3 min.
Kawa a zęby. Co zrobić, by mała czarna nie zostawiała przebarwień i osadu na zębach?

Kawa a zęby. Co zrobić, by mała czarna nie zostawiała przebarwień i osadu na zębach?/ fot. Unsplash
18.05.2022
Jak ujędrnić skórę pod oczami? 8 sposobów
17.05.2022
Szczotkowanie ciała na sucho jest zalecane przez endokrynologów. Pobudza limfę i wspiera pozbywanie się opuchlizny
13.05.2022
Wypadają Ci włosy po COVID-19? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje i jak sobie pomóc [WIDEO]
13.05.2022
Używasz tuszu do rzęs? Optometrystka wyjaśnia, jak bezpiecznie z niego korzystać, by zapobiec gromadzeniu się bakterii na szczoteczce
13.05.2022
10 błędów popełnianych podczas domowego farbowania włosów
Kochasz kawę, ale obawiasz się przebarwień na zębach? Co zrobić, aby uchronić uśmiech przed osadem i próchnicą? Jest kilka ważnych rzeczy, o których powinnaś pamiętać, by rozkoszować się małą czarną bez wyrzutów sumienia. Wyjaśnia dentystka Anna Kuśnierczak, znana w mediach społecznościowych jako „Stomatolog Dobra Rada”.
Spis treści
Jak kawa działa na zęby?
Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? Nie jesteś sama! Niestety kawa ze względu na jej kwaśny odczyn sprzyja rozwojowi próchnicy. Powoduje także powstawanie plam, przebarwień i osadu na zębach. Co w takim razie zrobić, by nie rezygnować z małej czarnej? Problem ten poruszyła na swoim profilu na Instagramie dentystka Anna Kuśnierczyk.
Kawa potrafi mocno przebarwić zęby oraz pozostawiać na nich osady. Jak więc pielęgnować miłość do tego napoju a jednocześnie utrzymać ich estetyczny wygląd? – pyta ekspertka.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Co zrobić, by kawa nie zostawiała przebarwień i osadu na zębach?
Specjalistka wyjaśnia, co zrobić, aby picie kawy powodowało jak najmniejsze konsekwencje dla zębów. O czym należy pamiętać, by zachować śnieżnobiały uśmiech?
- Po pierwsze znaczenie ma, jaki rodzaj kawę pijecie. Najlepsza będzie taka parzona w ekspresie z większą ilością mleka. Obecność mleka neutralizuje kwaśne działanie kawy oraz zabiela, a tym samym będzie powodowała mniejsze odkładanie się osadu na zębach.
- Najgorsza z kolei będzie kawa tak zwana sypana, czyli z fusami. Taka kawa zostawia bardzo twarde i trudne do usunięcia osady.
- Innym trikiem jest przepłukanie ust wodą po wypiciu kawy albo nawet umycie zębów.
- Dodatkowo wszystkim kawoszom polecam używanie szczoteczki elektrycznej, dlatego że jest ona w stanie dopolerować i usunąć te świeżo powstające i delikatne osady, a tym samym nie będą one powstawały tak szybko.
Warto także zwrócić uwagę na temperaturę trunku. Zbyt wysoka lub niska temperatura może bowiem powodować pęknięcie szkliwa i prowadzić do jego odłamywania się.
Stomatolog Dobra Rada – kim jest?
Za profilem w mediach społecznościowych „Stomatolog Dobra Rada” kryje się dentystka Anna Kuśnierczak. Specjalistka na co dzień pracuje w klinikach w Poznaniu, Luboniu, Wolsztynie i Słupsku. Jej profil na Instagramie obserwuje prawie 20 tysięcy internautów.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

17.05.2022
„Ludzie wstają zaskoczeni, bo czują irracjonalne zadowolenie, i to w całym ciele”. O tajnikach masażu twarzy, który ma zastąpić medycynę estetyczną, mówi mistrzyni Kobido

01.04.2022
„Kiedy zaczyna się sezon, mam napięty grafik. Rośliny na mnie nie poczekają” — mówi Natalia Załęska-Pyć, Warmiaczka, która zakochała się w chwastach i ziołach

31.03.2022
Dr Agnes Frankel: Z trądzikiem nie idziemy do drogerii, a umawiamy się do psychodermatologa. Ryzykować można z kupnem sukienki, nie z kosmetykiem do twarzy

09.01.2022