Przejdź do treści

Depilacja bikini – rodzaje, cena. Jak depilować bikini?

Depilacja bikini - rodzaje, cena. Jak depilować bikini? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Depilacja bikini to zabieg z którego korzysta coraz więcej kobiet. Wykorzystują różne metody usunięcia owłosienia – zarówno te wykonywane w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. To m.in. depilacja laserowa czy depilacja woskiem. Jak golić bikini i jak robić to bezpiecznie? 

Rodzaje depilacji bikini

W zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać, depilacja bikini dzieli się na trzy najpopularniejsze style.  

  1. Depilacja bikini na sposób francuski oznacza pozbycie się owłosienia głównie z pachwin, a także z bocznych części wzgórka łonowego. Pozostaje ono wówczas na większej części wzgórka łonowego i może mieć kształt paska czy trójkąta. Daje naturalny efekt okolic intymnych 
  2. Depilacja bikini po brazylijsku prowadzi do usunięcia niechcianych włosów z większej części okolic intymnych. Wówczas zabieg wykonywany jest na łonie, okolicach pachwin, warg sromowych oraz odbytu. Pozostaje pasek owłosienia na środku wzgórka łonowego 
  3. Depilacja bikini w stylu hollywoodzkim to pozbycie się wszystkich zbędnych włosów okolic intymnych. Taka depilacja okolic bikini daje całkowicie gładką skórę i nie pozostawia zbędnego owłosienia w żadnym miejscu tej sfery.  

Jak depilować bikini?

Wiele kobiet, które chcą rozpocząć usuwanie owłosienia z okolic bikini, zastanawia się, jak depilować bikini lub jak golić bikini. Zanim jednak podejmiemy decyzję o metodzie pozbycia się zbędnych włosów, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskaćDługotrwały, krótkotrwały, a do tego jak często jesteśmy w stanie ponawiać dany zabieg, aby depilacja bikini była satysfakcjonująca. Warto mieć na uwadze, że niekiedy możliwa jest samodzielna depilacja bikini w domu.

Kobieta pokazuje przez lupę swoje nogi

Golenie maszynką okolic bikini

Jest to jeden z popularniejszych sposobów na pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych. Jednak jego wadą jest krótkotrwały efekt, który utrzymuje się najwyżej dwa dni.  Okolice bikini powinniśmy golić dokładnie, aby nie pozostawić pojedynczych kępek włosów.  Samodzielne golenie bikini może przynieść negatywne skutki, jak skaleczenia czy podrażnienia delikatnej skóry lub drobne, ropne krosteczki. Jak pozbyć się krostek po goleniu? Dobrym sprzymierzeńcem będą produkty z aloesemWarto nauczyć się golić bikini tak, żeby nie było krostek. Pamiętaj, aby golarka nie była tępa, zaopatrz się w krem do golenia bikini, prowadź maszynkę wraz z kierunkiem wzrostu włosów Zaniedbania mogą prowadzić do stanów zapalnych i powstawania brzydkich blizn.

Depilacja bikini woskiem

To popularny sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Depilacja woskiem bikini często wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych. Jest to metoda, która pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez dwa miesiące. Co więcej, taka depilacja bikini usuwa cały włos, dlatego nie trzeba się martwić widocznymi pod skórą cebulkamiUsuwanie włosów woskiem ma wadę, a mianowicie jest to bolesny zabieg: wosk do depilacji bikini jest rozgrzewany, nakładany na skórę, po czym odpowiednio zrywany. Innym sposobem są woskowe plastry do depilacji bikini od razu gotowe do użytku. Można je nabyć w drogerii i użyć podczas zabiegu wykonywanego samodzielnie, w domowym zaciszu. Pamiętaj, że wosk (czy plastry) nakładamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, natomiast zrywamy „pod włos”.

