Przejdź do treści

Przytyłaś 2 kg? Spokojnie, to nie tłuszcz! Dlaczego twoja waga często się waha?

Kobiety malują się przed lustrem
Przytyłaś 2 kg? Spokojnie, to nie tłuszcz! Dlaczego twoja waga często się waha?/ iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Codziennie sprawdzasz, ile ważysz, jednak co jakiś czas widzisz inny wynik. 2 kg na plusie, potem na minusie. Nie martw się, to normalne. Nie musi oznaczać, że przytyłaś. Jest kilka powodów, dlaczego twoje ciało reaguje w ten sposób. Marta Stoberska, instruktorka fitness, wymieniła je na swoim profilu na Instagramie.

Dlaczego twoja waga się waha?

„Znowu 2kg więcej na wadze. Spokojnie, to nie tłuszcz” pisze na swoim profilu na Instagramie Marta Stoberska. Instruktorka fitness postanowiła wyjaśnić, dlaczego u kobiet waga może się wahać nawet z dnia na dzień. Jak zaznacza powodów może być kilka.

Twoja waga się waha, bo:

  • jesteś przed okresem lub masz owulację,
  • nie zrobiłaś jeszcze kupy, 
  • zrobiłaś ciężki trening i podeszłaś wodą,
  • twoje dziecko płakało całą noc, a ty nie zmrużyłaś oka,
  • masz problemy na tle hormonalnym,
  • byłaś tak zalatana, że dałaś radę wypić tylko 1L wody,
  • masz bardzo stresujący czas a stres = gromadzenie wody podskórnie – wymienia ekspertka.
Trening – 12 sygnałów, że przesadzasz!

Stoberska radzi, aby najlepiej wagę schować do piwnicy. Dodaje też, że postępy w utrzymaniu odpowiedniej dla siebie sylwetki najlepiej sprawdzać z pomocą zdjęć i pomiarów centymetrem krawieckim. Opublikowała także własne zdjęcia dla przykładu.

Trochę stresowałam się przed publikacją tych zdjęć, ale niech będzie! Wszystkie (prócz tego w panterce) są z ostatniego miesiąca. W tym 2 i 3 podczas okresu. Ruszaj się i jedz mądrze, a wagę wywal, bo natury czasem nie da się oszukać i tyle – pisze trenerka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marta Stoberska (@zmobilizuj__sie__z__marta)

Marta Stoberska

O Marcie Stoberskiej pisałyśmy już niejednokrotnie na Hello Zdrowie. To właśnie ona kilka miesięcy temu wrzuciła do sieci post, który wiele mówi o stosunku kobiet do swojego ciała. „Te dupy są prawdziwe. Te dupy są w różnym wieku…” – pisała (i pokazała kilka z nich!).

Od tamtej pory trenerka i instruktorka fitness stara się regularnie wrzucać na swoje kanały w mediach społecznościowych posty dotyczące szacunku do swojego ciała, zdrowego odżywiania czy treningów

Jak sama o sobie pisze: „pomaga babkom zdrowo myśleć o FIT”. I nieźle jej to wychodzi. Jej profil na Instagramie @zmobilizuj_sie_z_marta obserwuje już prawie 3 tys. osób.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: