Cienie i opuchlizna pod oczami to twój codzienny problem? Kosmetolożka wyjaśnia, skąd się biorą (i jak się ich pozbyć!)
Wstajesz rano, patrzysz w lustro. I od razu łapiesz zły humor. Bo jak to się dzieje, że spałaś ponad 8 godzin, a cienie pod oczami nie zmniejszyły się ani odrobinę? Za opuchliznę pod oczami nie odpowiada tylko niewyspanie. Czynników mających wpływ na wygląd skóry pod oczami jest wiele. Skąd biorą się cienie i jak z nimi walczyć? Tematem zajęła się mgr Joanna Skrzypczak, czyli Ekspert Kosmetyczny.
Joanna Skrzypczak jest kosmetolożką, która aktywnie prowadzi swoje konto „Ekspert Kosmetyczny” na Instagramie. Z dnia na dzień obserwuje ją coraz więcej użytkowników. I nic w tym dziwnego, ponieważ swoimi postami nawiązuje do problemów, z którymi na co dzień zmaga się wiele Polek. Ekspertka docieka, wyjaśnia i proponuje najlepsze rozwiązania związane z kosmetologią.
W ostatnim z postów specjalistka podjęła temat cieni i opuchlizny pod oczami.
Rozwiń„Najważniejsze informacje: skóra wokół oczu jest bardzo cienka (…), włókna elastyny i kolagenu to tylko cienka warstwa, a „rozluźnienie” jest spowodowane również tym, że nie ma w tej okolicy komórek tłuszczowych. Skóra powiek jest WYSOCE PRZEPUSZCZALNA (łatwe przenikanie alergenów) oraz jest SZCZEGÓLNIE wrażliwa na światło słoneczne” – pisze mgr Skrzypczak.
Cienie pod oczami – skąd biorą?
Ekspertka wyjaśnia:
„Z wiekiem osłabia się mikrokrążenie, ale również zmęczenie i brak snu się do nich przyczyniają. Kolor krwi w żyłach jest ciemniejszy + cienka skóra = widoczny „cień”. Przyczyną może być również pigment w produktach do makijażu!
Ciemne pigmenty stosowane codziennie mogą przenikać do powiek i powodować pojawienie się cienia. Pięknie podkreślają cienie UŻYWKI – alkohol i tytoń, jak i emocje i stres. Zmarszczki wokół oczu mają kilka źródeł: odwodnienie, zmęczenie, mimika.
To właśnie te zmarszczki mają wpływ na nasze oczy. Przez nie wyglądamy na smutne, zmęczone oraz wpływają na teksturę skóry, przez co wygląda na mniej gładką.
To właśnie skóra wokół oczy jest dobrym wskaźnikiem zdrowia naszej skóry” – tłumaczy mgr Joanna Skrzypczak.
Cienie pod oczami – co robić, by się ich pozbyć?
Kosmetolożka w swoim poście podrzuca także kilka wskazówek dot. odpowiedniej pielęgnacji skóry wokół oczu.
„Ważne jest, by stosować produkty PRZEZNACZONE do okolicy oczy czy też powiek. Jeśli Tobie się sprawdza krem do twarzy pod oczy, robisz to na „własne ryzyko”, jeśli producent tego nie deklaruje, tzn. że nie prowadził badań.
Pamiętaj, że to cienka skóra, nie ma wszystkich warstw, jakie mamy na twarzy, więc wymaga innej pielęgnacji. Zdrowie – pielęgnacja będzie wspomagać Twoje samopoczucie, poprawiać defekty, ale nic nie zastąpi prawidłowego demakijażu, odpowiedniej ilości snu” – dodaje mgr Skrzypczak.
Cienie pod oczami – inne przyczyny
Warto także wspomnieć, że przyczyną cieni pod oczami mogą być niezdiagnozowane nietolerancje pokarmowe bądź alergie. U niektórych osób opuchlizna pod oczami jest też spowodowana genetyką. Przyczyną cieni może być również reakcja na przyjmowany przez nas lek.
Zobacz także
„Makijaż jest główną przyczyną trądziku lub problemów skórnych u ponad 30 proc. moich pacjentek”. Kosmetolożka o wpływie makijażu na naszą skórę
Dlaczego z opakowań znikają informacje „Bez parabenów”? Tłumaczy kosmetolożka Joanna Skrzypczak
Jak pozbyć się cellulitu? Kosmetolożka zdradziła swój sekret
się ten artykuł?