3 min.
Wystawianie twarzy na słońce, by poprawić stan skóry to dobry pomysł? Eksperci z Czytamy Etykiety wyjaśniają

Wystawianie twarzy na słońce, by poprawić stan skóry to dobry pomysł?/ Rawpixel
Najnowsze
09.03.2021
Ćwiczenia na jędrne czoło bez zmarszczek. Pokazuje joginka twarzy Olga Szemley [WIDEO]
08.03.2021
Kaya Szulczewska: kobiece ciało jest uprzedmiotowione, postrzega się je jako dekorację [WIDEO]
03.03.2021
Olejek marchewkowy – bomba witamin na twarz i włosy. Nawilża, dodaje blasku, a nawet… zastępuje opalanie
27.02.2021
Pokrzywa na włosy – wykorzystaj jej właściwości i popraw kondycję swoich włosów
26.02.2021
„Łatwo się mówi, jak się jest szczupłym”? Bzdura. Dietetyczka o skinny-shamingu
Po opalaniu twoja cera wygląda lepiej? Jest gładsza a trądzik ustał? To tylko pozorna poprawa, a efekty wystawiania twarzy na słońce zobaczysz dopiero jesienią, ostrzegają eksperci z Czytamy Etykiety.
Informację na temat leczniczego działania słońca na skórę twarzy postanowili wziąć na tapet eksperci z „Czytamy Etykiety”. Jak piszą na swoim profilu na Instagramie, mit ten jest szkodliwy.
Słońce i trądzik – czy to dobre połączenie?
No niestety nie! Dlatego rady pod tytułem „wystaw tę buzię na słońce, to Ci raz, dwa wszystko zejdzie” warto odłożyć do lamusa (a nawet zakopać głęboko!)– piszą specjaliści.
Działanie słońca na cerę – jak jest naprawdę?
Eksperci wyjaśniają, że zaraz po kontakcie słońca ze skórą, można odnieść wrażenie, że nasza cera uległa znacznej poprawie. Ekspozycja na słońce powoduje wysuszanie skóry, a tym samym zmian trądzikowych. Stąd pierwsze efekty mogą być zadowalające. Niestety, następne miesiące mogą przynieść pogłębienie problemów.
Co się dzieje ze skórą po opalaniu?
Intensywne opalanie się powoduje także NASILENIE istniejących zaburzeń złuszczania naskórka oraz pogrubienie się warstwy rogowej skóry. Dlatego później, najczęściej w okresie jesiennym następuje okres pogorszenia – skóra zwiększa wydzielanie sebum, które wraz z nieprawidłowo złuszczonymi komórkami skóry zatyka pory i jest pożywką dla bakterii. Problem wraca – nieraz wzmożony!
– ostrzegają eksperci.
To jednak nie koniec negatywnych skutków. Po opalaniu na skórze mogą pojawić się także trudne do usunięcia przebarwienia.
Skóra broni się przed promieniowaniem UV, wytwarzając barwnik, a w przypadku zmian skórnych może dojść do jego nierównego rozkładu i przebarwienia gotowe. Raczej nie takie pamiątki chcemy mieć z wakacji – dodają specjaliści.
Dlatego tak ważne jest, aby zawsze stosować krem z filtrem, który ochroni naszą skórę. Warto pamiętać także, aby ograniczać ekspozycję na słońce szczególnie w czasie, kiedy promieniowanie jest największe, czyli w godzinach 11-15.
MIT oceniam na szkodliwy! Taką metodą można zrobić sobie trwałe przebarwienia i pogorszyć stan skóry trądzikowej! – piszą „Czytamy Etykiety”.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.02.2021
„Nawet bardzo wprawieni w czytaniu składów odbiorcy mogą dać się złapać”. Dziewczyny z Piggypeg o (nie)etycznej reklamie kosmetyków

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020