5 min.
Joga dla twarzy. Kasia Bem pokazuje miny, które działają lepiej niż botoks

Istock.com
Najnowsze
19.04.2021
Jak przedłużyć życie kosmetyków? Ekspertki z „Czytamy etykiety” mają kilka rad
14.04.2021
Wyciskanie wągrów – czy można wyciskać i jak to robić?
13.04.2021
Proteza szkieletowa – cena, rodzaje, refundacja NFZ
12.04.2021
Peeling kawowy na twarz, na cellulit. Jak zrobić peeling kawowy?
12.04.2021
Jak pozbyć się wody z organizmu? Sposoby i przyczyny dolegliwości
Joga dla twarzy jako alternatywa dla botoksu? Zdecydowanie tak! Jeśli specjalne ćwiczenia twarzy uzupełnisz o automasaż i do tego dodasz zdrową dietę, oszukasz metrykę szybciej, niż się spodziewasz. Zobacz, jak to się robi!
Zwykle pracujemy nad mięśniami nóg, brzucha czy ramion, tymczasem pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które też można wyćwiczyć. Gdy zaczynamy z nimi pracować, zwiększają swoją objętość i napięcie – wypychają skórę twarzy od środka i działają jak naturalny lifting. Efekty przychodzą już po dwóch–trzech tygodniach regularnych ćwiczeń, które po opanowaniu techniki zajmują przysłowiowe pięć minut. Joga dla twarzy nic nie kosztuje, jedyne, czego wymaga, to regularność. Ćwiczenia można wykonywać rano i wieczorem przed nałożeniem kosmetyków, w samochodzie, na spacerze, przed komputerem czy telewizorem. Dzieci uwielbiają robić ze swoimi mamami ćwiczenia twarzy, bo to seria zabawnych przerysowanych min i wspaniały pretekst do wspólnej zabawy. Polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni, rozszerzaniu oczu, wysuwaniu języka, nadymaniu policzków, składaniu ust czy szerokim, przesadnym uśmiechu. Oczywiście tatusiowie też powinni spróbować!
Kasia Bem, prekursorka jogi dla twarzy w Polsce, prezentuje zestaw ćwiczeń twarzy ujędrniający mięśnie twarzy i obejmujący wszystkie „problematyczne” partie: czoło, oczy, policzki, usta, podbródek i szyję. Ćwiczenia te przywracają skórze blask, poprawiają koloryt cery, przyśpieszają eliminację toksyn, wygładzają zmarszczki już istniejące i oddalają w czasie pojawianie się kolejnych.
To co? Gotowa do robienia min? Zaczynamy!
Spis treści
Twarz Buddy
Zdjęcie: Dorota Białkowska
cel: rozluźnienie i wygładzenie twarzy
Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem. Zamknij oczy. Zrelaksuj mięśnie twarzy, porusz szczęką w prawo i w lewo, rozluźnisz ją. Możesz też dotknąć koniuszkiem języka tylnej ścianki dolnych zębów. Leciutko się uśmiechnij. Spokojnie oddychaj przeponą. Poczuj, jak wygładza się twarz. Pozostań w relaksie od 1 do 3 minut.
Lew
cel: rozluźnienie mięśni twarzy
Ręce ugięte w łokciach unieś do góry, zrób wdech i mocno zaciśnij mięśnie twarzy i pięści. Przytrzymaj napięcie 5 sekund. Wraz z wydechem wysuń mocno język. Powtórz 5 razy.
Zdjęcie: Dorota Białkowska
Zdziwione oczy
cel: wygładzenie zmarszczki poprzecznej między brwiami i wzmocnienie powiek
Zachowując zrelaksowaną twarz, otwórz szeroko oczy, tak jakbyś się czemuś dziwił/a. Nie unoś brwi i nie marszcz czoła. Patrz na punkt w przestrzeni przez 5–10 sekund. Powtórz 5 razy.
Oko na Maroko
cel: redukcja worków pod oczami i kurzych łapek
Spójrz w prawo, wróć do centrum i zerknij w lewo. Nie poruszaj twarzą ani szyją. Powtórz 5 razy. Na koniec zamknij oczy, zaciśnij mocno powieki i „spójrz” na czubek nosa. Wytrzymaj 5–10 sekund.
Zdjęcie: Dorota Białkowska
Trębacz
cel: wzmocnienie mięśni policzkowych.
Zrób wdech przez nos, a następnie przesuwaj powietrze z jednego policzka do drugiego, aż zabraknie ci tchu. Zrób wydech przez usta, wzmocnisz dodatkowo mięśnie okrężne ust.
Zdjęcie: Dorota Białkowska
Gwiazda filmowa
cel: wzmocnienie mięśni okrężnych ust, co wzmacnia i powiększa usta
Weź wdech przez nos i wypuść powietrze ustami, tak jakbyś rozsyłał/a pocałunki. Powtórz 5 razy. Nie marszcz brwi i czoła. Pracują tylko mięśnie okrężne ust.
Rybka
cel: wzmocnienie mięśni okrężnych ust i policzków
Weź wdech przez nos, zaciśnij usta, wciągnij policzki i zrób „karpika”. Utrzymując tę minę, rozciągnij kąciki ust do uśmiechu. Wytrzymaj 5 sekund. Powtórz 5 razy.
Ptaszek
cel: wzmocnienie podbródka, szyi i brody
Przekręć głowę w prawo i unieś podbródek w stronę sufitu. Patrząc na sufit, otwórz usta, dotknij językiem podniebienia i przełknij ślinę. Powtórz w każdą stronę 3 razy.
Golenie
cel: wzmocnienie policzków i owalu twarzy
Wyobraź sobie, że się golisz. Zamknij usta. Przesuń policzek i usta w prawą stronę. Wytrzymaj 5 sekund. Zrób to samo w drugą stronę. Powtórz na obie strony po 5 razy.
Zdjęcie: Dorota Białkowska
Ooooooooo!
cel: wzmocnienie owalu twarzy i redukcja pionowych bruzd wargowo-nosowych
Otwórz usta i naciągnij górną wargę na górne zęby, a dolną na dolne. Wytrzymaj 5 sekund. Powtórz 5 razy.
Szeroki uśmiech
cel: ujędrnienie policzków i podciągnięcie ust
Uśmiechnij się szeroko, unosząc przy tym kąciki ust do góry. Wytrzymaj 5 sekund. Powtórz 5 razy.
Ćwiczenia 10a i 10b wykonuj razem, tzn. po wykonaniu ćwiczenia 10a wykonaj ćwiczenie 10b, a następnie wróć do 10a.
Kasia Bem – nauczycielka jogi, oddechu i medytacji w systemach Sivananda Jogi (tytuł Master of Yoga, II stopień specjalizacji), Ashtangi Jogi i Sri Sri Jogi, RYT 500. Autorka programów: Joga dla Twarzy, Potęga Ciszy, Happy Detoks z jogą naturalnie! Autorka książki „Happy Detoks”.
Poleć ten artykuł znajomyn
Zobacz także

„Pielęgnujemy twarz, kremujemy nogi, szorujemy pięty – a piersi?” – pytają dermatolożki i tłumaczą, jak powinnaś dbać o skórę piersi

„Czy naprawdę dla opalonej skóry chcemy sobie to fundować?” O tym, która z metod opalania jest bezpieczna, mówi dermatolog

Ból zęba – przyczyny i domowe sposoby leczenia. Co pomaga na ból zęba?
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

07.02.2021
„Nawet bardzo wprawieni w czytaniu składów odbiorcy mogą dać się złapać”. Dziewczyny z Piggypeg o (nie)etycznej reklamie kosmetyków

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020