3 min.
Wystawianie twarzy na słońce, by poprawić stan skóry to dobry pomysł? Eksperci z Czytamy Etykiety wyjaśniają

Wystawianie twarzy na słońce, by poprawić stan skóry to dobry pomysł?/ Rawpixel
18.05.2022
Jak ujędrnić skórę pod oczami?
17.05.2022
Szczotkowanie ciała na sucho jest zalecane przez endokrynologów. Pobudza limfę i wspiera pozbywanie się opuchlizny
13.05.2022
Wypadają Ci włosy po COVID-19? Sprawdź, dlaczego tak się dzieje i jak sobie pomóc [WIDEO]
13.05.2022
Używasz tuszu do rzęs? Optometrystka wyjaśnia, jak bezpiecznie z niego korzystać, by zapobiec gromadzeniu się bakterii na szczoteczce
13.05.2022
10 błędów popełnianych podczas domowego farbowania włosów
Po opalaniu twoja cera wygląda lepiej? Jest gładsza a trądzik ustał? To tylko pozorna poprawa, a efekty wystawiania twarzy na słońce zobaczysz dopiero jesienią, ostrzegają eksperci z Czytamy Etykiety.
Informację na temat leczniczego działania słońca na skórę twarzy postanowili wziąć na tapet eksperci z „Czytamy Etykiety”. Jak piszą na swoim profilu na Instagramie, mit ten jest szkodliwy.
Słońce i trądzik – czy to dobre połączenie?
No niestety nie! Dlatego rady pod tytułem „wystaw tę buzię na słońce, to Ci raz, dwa wszystko zejdzie” warto odłożyć do lamusa (a nawet zakopać głęboko!)– piszą specjaliści.
Działanie słońca na cerę – jak jest naprawdę?
Eksperci wyjaśniają, że zaraz po kontakcie słońca ze skórą, można odnieść wrażenie, że nasza cera uległa znacznej poprawie. Ekspozycja na słońce powoduje wysuszanie skóry, a tym samym zmian trądzikowych. Stąd pierwsze efekty mogą być zadowalające. Niestety, następne miesiące mogą przynieść pogłębienie problemów.
Co się dzieje ze skórą po opalaniu?
Intensywne opalanie się powoduje także NASILENIE istniejących zaburzeń złuszczania naskórka oraz pogrubienie się warstwy rogowej skóry. Dlatego później, najczęściej w okresie jesiennym następuje okres pogorszenia – skóra zwiększa wydzielanie sebum, które wraz z nieprawidłowo złuszczonymi komórkami skóry zatyka pory i jest pożywką dla bakterii. Problem wraca – nieraz wzmożony!
– ostrzegają eksperci.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
To jednak nie koniec negatywnych skutków. Po opalaniu na skórze mogą pojawić się także trudne do usunięcia przebarwienia.
Skóra broni się przed promieniowaniem UV, wytwarzając barwnik, a w przypadku zmian skórnych może dojść do jego nierównego rozkładu i przebarwienia gotowe. Raczej nie takie pamiątki chcemy mieć z wakacji – dodają specjaliści.
Dlatego tak ważne jest, aby zawsze stosować krem z filtrem, który ochroni naszą skórę. Warto pamiętać także, aby ograniczać ekspozycję na słońce szczególnie w czasie, kiedy promieniowanie jest największe, czyli w godzinach 11-15.
MIT oceniam na szkodliwy! Taką metodą można zrobić sobie trwałe przebarwienia i pogorszyć stan skóry trądzikowej! – piszą „Czytamy Etykiety”.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

17.05.2022
„Ludzie wstają zaskoczeni, bo czują irracjonalne zadowolenie, i to w całym ciele”. O tajnikach masażu twarzy, który ma zastąpić medycynę estetyczną, mówi mistrzyni Kobido

01.04.2022
„Kiedy zaczyna się sezon, mam napięty grafik. Rośliny na mnie nie poczekają” — mówi Natalia Załęska-Pyć, Warmiaczka, która zakochała się w chwastach i ziołach

31.03.2022
Dr Agnes Frankel: Z trądzikiem nie idziemy do drogerii, a umawiamy się do psychodermatologa. Ryzykować można z kupnem sukienki, nie z kosmetykiem do twarzy

09.01.2022