Lipoza iniekcyjna – co to, efekty, przeciwwskazania

się ten artykuł?
Lipoliza iniekcyjna to bezpieczna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Jak wskazują jej zwolennicy, jest alternatywą dla chirurgicznego usuwania nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała. Przez zwolenników traktowana jako zamiennik dla liposukcji, który niesie za sobą o wiele więcej pozytywnych efektów. Pomaga pozbyć się boczków, podwójnego podbródka, a nawet worków pod oczami.

Nasze teksty zawsze konsultujemy z najlepszymi specjalistami
”Marta Dąbrowska”
Lipoza iniekcyjna – co to jest?
Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna metoda z zakresu medycyny estetycznej, która pozwala w bezinwazyjny sposób poprawić ogólny wygląd sylwetki. W przeciwieństwie do porównywanej do niej liposukcji nie wymaga rekonwalescencji i nie jest zabiegiem inwazyjnym. Skutecznie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, a dodatkowo wyraźnie poprawia kondycję skóry.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga nacinania skóry. Jego działanie oparte jest na preparatach rozpuszczających niechcianą tkankę tłuszczową. Zabieg lipolizy jest szybki i pozwala natychmiast wrócić do codziennych obowiązków. Lipoliza polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji powodujących rozpad tkanki tłuszczowej. Preparat do lipolizy iniekcyjnej to mieszanka bezpiecznych dla zdrowia substancji, w pełni tolerowanych przez organizm ludzki. Jedną z nich jest lecytyna występująca pod nazwą fosfatydylocholiny, która odpowiada za rozpad trójglicerydów i przyspieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Działanie preparatów polega na rozpuszczaniu tłuszczu, który następnie rozkładany jest przez organizm w procesie przemiany materii. Jak przebiega zabieg? Poddana lipolizie partia ciała jest dezynfekowana, a następnie smarowana kremem znieczulającym. Chwilę później można rozpocząć nakłuwanie tkanki tłuszczowej. Zabieg powinien być powtarzany 2–3 razy w odstępie kilku tygodni.
Lipoza iniekcyjna – cena
Koszt zabiegu uzależniony jest od partii ciała, na której zostanie przeprowadzony, renomy miejsca i liczby powtarzanych serii. Widełki oscylują w przedziale od 300 zł za pojedynczy zabieg do 2000 zł za serię 4 zabiegów.
Lipoliza iniekcyjna – efekty modelowania sylwetki
Pierwsze efekty zabiegu lipolizy pojawiają się po kilku tygodniach. Zdecydowanie szybciej widoczne są efekty lipolizy iniekcyjnej podbródka lub okolic oczu. Większe partie ciała, tj. brzuch, uda, pośladki dla uzyskania pożądanego efektu wymagają przeprowadzenia kilku serii zabiegów. Jak podkreślają zwolennicy lipolizy, zabieg nie tylko pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale też pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Napina, wygładza i uelastycznia skórę, przywracając jej widocznie młodszy wygląd. To doskonałe rozwiązanie dla szczupłych osób, które chcą wygładzić tkankę tłuszczową i napiąć skórę. Najlepsze efekty przynosi lipoliza brzucha, ud, ramion, kolan i okolic oczu. Niekiedy stosowana jest również w celu wyszczuplenia policzków. Szczególnie polecana jest paniom borykającym się z niewielkim cellulitem. Dla utrzymania efektów lipoliza iniekcyjna powinna być wspomagana treningiem i dobrą zbilansowaną dietą.
Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej
Mimo że lipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, wymaga jednak przestrzegania kilku zasad. Skóra po zabiegu może być wrażliwa i tkliwa, dlatego warto trzymać się istotnych zaleceń, by nie narażać jej na dodatkowe podrażnienia.
- Nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez okres minimum 4 tygodni.
- W przypadku nieuniknionej ekspozycji na słońce skórę należy zabezpieczyć kremami z wysokim filtrem UV (minimum SPF 50+).
- Niewskazane jest korzystanie z basenu lub sauny.
- Partie ciała, które były poddane lipolizie, należy smarować kremem nawilżającym, odżywczym lub odbudowującym. Warto również zadbać o to, by produkty te miały możliwie jak najbardziej naturalny skład i były przeznaczone do skóry wrażliwej i delikatnej.
Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej
Zabieg lipolizy nie może być przeprowadzony u osób z poważnym problemem otyłości lub ze znaczną nadwagą. Jest to zabieg kosmetyczny, dlatego nie powinien być traktowany jako alternatywa dla aktywnego trybu życia i naturalnego chudnięcia. Jest natomiast dobrym uzupełnieniem ćwiczeń i pracy nad sylwetką. Ponadto lipolizy nie mogą poddać się kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią. Do pozostałych przeciwwskazań zabiegu należą również:
- cukrzyca,
- problemy z krzepliwością krwi,
- choroby krwi,
- przewlekłe stany zapalne organizmu,
- drobne ranki, stany zapalne skóry,
- choroby immunologiczne,
- choroby tarczycy,
- choroby nerek i wątroby,
- padaczka,
- alergie.
Polecamy

Kolagen naturalny: co to jest, gdzie występuje i na co pomaga

Czym jest opadająca powieka? Przyczyny oraz zabiegi korekcyjne

Irygator do zębów – niepozorny sprzymierzeniec w walce z próchnicą
