Przejdź do treści

Myjka do twarzy – do czego służy? Czy warto jej używać?

Myjka do twarzy
Myjka do twarzy – do czego służy? Czy warto jej używać? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?

Myjka do twarzy to niewielkie urządzenie przeznaczone do czyszczenia tej części ciała. W drogeriach znajdziemy różne rodzaje tego typu urządzeń, w tym myjki manualne i elektryczne, jednak najskuteczniejsza jest zdecydowanie soniczna myjka do oczyszczania twarzy. Jak działa? Do czego służy i jak jej używać? Odpowiadamy.

Myjka do twarzy – jak działa? Do czego służy?

Do czego służy szczoteczka soniczna do twarzy? Przede wszystkim eliminuje ona zanieczyszczenia, wykorzystując fale dźwiękowe i ich wibracje. Trafiają one do skóry poprzez miękkie, silikonowe wypustki, które delikatnie masują ją oraz skutecznie odblokowują pory. Ważne jest to, że intensywność drgań można samodzielnie regulować, przy pomocy odpowiedniego przycisku. W ten sposób urządzenie to pozwala pozbyć się zaskórników, obumarłych komórek, sebum, pozostałości po makijażu oraz innych rodzajów zanieczyszczeń.

Myjka soniczna do twarzy poprawia również krążenie oraz skutecznie złuszcza naskórek. Wspomaga regenerację skóry i przyspiesza wytwarzanie kolagenu. Co więcej, świetnie przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych. Powoduje również, że składniki z kosmetyków pielęgnacyjnych wnikają w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu szybciej można się cieszyć ich działaniem.

Niektóre szczoteczki tego typu mają również bardzo cienkie włoski, które docierają do trudnodostępnych miejsc na twarzy. Niektóre wyposażone są w funkcję masażu, który pomaga zmniejszać zmarszczki, ujędrniać okolice oczu czy też podkreślać kości policzkowe. Co więcej, z myjek do twarzy mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni (choć zdecydowanie częściej robią to panie).

Dziewczyna z maseczką na twarzy

Szczoteczka do twarzy – czy warto jej używać?

Jeżeli będziesz używać sonicznej szczoteczki regularnie, szybko zauważysz, że Twoja cera stanie się bardziej miękka i gładka. Warto jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie przeznaczone dla wszystkich. Zdecydowanie nie jest ono polecane osobom z atopowym lub łojotokowym zapaleniem skóry, a także z egzemą i zapaleniem mieszków włosowych. Raczej nie jest ono wskazane dla kobiet ze skórą naczynkową i nadwrażliwą. Wynika to z tego, że u nich myjka do twarzy może wywoływać podrażnienia oraz roznosić ogniska stanów zapalnych.

Dziewczyna myje twarz

Myjka soniczna do twarzy – jak używać?

Jak myć twarz szczoteczką soniczną? Na początku zwilż skórę wodą. Pamiętaj, że szczotki soniczne do twarzy nie działają solo, ale w duecie z kremem do twarzy, żelem, pianką, emulsją bądź też olejkiem – należy zatem zaaplikować odpowiedni kosmetyk. Urządzenie to trzeba później przyłożyć do twarzy oraz delikatnie wykonywać na niej ruchy okrężne. Pamiętaj, aby nie przykładać go zbyt mocno do skóry, ponieważ będzie ono wówczas słabiej działać, a drgania stracą swoją moc.

Na początku myjkę do twarzy należy stosować raz w tygodniu, tak aby skóra przyzwyczaiła się do jej działania. Po pewnym czasie możesz zacząć korzystać ze szczoteczki dwa lub trzy razy w tygodniu. Pamiętaj tylko, aby nie stosować jej codziennie – w wyniku zbyt częstego złuszczania naskórka możesz pogorszyć stan cery.

mycie twarzy żelem do higieny intymnej

Szczoteczka do oczyszczania twarzy – rodzaje

Tak jak powiedzieliśmy już na wstępie, można wyróżnić nie tylko szczoteczki soniczne, ale również manualne oraz elektryczne. Czym się one charakteryzują?

  • Manualna szczoteczka do oczyszczania twarzy – to rodzaj myjki, która doskonale sprawdza się głównie w podróży, ponieważ nie wymaga zasilania ani podłączania do prądu. Nie oczyszcza jednak tak skutecznie jak myjka soniczna do twarzy.
  • Elektroniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy – tego rodzaju myjka dobrze oczyszcza skórę i złuszcza naskórek, ale trzeba ją ładować. Zasilana jest ona na baterie lub akumulator, co z kolei sprawia, że głowica może być wprawiana w ruchy obrotowe. Dzięki temu szczoteczka jest w stanie skutecznie oczyszczać twarz i wykonywać masaż skóry. W przeciwieństwie jednak do szczoteczki sonicznej nie emituje ona mikrodrgań, wskutek czego oczyszczanie nie jest aż tak dogłębne.

Źródła:

  1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30985993/
  2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31741359/

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?