4 min.
Mgiełka do twarzy – do czego służy? Rodzaje

Mgiełka do twarzy – do czego służy? Rodzaje Istock.com
13.08.2022
Plopping, czyli ręcznikowanie włosów – co to, jak wykonać?
13.08.2022
Zmiany na paznokciach. O jakich chorobach świadczą?
13.08.2022
Poranny trening na czczo – spalacz tłuszczu czy kiepski pomysł?
06.08.2022
Wróciłaś z urlopu, a na twojej skórze pojawiło się więcej znamion i piegów? Sprawdź, czy nie są groźne
05.08.2022
Nie wiesz, ile kremu z filtrem powinnaś nałożyć, by twoja skóra była bezpieczna? Poznaj „KremówKę Janiny”, czyli kalkulator kremów UV
Mgiełka do twarzy to kosmetyk, który ma różne oblicza. Co więcej, posiada ona bardzo szeroką gamę zastosowań. Warto na nią zwrócić uwagę, ponieważ może zaskoczyć Cię swoimi właściwościami. Co trzeba wiedzieć o mgiełce do twarzy? Dlaczego warto mieć ją w swojej torebce? Sprawdź.
Spis treści
Mgiełka do twarzy – rodzaje
Do czego służy mgiełka do twarzy? Poniżej opisujemy najpopularniejsze rodzaje tego typu produktów.
- Mgiełka rozświetlająca – zależy Ci, aby Twoja cera, zyskała zdrowy blask? Jeśli tak, najpewniej przypadnie Tobie do gustu mgiełka rozświetlająca, zapewniająca efekt „healthy glow”. Dzięki niemu cera wygląda po prostu promiennie.
- Spray nawilżający – jeśli zastanawiasz się, do czego jeszcze służy mgiełka do twarzy, odpowiadamy: do nawilżania. Niektóre produkty ponadto świetnie tonizują skórę oraz wyrównują jej pH.
- Mgiełka odświeżająca – kosmetyk ten z powodzeniem zastąpi Twój tonik. Wspaniale odświeża skórę oraz przywraca jej odpowiednie pH. Dużym jego atutem jest łatwość i szybkość aplikacji, ponieważ wystarczy delikatnie spryskać nim twarz. Doskonale sprawdzi się ona w wysokich temperaturach oraz w pomieszczeniach, gdzie włączona jest klimatyzacja.
- Mgiełka samoopalająca – możesz z niej korzystać, jeśli chcesz, aby skóra nabrała bardziej wakacyjny kolor skóry, a na zewnątrz słońce nas nie rozpieszcza. W niektórych przypadkach efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu.
- Mgiełka utrwalająca makijaż – omawiany kosmetyk w niektórych przypadkach doskonale sprawdzi się jako utrwalacz make-upu (należy jednak pamiętać, że w ten sposób nie działają wszystkie rodzaje mgiełek, a jedynie wybrane). Wystarczy rozpylić go z odległości około 0,5 m, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Wspaniały i długotrwały efekt gwarantowany!
Można też wyróżnić m.in. mgiełki regenerujące, łagodzące oraz wiele, wiele innych. Ich właściwości zależą z kolei od zastosowanego składu.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Mgiełka do twarzy – jak ją stosować?
Jak używać mgiełki do twarzy? Cóż, jest to kosmetyk, który można stosować na kilka różnych sposobów. W większości przypadków wystarczy spryskać nią twarz z odległości kilku centymetrów, a następnie poczekać aż całość dobrze się wchłonie, a skóra stanie się sucha.
Jeżeli mgiełka służy np. do utrwalania make-upu, możesz stosować ją na skończony makijaż. Kiedy więc zaaplikujesz wszystkie kosmetyki, jak podkład, puder, bronzer czy róż, delikatnie spryskaj nią twarz. Jak się okazuje, mgiełka może stanowić również świetną bazę pod makijaż. Wystarczy spryskać oczyszczoną skórę, a następnie, gdy przeschnie, zacząć wykonywać make-up.
Tak jak już powiedzieliśmy, mgiełkę odświeżającą możesz stosować również jako tonik – wówczas również wystarczy delikatnie rozpylić ją na twarzy, a następnie wklepać pozostałości w skórę. Jeśli zależy Ci, aby mgiełka cudownie odświeżała np. w upały, pamiętaj o tym, aby kosmetyk trzymać w lodówce – dzięki temu będzie wspaniale orzeźwiać oraz pobudzać. Następnie wystarczy ją również lekko „popsikać” twarz.
A co ze stosowaniem mgiełki jako samoopalacza? Cóż, zwykle wystarczy delikatnie spryskać nią ciało. Konsystencja mgiełki pozwala na równomierne rozprowadzanie kosmetyku, dzięki czemu nie powstają na skórze smugi i przebarwienia. Ważne jest również to, że tego rodzaju produkt szybko się wchłania i sprawia, że opalenizna wygląda bardzo naturalnie.
Jak zrobić mgiełkę do twarzy?
Jak samemu zrobić mgiełkę do twarzy? Poniżej podajemy przepis na łagodzącą mgiełkę waniliowo-rumiankową.
Składniki:
- 1 szklanka wrzątku,
- 1 torebka herbaty z rumianku,
- 1 szklanka wody destylowanej,
- 2 krople oleju jojoba,
- 2 lub 3 krople olejku waniliowego.
Przygotowanie:
- Zrób herbatę z rumianku i odczekaj 60 minut.
- Przelej napar do buteleczki ze spryskiwaczem, tak aby sięgał do ¾ jej wysokości.
- Dolej do naparu 2 krople oleju jojoba i 2 lub 3 olejku waniliowego.
- Resztę buteleczki wypełnij wodą destylowaną.
- Zakręć butelkę i mocno ją wstrząśnij.
- Gotową mgiełkę przechowuj w lodówce.
Domowy kosmetyk należy zużyć w ciągu 10 dni.
Źródła:
https://www.researchgate.net/publication/259911451_Quantitative_Assessment_of_Inhalation_Exposure_and_Deposited_Dose_of_Aerosol_from_Nanotechnology-Based_Consumer_Sprays
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.08.2022
„Stan psychiczny nie powinien warunkować decyzji o operacji powiększania biustu. Lepszym rozwiązaniem jest pomoc psychologiczna” – mówi dr n. med. Justyna Jończyk

05.07.2022
„To jest ludzkie i nie powinniśmy się tego wstydzić”. Aleksandra Pochopień zebrała 14 osób, by pokazały, że w chorobach skóry kryje się piękno

23.06.2022
„Tatuaż dla niektórych nadal mentalnie bywa nie do przeskoczenia”. O mitach związanych z tatuowaniem mówi Kaja Karolina Chodorowska

04.06.2022