Przejdź do treści

Szczotka soniczna do twarzy – co to jest, jak używać, zalety ze stosowania

Szczotka soniczna do twarzy – co to jest, jak używać, zalety ze stosowania Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Soniczna szczotka do twarzy jest akcesorium, które ułatwia codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki temu urządzeniu w ciągu zaledwie minuty oczyścisz i ujędrnisz skórę. Na tym korzyści ze stosowania szczoteczki do oczyszczania twarzy się nie kończą. Zanim jednak kupisz wybrany model, sprawdź uprzednio, czy kondycja skóry na twojej twarzy nie wyklucza tej formy pielęgnacji.

Szczoteczka soniczna do twarzy – co to jest?

Zapewne słyszałaś o szczoteczce sonicznej do zębów. Być może przy jej pomocy dbasz o codzienną higienę jamy ustnej. Zarówno soniczna szczotka do twarzy, jak i ta przeznaczona do zębów działają w analogiczny sposób – wykorzystują technologię soniczną, która opiera się na emisji fal dźwiękowych o dużej częstotliwości.

Szczoteczka do mycia twarzy ma wbudowany akumulator, który poza emisją fal dźwiękowych, wprawia włosie w obrotowy ruch pulsacyjny o prędkości dochodzącej do kilkunastu tysięcy drgań na minutę. Pozytywnie wpływa to na właściwości czyszczące i peelingujące.

Zwykle soniczna szczotka do mycia twarzy wykonana jest z silikonu lub innego tworzywa sztucznego. Dzięki temu delikatnie ściera naskórek, lecz go nie uszkadza (pod warunkiem, że na powierzchnię skóry zastosujesz preparat czyszczący w postaci żelu lub pianki).

Na rynku dostępne są różne warianty tego urządzenia. Jedne stanowią jednolitą całość, inne mają końcówki do zdejmowania, które należy wymieniać co około trzy miesiące (choć w przypadku niektórych urządzeń wystarczy to robić raz na pół roku). Większość jest wodoodporna, dlatego możesz stosować je bez obaw nawet pod prysznicem.

Agnieszka Zielińska

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać?

Szczoteczka soniczna służy do oczyszczania skóry twarzy, ale nie do demakijażu. Oznacza to, że zanim ją uruchomisz, powinnaś usunąć dokładnie makijaż, stosując przeznaczony do tego preparat, taki jak płyn micelarny czy mleczko do demakijażu.

Jak myć twarz szczoteczką soniczną? Po nałożeniu na twarz żelu lub pianki myjącej włącz urządzenie zwilżone delikatnie wodą i przyłóż końcówkę do skóry. Nie przyciskaj go jednak zbyt mocno, ponieważ możesz doprowadzić do miejscowych podrażnień.

Podczas masażu, który nie powinien trwać dłużej niż minutę, pamięta o właściwych ruchach. Wykonywanie kolistych ruchów zacznij od policzków, kierując się od nosa w kierunku uszu.  Oczyszczanie brody wykonaj wzdłuż linii żuchwy, a czoła wzdłuż linii włosów.

Środkową część twarzy, obejmującą usta, nos i środek czoła oczyszczaj, kierując się od dołu ku górze.

Jak stosować szczoteczkę soniczną do twarzy? Ponieważ jest to urządzenie, które ściera delikatnie naskórek, nie powinnaś używać go do pielęgnacji częściej niż dwa razy w tygodniu.

Gdy zakończysz już pielęgnację, spłucz z twarzy preparat myjący i po osuszeniu nałóż kosmetyk regenerujący lub nawilżający. Powinien być to preparat, który już wcześniej stosowałaś. Nakładanie nowego kosmetyku stwarza ryzyko reakcji alergicznej. Skóra po peelingu wykonanym szczoteczką soniczną może zareagować na nowy preparat zaczerwienieniem i pieczeniem.

Pamiętaj również o umyciu  samej szczotki elektrycznej do twarzy. Wykorzystaj do tego ciepłą wodę z mydłem. Dzięki temu kolejne masaże będą wykonywane higienicznie, ponieważ głowica szczoteczki nie zapewni bakteriom i grzybom środowiska odpowiedniego do namnażania.

Dziewczyna myje twarz

Szczoteczka soniczna do twarzy – czy warto ją stosować?

Szczotka soniczna do twarzy zapewnia przede wszystkim dogłębne oczyszczenie skóry – odblokowane zostają pory, usuwany jest martwy naskórek wraz z nadmiarem sebum. To jednak nie wszystkie zalety tego urządzenia.

Co daje szczoteczka soniczna do twarzy? Regularne jej stosowanie uelastycznia i ujędrnia skórę, a także pobudza mikrokrążenie krwi. Dzięki temu cera wygląda zdrowo i promiennie.

Warto również dodać, że urządzenie ma niewielkie rozmiary i z powodzeniem wyczyści także skórę przy skrzydełkach nosa, w kącikach ust czy wokół oczu.

mycie twarzy żelem do higieny intymnej

Soniczna szczoteczka do twarzy – czy jest dla każdego?

Mimo szeregu zalet, jakie przynosi regularne stosowanie szczotki sonicznej do twarzy, nie jest to urządzenie, które może być wykorzystywane do pielęgnacji skóry przez każdego.

Choć posiadanie któregokolwiek z typów cery nie jest przeciwwskazaniem do stosowania peelingów (w tym szczotki sonicznej do twarzy), to mogą być nim zmiany pojawiające się na skórze. Zrezygnuj z tej formy pielęgnacji, jeśli:

Źródła:

  1. Instrukcja obsługi SZCZOTECZKA SONICZNA DO TWARZY inFace MS2000Pro,
  2. A. Palacz, Zastosowanie peelingów kosmetycznych do korekty efektów fotostarzenia skóry u klientów gabinetów kosmetycznych (rozprawa doktorska), Poznań 2016.
  3. D. Piątkowska, Kariologia współczesna. Postępowanie kliniczne, Med Tour Press International, Warszawa 2009.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: