4 min.
Myjesz twarz ręką? To najmniej dokładna metoda oczyszczania. Sprawdź, co proponują dermatolożki

Czym najlepiej myć twarz? / iStock
Najnowsze
24.01.2021
Gorąca kąpiel – za i przeciw. Komu nie służy kąpiel w gorącej wodzie?
23.01.2021
Zatroszcz się o siebie zimą. Podpowiadamy, jak to zrobić
23.01.2021
Oto ćwiczenia, dzięki którym bieganie będzie przyjemniejsze i bardziej efektywne
21.01.2021
Seks dobry na wszystko, nawet na trądzik? Przyjrzyjmy się tym i innym zależnościom dotyczących zmian trądzikowych
21.01.2021
Jak różne diety i sposoby odżywiania wpływają na nasze włosy? Trycholożka Anna Mackojć wyjaśnia
Oczyszczanie twarzy wydaje się być najprostszym elementem codziennej pielęgnacji. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że wykonujemy tę czynność nieprawidłowo. Okazuje się, że mycie twarzy ręką jest najmniej dokładną metodą. Jak zatem myć twarz? Na to pytanie odpowiadają dermatolożki z Dermatolook.
Dermatolook to trójka dermatolożek: Marta Wieczorek, Julia Lanckorońska i Aleksandra Malewska. Specjalistki prowadzą wspólnie bloga poświęconego dermatologii. Swoją wiedzą medyczną dzielą się także na instagramowym profilu, udzielając cennych rad w kwestiach związanych z pielęgnacją skóry. Tym razem opublikowały post odpowiadający na pytanie: Czym najlepiej myć twarz?
Nie od dziś wiadomo, że złe nawyki pielęgnacyjne mogą mieć szkodliwe konsekwencje dla stanu naszej cery. Niedokładnie oczyszczona twarz jest często źródłem problemów skórnych. Pozostałości po makijażu, nadmiar sebum, zanieczyszczenia i pot to gotowy przepis na wypryski i zaskórniki. Brud gromadzący się na skórze zawiera wolne rodniki, które uszkadzają komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Co z kolei sprzyja powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności skóry.
Dermatolożki prowadzące bloga Dermatolook podkreślają, że prawidłowe umycie skóry przygotowuje ją do dalszych etapów pielęgnacji.
„Wieczorem zmywamy przede wszystkim makijaż, zanieczyszczenia z całego dnia, rano natomiast resztki kremu i nadmiar sebum” – dodają.
Czym najlepiej myć twarz?
Na kondycję naszej skóry ma wpływ nie tylko to, jakich kosmetyków używamy do oczyszczania, ale również, w jaki sposób wykonujemy tę czynność. Dermatolożki w swoim poście na Instagramie zwracają uwagę na to, że mycie twarzy ręką nie jest najdokładniejszą metodą. „Myjąc twarz przy pomocy ręki, nie jesteśmy w stanie usunąć dokładnie resztek makijażu, szczególnie z miejsc takich jak broda czy fałdy nosowo-wargowe” – wyjaśniają, proponując kilka sposobów na skuteczne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń.
– szczoteczka do mycia – włosie szczoteczki w połączeniu z żelem czy pianką sprawdza się bardzo dobrze w oczyszczaniu skóry.
Codziennie używanie szczoteczki może jednak podrażnić osoby z bardzo wrażliwą skórą.
– gąbeczka naturalna – gąbeczki naturalnego pochodzenia są bardzo delikatnym sposobem mycia skóry twarzy- po namoczeniu stają się aksamitne, przez co naprawdę delikatnie oczyszczają skórę z nadmiaru zanieczyszczeń. Wystarczy niewielka ilość pianki czy żelu, by dokładnie oczyścić twarz
– gąbeczka conjac – podobnie jak gąbeczka morska wspaniałe oczyszcza skórę twarzy. Co więcej, gąbeczki te często wzbogacone są w różne dodatki, które sprawiają, że dany typ gąbeczki przeznaczony jest do konkretnego typu skóry
– szorstki ręczniczek, a w zasadzie malutka bawełniana ściereczka również świetnie sprawdza się jako metoda do mycia twarzy – jej szorstka powierzchnia przeznaczona jest dla osób, które lubią „czuć”, gdy ich skóra jest oczyszczana – czytamy w najnowszym wpisie Dermatolook na Instagramie.
A wy jakie macie sposoby na mycie skóry twarzy? Czego używacie?
Poleć artykuł koleżance
Zobacz także

Sandra Kubicka: nigdy już nie powiem, że jestem w stu procentach zdrowa, nawet jeśli kiedyś będę czuła się lepiej

„Dopasowany – taki powinien być dobry kosmetyk”. Kwestionariusz urodowy: Ministerstwo Dobrego Mydła

Danuta Stenka: mam więcej luzu i z większym dystansem podchodzę do swoich niedoskonałości
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020
„Czas już wyrzucić z głowy kanon, według którego jedyne dobre piersi to sterczące kulki” – mówi Kasia Kulpa ze Stanikomanii

14.11.2020