Krem do depilacji bikini

Sposobem bezbolesnym oraz łatwo dostępnym jest krem do depilacji bikini. Efekty takiego zabiegu utrzymują się do tygodnia. Jednak niektóre preparaty tego typu mogą uczulać lub podrażniać skórę okolic bikiniDepilacja bikini tym sposobem ma wady, ponieważ kremy nie usuwają całego włosa, jego cebulka pozostaje pod skórą, co niekiedy jest widoczne. Krem do depilacji bikini często zawiera wiele chemicznych składników, które mogą negatywnie wpływać na skórę.

Depilacja bikini w domu przy użyciu kremów jest najłatwiejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak zanim przystąpimy do zabiegu, sprawdźmy na małym fragmencie skóry, jak reaguje na dany preparat.  

Depilacja laserowa bikini

Sposób łączący w sobie zarówno wysoką efektywność, jak i niewiele negatywnych doświadczeńKobiety często zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Nie jest całkowicie bezbolesna, ale jest to odczucie mniej intensywne, niż np. depilacja woskiemLaserowa depilacja bikini wymaga kilku wizyt w gabinecie kosmetycznym – zazwyczaj od 4 do 6. Pamiętaj jednak, że między kolejnymi zabiegami musi być odpowiedni odstęp, ustalony przez osobę wykonującą zabieg.

Ta metoda depilacji polega na przybliżeniu do skóry światła lasera, który wpływa na melaninę znajdującą się w barwniku włosa. Depilacja laserowa bikini to rozwiązanie przynoszące długotrwałe efektyDepilacja okolic bikini przy użyciu lasera jest coraz chętniej wybieraną przez kobiety opcją, właśnie dlatego, że jest mniej bolesna. Nie trzeba się do niej specjalnie przygotowywać – najlepiej zapytać w wybranej placówce, co zrobić przed wizytą. Niektóre gabinety proszą np. o ogolenie okolic bikini przed wizytą. Ważne jest, aby przed zabiegiem zrezygnować z metod depilacji, które usuwają włos razem z cebulką. 

Leżąca kobieta u której wykonywana jest bezpieczna depilacja laserowa/HelloZdrowie

Depilacja bikini depilatorem

Depilacja bikini przy użyciu depilatora jest popularnym sposobem wykonywanym w domu. Urządzenie powinno posiadać delikatną oraz precyzyjną głowicę, którą można dokładnie wykonać zabieg. Depilacja okolic bikini depilatorem przy regularnym stosowaniu sprawi, że odrastające włoski będą delikatniejsze, a tym samym łatwiejsze do usunięcia. Depilacja bikini depilatorem nie jest bezbolesna, dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować np. wziąć gorącą kąpiel. Depilacja bikini w domu przy pomocy depilatora jest prosta, dodatkowym atutem, ważnym dla wielu kobiet, jest fakt, że robimy to same, nie krępujemy się, że ktoś inny operuje przy intymnych miejscach.

Depilacja bikini – ceny

Patrząc na kwestie finansowe, warto mieć na uwadze nie tylko ceny, ale również skuteczność i długość działania każdej metody. Depilacja okolic bikini w wersji ekonomicznej to ta wykonana maszynką do golenia lub kremem do depilacji bikini. Depilacja bikini woskiem to koszt około 100 zł. Zaś depilacja laserowa bikini to koszt około 150 zł za wizytę. Aby była skuteczna, musimy odwiedzić gabinet kilka razy, zatem koszt musimy pomnożyć. Efektywną i ekonomiczną wersją jest usuwanie owłosienia depilatorem – koszt ponosimy jednorazowo, gdy kupujemy sprzęt.

 

Źródła:  

  1. B. Drygas, M. Mrozowska, R. Szpindor, Kosmetologia pielęgnacyjna i upiększająca – dłonie, stopy, ciało – cz.1, Nowa Era, 2014
  2. S. Malinowska i in., Depilacja laserowa i urządzenia IPL. Czynniki determinujące skuteczność depilacji. [w.] Kosmetologia estetyczna, 6/2018.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: