej presji
Marta Stoberska mówi stop brzuchowej presji / Zdjęcie: Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Stop brzuchowej presji. Proszę” – apeluje w mediach społecznościowych Marta Stoberska. Trenerka zachęca nas do tego, byśmy przestały patrzeć na swój brzuch jako źródło kompleksów, a zaczęły doceniać to, jakie funkcje spełnia oraz dostrzegać, czego od nas potrzebuje.

Nie daj się zwieść brzuchowej presji!

Marta Stoberska w swoim najnowszym poście na Instagramie podjęła temat normalizacji ciała, a konkretnie brzucha. To część ciała, z powodu której my kobiety najczęściej miewamy kompleksy. Autorka profilu „Zmobilizuj się z Martą” podkreśla jednak, że jego wygląd może zmieniać się na przestrzeni czasu. Może być wiotki, mogą pojawić się na nim rozstępy, może zmienić swój obwód, może nie mieścić się w spodnie. I to jest normalne!

„Twój brzuch żyje! I rusza się razem z tobą. I jest pokryty luźną skórą, kiedy urodziłaś lub dużo schudłaś. I potrafi być pokryty rozstępami. I nie zawsze mieści się w jeansy, jakie ci się marzą” – wymienia Stoberska.

Trenerka swoim wpisem chce przekonać nas do tego, byśmy zmieniły kąt patrzenia na swój brzuch. Zamiast dostrzegać jego mankamenty, skupmy się na otoczeniu go wdzięcznością.

Sandra Kubicka

Brzuch – podziękuj mu za to, co dla ciebie robi!

W dalszej części swojego wpisu Stoberska podpowiada, za jakie funkcje powinniśmy doceniać swój brzuch. Ta część ciała między innymi chroni nasze narządy, oczyszcza organizm 24 godziny na dobę, a także bywa domem dla poczętego dziecka.

„I jest bez przerwy pod ostrzałem, bo za duży, za chudy, za wklęsły, za tłusty, za, za, za… A może by tak zacząć go szanować i w podzięce za to wszystko, co dla nas robi dać mu to, co lubi najbardziej?” – pyta trenerka.

A co lubi brzuch? „Względnie zdrowe żarełko, mniej stresu, odpoczynek i ulubiony sport” – wymienia Stoberka.

Post trenerki bardzo spodobał się obserwującym ją kobietom. W komentarzach chętnie dzieliły się swoimi ciałopozytywnymi historiami, wymieniając powody, dla których polubiły swoje brzuchy.

„To właśnie dzięki temu brzuchowi i tym rozstępom mam dwie wspaniałe córki. I się nie wstydzę tego” – pisze jedna z nich.

„Jak zawsze cudowny i trafiony post, prawdziwy i bez fit bełkotu. Za to cię uwielbiam. A w moim przypadku nie bardzo się lubimy z moim brzuchem zwłaszcza po dwóch ciążach, ale jakby nie było znosi moje wybryki każdego dnia i dzięki mu za to, że jeszcze się nie zbuntował” – dodała kolejna.

 

Zmobilizuj się z Martą Stoberską

Marta Stoberska jest trenerką personalną z międzynarodową akredytacją REPs. W mediach społecznościowych promuje zdrowy stosunek do ciała. Zasłynęła ciałopozytywną akcją „Te dupy są prawdziwe”. Stworzyła też otwartą grupę na Facebooku „ZMOBILIZOWANE”, gdzie prowadzi treningi na żywo i wszystkie chętne dziewczyny mogą skorzystać.

Jej profil na Instagramie o nazwie „Zmobilizuj się z Martą” śledzi ponad 5 tys. osób. Trenerka uświadamia na nim, że piękne ciało to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim zdrowie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: