Przejdź do treści

Jak prawidłowo myć miejsca intymne? Pokazuje ginekolożka Agnieszka Nalewczyńska

Jak prawidłowo myć miejsca intymne? Pokazuje ginekolożka Agnieszka Nalewczyńska
Jak prawidłowo myć miejsca intymne? Pokazuje ginekolożka Agnieszka Nalewczyńska / Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Przez niewłaściwą higienę intymną możemy sobie zaszkodzić, a skutki mogą być naprawdę nieprzyjemne… Nie wystarczy tylko myć okolice intymne, trzeba jeszcze robić to dobrze! Jeśli zastanawiałaś się, czy nie popełniasz błędu przy tej, wydawać się mogło, prostej czynności, sprawdź instruktaż lek. Agnieszki Nalewczyńskiej.

Jak prawidłowo myć cipkę?

Lek. Agnieszka Nalewczyńska opublikowała na Instagramie filmik, na którym pokazuje, jak myć okolice intymne, żeby nie nabawić się infekcji. Oto wskazówki, które ginekolożka zamieściła w wideo:

  • nie szalej z ilością żelu do mycia – wystarczy odrobina, możesz też użyć samej wody;
  • myjemy tylko wargi sromowe większe;
  • nie wprowadzaj wody do pochwy, nie rób irygacji.

Koniecznie zobacz cały instruktaż! Lekarka w bardzo bezpośredni sposób pokazuje, jak należy myć cipkę. Jeśli krępowałaś się zapytać, czy robisz to dobrze, to wideo jest zdecydowanie dla ciebie.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Jaki powinien być dobry płyn do higieny intymnej?

Do wyboru mamy wiele form preparatu do mycia okolic intymnych – płyn, piankę, emulsję czy żel. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujemy, środek do higieny intymnej powinien spełniać kilka warunków:

  • ochrona naturalnej flory bakteryjnej,
  • działanie antybakteryjne, łagodzące świąd i podrażnienia
  • delikatne, naturalne działanie,
  • zapewnianie odpowiedniej wilgotności,
  • jak najbardziej neutralny i naturalny skład– unikamy SLS, SLES i substancji alergizujących,
  • przywracanie kwasowości miejsc intymnych bez niszczenia płaszcza lipidowego i wysuszania (wartość pH powinna być taka sama jak środowiska pochwy).
Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Agnieszka Nalewczyńska

Dr Agnieszka Nalewczyńska to ginekolożka i lekarka medycyny estetycznej. Jest założycielką fundacji Jeszcze, która zajmuje się między innymi edukacją seksualną oraz właścicielką kliniki Estebelle Wilanów. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie.

Ekspertka jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza różne posty dotyczące m.in. higieny intymnej, depilacji czy ginekologii estetycznej. Jej profil na Instagramie obserwuje niemal 100 tys. osób.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: