Przejdź do treści

Jak prawidłowo zadbać o piersi domowymi sposobami? Wyjaśnia Pani Fizjotrener

Kobieta
Jak prawidłowo zadbać o piersi domowymi sposobami? Wyjaśnia Pani Fizjotrener/ Zdjęcie: iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Noszenie dobrze dobranego stanika wpływa pozytywnie na postawę ciała i wygląd piersi” – apeluje fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka tłumaczy, jak domowymi sposobami poprawić wygląd i zdrowie piersi.

Źle dobrany biustonosz a zdrowie piersi

Piersi mają delikatną skórę i podatne są na wiele czynników, które je osłabiają. Należy im się więc specjalne traktowanie, choć niestety wiele osób nie troszczy się o nie tak, jak powinny. Temat zdrowia piersi poruszyła na swoim profilu na Instagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka znana w mediach społecznościowych jako Pani Fizjotrener zaznaczyła, że podstawą zdrowych piersi jest dobrze dobrany biustonosz.

„Jako fizjoterapeutka wiem, że właściwie dobrany biustonosz zapewnia utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Szczególnie kiedy masz większy biust lub jesteś osobą, która biustem wolałaby się nie chwalić (a wręcz go schować)” – napisała.

Jak zaznacza ekspertka, noszenie biustonosza nie jest obowiązkowe. Ważne jednak, by pamiętać, że źle dobrany niesie ryzyko nie tylko dla postawy ciała. Zbyt ciasny biustonosz spowoduje zaburzenia przepływu krwi, ucisk nerwów, a w rezultacie może doprowadzić do dolegliwości bólowych. W przypadku zbyt luźnego stanika w obwodzie z ciasnymi miseczkami, przez nierównomierne rozłożenie ciężaru biustu, obciążony zostaje kręgosłup.

„W samej piersi mamy więzadła, a w okolicach powięzi, mięśnie i naczynia limfatyczne. Podczas zgarbionej pozycji te struktury ulegają osłabieniu oraz pogarsza się drenaż płynów i pierś zaczyna wyglądać gorzej. Noszenie dobrze dobranego stanika zatem wpływa pozytywnie na postawę ciała i wygląd piersi, szczególnie kiedy masz większy rozmiar, jesteś w ciąży bądź karmisz piersią” – wyjaśnia ekspertka.

kobieta z kubkiem kawy

Domowe sposoby na zdrowsze piersi

Co jeszcze można zrobić, by zadbać o zdrowie piersi? Ekspertka w swoim wpisie wymienia rady, jak poprawić wygląd piersi domowymi metodami:

  • szczotkowanie na sucho;
  • wszelkie kremy, maści, sera, które poprawiają jędrność biustu;
  • poprawa krążenia! Jeśli więzadła i powięź jest dobrze odżywiona to pierś jest jędrniejsza;
  • generalnie pomaga ruch oraz specjalne masaże;
  • rozbudowa mięśni! Ćwiczenia i ćwiczenia siłowe, które rozbudują mięśnie klatki piersiowej (uwaga: u kobiet nie da się osiągnąć klatki kulturysty) podniosą biust;
  • kinesiotaping – podtrzymuje efekty masaży, stymuluje więzadła do pracy, znosi obrzęki.

Pani Fizjotrener

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. Specjalistka w ciekawy i przystępny sposób przekazuje rzeczy, o których głośno się nie mówi. W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzucha.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: