Przejdź do treści

Serum do paznokci – do czego służy, skład. Serum a odżywka

Serum do paznokci - do czego służy, skład. Serum a odżywka Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Paznokcie po hybrydzie potrzebują kilkutygodniowych przerw dla odbudowy naturalnej płytki. Jeśli ich nie robimy, po pewnym czasie płytka będzie krucha,  łamliwa, a jej końcówki skłonne do rozwarstwiania się. Sięgnij wtedy po serum do paznokci, które zregeneruje je i przywróci zdrowy wygląd.

Serum do paznokci – do czego służy?

Wiek, styl życia, sposób odżywiania – wszystkie te czynniki mają wpływ na kondycję paznokci. Jednak w największym stopniu do uszkodzeń naturalnej płytki przyczyniają się zbyt częste i nieumiejętnie wykonywane stylizacje (w tym przede wszystkim – paznokcie hybrydowe). O ile jednak zabiegi wykonywane przez stylistkę w salonie kosmetycznym zazwyczaj nie są szkodliwe, o tyle amatorski manicure może doprowadzić do osłabienia i wysuszenia paznokci.

Jeśli więc zauważysz, że masz miękkie paznokcie po hybrydach, płytka staje się nadmiernie łamliwa, a jej końcówki rozwarstwiają się – sięgnij po serum do paznokci. Jego zadaniem jest odżywienie i odbudowa zniszczonych struktur. Nawilża ono również płytkę, która już po wykonaniu dwóch stylizacji hybrydowych z rzędu staje się nadmiernie wysuszona.

Dlaczego łamią się paznokcie?

Serum do paznokci – jaki skład powinna mieć dobra odżywka do paznokci?

Jeśli masz wątpliwości, jaką odżywkę do paznokci wybrać, by szybko poprawić ich kondycję – zdecyduj się na serum do paznokci. Zwróć jednak uwagę na skład preparatu. Powinny znajdować się w nim oleje o właściwościach odbudowujących. Są to m.in. oleje: z orzechów makadamia, pestek winogron czy słodkich migdałów.

Jeśli masz paznokcie cienkie jak papier, wówczas wybrane serum powinno zawierać także wzmacniające, odżywcze i regenerujące składniki:

  • witaminę C,
  • witaminę E,
  • witaminy z grupy B,
  • makro- i mikroelementy (żelazo, magnez, cynk, miedź, wapń, jod).

Dzięki tak skomponowanemu składowi, serum do paznokci sprawi, że nawet wyjątkowo łamliwa i osłabiona płytka stanie się mocna i elastyczna, a przez to bardziej odporna na uszkodzenia.

aceton, paznokcie

Serum a odżywka do paznokci – czym się różnią?

Zarówno serum, jak i odżywka do paznokci służą zregenerowaniu, nawilżeniu i uelastycznieniu naturalnej płytki. Serum jest preparatem bardziej skoncentrowanym niż odżywka. Oznacza to, że jego działanie jest silniejsze, a efekty pojawiają się szybciej. Sięgnij więc po serum, jeśli zależy ci na ekspresowej odbudowie naturalnej płytki.

 

Bibliografia:

  1. A. Surma, P. Nockowski, Wpływ zdrowia oraz stylu życia na wygląd paznokci, Kosmetologia Estetyczna, 2016, vol. 5, nr 1, s. 27-33.
  2. S. Gregoriou, G. Argyriou, G.Larios, D. Rigopoulos, Schorzenia paznokci a choroby układowe – o czym mówi nam wygląd paznokci?, Forum Medycyny Rodzinnej, 2009, t. 3, nr 2, 129-135.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: