Przejdź do treści

Lifting brwi – co to jest? Jak podnieść brwi?

Lifting brwi – co to jest? Jak podnieść brwi? Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Oczy są zwierciadłem duszy, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. Jednym ze sposobów ich upiększania jest lifting brwi, który podnosi je do góry – dzięki temu twarz wygląda młodziej. Istnieje wiele metod, które pomogą Ci osiągnąć ten efekt. W tym artykule piszemy jedynie o kilku najpopularniejszych. Jak zatem podnieść brwi? Sprawdź!

Lifting brwi – co to jest?

Lifting brwi (ang. brow lifting) to zabieg polegający na ich podnoszeniu. Dzięki niemu można skorygować oznaki starzenia oraz sprawić, że twarz wygląda po prostu ładniej. Podniesienie brwi może być przeprowadzone na wiele różnych sposobów operacyjnych i nieoperacyjnych.

Podniesienie brwi – na czym polega ten zabieg?

Zastanawiasz się, na czym polega i jak wygląda zabieg podniesienia brwi? To zależy od jego rodzaju.

Nieoperacyjny lifting brwi

Lifting brwi nićmi PDO

Zabieg polega na wprowadzaniu specjalnych nici PDO w okolice oka, brwi oraz powieki przy pomocy bardzo cienkiej igły. Dzięki temu można ów obszar podnieść i wygładzić. Po pewnym czasie nici wytwarzają kolagen i elastynę, które utrzymują skórę w dobrym stanie.

Lifting brwi Ulthera (HIFU)

W tym przypadku można dokonać liftingu brwi, korzystając z urządzenia Ulthera. Generuje ono fale dźwiękowe, które są indywidualnie dopasowywane do skóry pacjentki. Fale dźwiękowe przecinają się w pewnych miejscach pod skórą, a tam, gdzie się spotykają, tworzą punkty koagulacji termalnej, które pobudzają organizm do wytwarzania kolagenu, a co za tym idzie – do stopniowego podnoszenia i ujędrniania skóry oraz poprawy jej napięcia.

Kwas hialuronowy

Podniesienie brwi kwasem hialuronowym

Brwi można podnieść również przy wykorzystaniu usieciowanego kwasu hialuronowego. Po miejscowym znieczuleniu jest on wprowadzany do skóry przy pomocy cienkiej igły. Potrafi on odtwarzać utraconą objętość tkanek. Dzięki niemu skóra napina się i staje się bardziej elastyczna, a brwi zostają uniesione.

Podniesienie brwi Radiesse

Brwi można efektywnie podnieść także przy pomocy wypełniacza Radiesse. Preparat ten wyróżnia się tym, że utrzymuje się dwa razy dłużej niż kwas hialuronowy. Aplikowany jest on na odpowiednią  głębokość skóry przy pomocy specjalnej igły lub kanuli. Później ostrzykiwaną okolicę się rozmasowuje. Preparat ma działanie wypełniające i biorewitalizujące.

Unoszenie brwi botoksem

Zabieg unoszenia brwi można też przeprowadzić, wykorzystując botoks. Podobnie jak przy wielu innych zabiegach, preparat ten jest wprowadzany przy pomocy bardzo cienkiej igły. Toksyna botulinowa wpływa na przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe, upośledza miejscowo skurcz mięśnia, a tym samym – podnosi brwi i koryguje ich linię.

Operacyjny lifting brwi

Nacinanie okolicy skroniowej

Unieść brwi można też operacyjnie. Zabieg można wykonać przy pomocy różnych technik, które dopasowuje się potrzeb pacjentki. Najczęściej jednak wykonuje się nacięcie okolicy skroniowej i podreperowuje się skórę głęboko pod czepcem aż do brzegu oczodołu, potem uwalnia się więzadło skroniowe boczne, dzięki czemu można podnieść boczną część brwi do góry. Blizny po operacji zamaskowane są pod włosami.

Endoskopowe podnoszenie brwi

Inna operacyjna metoda polega na wykorzystaniu endoskopu. Na obszarze owłosionej skóry wykonuje się trzy niewielkie nacięcia, następnie skórę napina się ku górze, podnosząc jednocześnie brwi, a później mocuje się specjalne płytki z haczykami, które po pewnym czasie się rozpuszczają.

Jak wygląda przebieg i leczenie po operacji plastycznej?

Dla kogo wskazany jest lifting brwi?

Lifting brwi to zabieg m.in. dla osób:

 • które zauważyły u siebie zapadnięcie skroni,
 • u których występuje osłabiona praca mięśnia czołowego,
 • które zmagają się z wiotkością skóry w okolicach brwi,
 • u których występuje niesymetryczna mimika brwi i czoła,
 • u których występują nadmiar skóry oraz zaburzona linia brwi.

Koszty liftingu brwi

Ceny liftingu brwi wyglądają następująco:

 • zabieg z nićmi PDO – około 800-2500 zł,
 • lifting brwi Ulthera (HIFU) – około 1000-1200 zł,
 • lifting brwi kwasem hialuronowym – około 1100-1400 zł,
 • zabieg z preparatem Radiesse – około 1200-1800 zł,
 • unoszenie brwi botoksem – około 600-800 zł,
 • lifting brwi z nacinaniem okolicy skroniowej – około 13000-15000 zł,
 • endoskopowy lifting brwi – około 15000 zł.

Przeciwwskazania do liftingu brwi

Najczęstsze przeciwwskazania do liftingu brwi to:

W przypadku każdego tego typu zabiegu lista przeciwwskazań wygląda jednak trochę inaczej.

Źródła:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK545220/ (dostęp: 24.04.22)
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7151508/ (dostęp: 24.04.22)

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: