Przejdź do treści

Multimasking – mało popularny sposób na oczyszczoną i promienną cerę. Co warto o nim wiedzieć?

Multimasking - na czym polega? / pexels
Multimasking - na czym polega? / pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Multimasking może stanowić element pielęgnacji domowej, który opiera się na zastosowaniu różnych masek na odrębne części twarzy. Konkretny rodzaj maseczki dobieramy do aktualnej kondycji i potrzeb skóry w danej partii” – wyjaśnia Paulina Osiadły-Sroka, kosmetolożka i jedna z prowadzących profil @strefakosmetologa. 

Multimasking – czy warto go stosować?

Multimasking może być pomocnym narzędziem pielęgnacyjnym, zwłaszcza w przypadku skór mieszanych z jednoczesną tendencją do suchości i przetłuszczania się skóry w różnych partiach twarzy.

„Stosowanie odpowiednio dobranych masek do danej partii twarzy może wspomagać nawilżenie skóry oraz pomóc zadbać o regenerację jej bariery ochronnej w miejscu, gdzie występuje największa potrzeba nawilżenia. Ponadto w przypadku skór trądzikowych taki element pielęgnacji zadziała przeciwzapalnie i łagodząco na skórę” – wyjaśnia Paulina Osiadły-Sroka, kosmetolożka i jedna z prowadzących profil @strefakosmetologa. 

Ekspertka dodaje, że najczęstszym schematem praktykowanym w multimaskingu jest aplikacja masek nawilżających na strefę policzków oraz zastosowanie masek sebostatycznych na strefę T. „Schemat jednak może być zupełnie odmienny i zazwyczaj zależny jest od indywidualnych preferencji skóry” – mówi Paulina Osiadły-Sroka.

Jak przygotować cerę do multimaskingu?

Kosmetolożka wyjaśnia, że jak przy każdej aplikacji kosmetyków, tak również w przypadku praktykowania multimaskingu, należy przygotować skórę do aplikacji wybranych preparatów.

„Skóra przed zastosowaniem multimaskingu powinna być w pierwszej kolejności zawsze dokładnie oczyszczona, następnie osuszona. Podczas aplikacji różnego rodzaju masek należy zwrócić uwagę na dozwolony czas ekspozycji skóry na dany produkt tak, aby pielęgnacja była równie skuteczna jak i bezpieczna dla skóry. Podczas pierwszego zastosowania nowych maseczek należy obserwować skórę i jej reakcję” – tłumaczy ekspertka.

dr n. med. Katarzyna Osipowicz /fot. archiwum prywatne

Przeciwwskazania do stosowania multimaskingu

Czy w zastosowaniu multimaskingu pojawiają się przeciwwskazania? Jak najbardziej tak.

„Do głównych należą skaleczenia, świeże rany i blizny, opryszczka, aktywne rozległe zmiany zapalne, infekcje i  nadwrażliwość na wybrane składniki aktywne” – wymienia Paulina Osiadły-Sroka.

 

Paulina Osiadły-Sroka jest kosmetolożką, absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wraz z Sylwią Drzymalską prowadzi na Instagramie profil @strefakosmetologa.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: