Przejdź do treści

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Najlepsze ćwiczenia na podbródek

Ćwiczenia na podbródek. Jak pozbyć się drugiego podbródka? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Aby zlikwidować drugi podbródek, nie trzeba wykonywać skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Poniżej znajdziesz ćwiczenia na podbródek, które pozwolą zapomnieć o drugiej brodzie. Dołącz do tego automasaże, a przekonasz się, że likwidacja podbródka może być także bardzo przyjemna.

Podwójny podbródek – przyczyny powstawania

Przyczyn, dla których powstaje druga broda, jest kilka. Pierwsze to oczywiście czynniki genetyczne. Jeśli w Twojej rodzinie rodzice lub dziadkowie mieli podwójny podbródek, to jest duża szansa, że i ty odziedziczysz po nich taką budowę szyi. Nie znaczy to jednak, że nie możesz z tym nic zrobić.

Drugim powodem tworzenia się fałd na szyi jest otyłość i przybieranie na wadze. Osoby z nadwagą bardzo często mają drugą brodę. Za jej tworzenie się jest odpowiedzialna oczywiście tkanka tłuszczowa. Gromadzi się ona na całym ciele, w tym również na szyi.

Kobieta w bikini ma syndrom TOFI

Także osoby o szczupłej budowie mogą mieć ten problem. Drugi podbródek u szczupłej osoby znacznie bardziej rzuca się w oczy. Przyczyną jego występowania może być genetyka, a także może być to efektem odchudzania. Przy szybkim spadku wagi skóra nie nadąża się obkurczać, w wyniku czego pozostają nieestetyczne fałdy. Druga broda bywa także efektem chorób tarczycy.

Za przyczynę powstawania drugiego podbródka uznaje się także nieprawidłową postawę ciała. Ciągle pochylona nad telefonem lub klawiaturą głowa także sprzyja fałdowaniu się skóry. Podobnie jak spanie na zbyt wysokiej poduszce. Garbienie się, zaokrąglone barki, słabe mięśnie szyi – to wszystko pogłębia ten defekt.

Ostatnia przyczyna to oczywiście proces starzenia się skóry. Na szyi skóra jest bardzo delikatna, szybciej traci kolagen niż w innym miejscach. Sprzyja temu też brak odpowiedniej pielęgnacji.

Bez względu na przyczynę możesz zaradzić swojemu problemowi. Oto sposoby, dzięki którym dowiesz się jak zlikwidować drugi podbródek w prosty i bezpieczny sposób.

lekarka przeprowadza badanie tarczycy

Ćwiczenia na drugi podbródek

Ćwiczenia na podwójny podbródek są proste, nie zajmują dużo czasu i nie wymagają żadnego sprzętu. Każde z nich możesz wykonać w 3 seriach – w każdej z nich zrób 10 powtórzeń. Możesz je robić w każdej chwili, bo nie wymagają żadnego przygotowania.

Ćwiczenie 1

Wysuń język na brodę – tak daleko jak tylko dasz radę. Z każdym kolejnym powtórzeniem próbuj wysuwać go jeszcze dalej.

Ćwiczenie 2

Ułóż usta w taki sposób, jakbyś chciała dać komuś buziaka. Następnie rozszerz je do prostej linii.

Ćwiczenie 3

Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski: a, e, i, o, u, y. Podczas ich wymowy angażowane są mięśnie szyi.

Ćwiczenie 4

Na wysokości obojczyka skrzyżuj dłonie. Odchyl głowę mocno do tyłu, a usta ułóż w dzióbek. Wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy. Rozluźnij usta, wyprostuj głowę. To jedno powtórzenie – w sumie wykonaj ich 10.

Ćwiczenie 5

Połóż pod brodą jedną dłoń. Usuwanie podbródka odbywa się poprzez otwieranie i zamykanie ust. Gdy otwierasz usta, staraj się brodą wywrzeć jak największy nacisk na wierzch dłoni. W tym samym czasie dłoń stawia opór brodzie.

Ćwiczenie 6

Usuwanie drugiego podróbka odbywa się także podczas szczerzenia się. Tak jak w poprzednim ćwiczeniu podłóż dłoń pod brodę. Następnie opuść dolną wargę jak najniżej – tak, jakbyś właśnie chciała wyszczerzyć dolne zęby i dodatkowo pokazać przy tym dziąsła. Zamknij usta i wykonaj kolejne powtórzenia.

Drugą odpowiedzią na pytanie: „Jak pozbyć się drugiego podbródka?” są masaże. Podczas codziennej pielęgnacji – rano lub wieczorem – rób masaż szyi, który pobudzi skórę do pracy i  zwiększy jej sprężystość. Masaż drugiego podbródka polega na delikatnym podszczypywaniu szyi, wklepywaniu kremu w podbródek wierzchnią stroną dłoni oraz przesuwaniu dłoni po szyi od dołu do góry. Dodatkowo możesz skorzystać z jogi twarzy, która opóźnia procesy starzenia oraz pobudza kolagen i elastynę do pracy.

Nie zapominaj także o regularnych ćwiczeniach, które zapobiegają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w całym organizmie – w tym na szyi. Dodatkowo wypijaj co najmniej 2 litry wody dziennie – zapobiega to zastojom wody, która także zbiera się w okolicach twarzy. Dbaj również o odpowiednie odżywianie. Zbilansowana dieta sprzyja dobrej kondycji skóry i pomaga w zachowaniu odpowiedniej sylwetki i wagi.

Wiesz już jak pozbyć się podbródka. Ćwiczenia i masaże to skuteczne zabiegi na podróbek – pod warunkiem, że wykonujesz je regularnie. Wprowadź je do swojej codziennej rutyny, a szybko zobaczysz efekty.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: