Przejdź do treści

Jakie kosmetyki do włosów spakować na wakacje? Trycholożka Marta Klowan przygotowała listę

Kosmetyki do włosów na wakacje / unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Przed tobą wakacyjny wyjazd? A zastanawiałaś się już, które kosmetyki do włosów  weźmiesz ze sobą? Już nie musisz. Marta Klowan, trycholożka, przygotowała specjalną listę dla każdej z nas. 

Kosmetyki do włosów na wakacjach

„Zabrać maskę czy odżywkę? Wcierkę na porost włosów czy nakrycie głowy? Czy taki sam zestaw powinna zabrać osoba wybierająca się w góry, co wyjeżdżająca nad morze?” – na pewno wiele z nas zadaje sobie tego typu pytania przed pakowaniem na urlop.

Na wszystkie odpowiedź ma Marta Klowan, trycholożka, aktywna w mediach społecznościowych.

„Włosy niskoporowate zabierają odżywkę. Włosy średnioporowate i wysokoporowate maskę. Maska potrzymana krótko działa jak odżywka, ale będzie w razie potrzeby bardziej treściwa. Żel aloesowy ukoi podrażnienia skóry, gdy przesadzisz ze słońcem oraz zastąpi odżywkę i wcierkę na porost, wygładzi doraźnie włosy. Warto go zabrać ze sobą” – wyjaśnia specjalistka.

Wyjazd nad jezioro

Wybierasz się nad jezioro? Specjalistka poleca, by wziąć ze sobą szampon nawilżający, ponieważ jest najbardziej neutralny. Jeżeli chodzi o maskę, wybierz np. prostą maskę ziołową. 

Wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem? Marta Klowan zaleca, by do walizki spakować szampon do włosów farbowanych. Działa on ochronnie, co będzie pomocne przy częstych kąpielach w słonej wodzie. Maska? Także taka do włosów farbowanych. Nie należy też zapominać o nakryciu głowy oraz o mokrych chusteczkach, które pomogą ci pozbyć się resztek kremu przy linii włosów. 

Chodzenie po górach

Wakacje w górach? Trycholożka proponuje, by przez ten czas włosy myć szamponem ziołowym lub specjalistycznym do włosów wypadających. Tego typu kosmetyki oczyszczają i neutralizują naskórek. Przyda się też maska nawilżająca, a do chodzenia po górach – nakrycie głowy.

Kaya Szulczewska z nieogoloną pachą

Urlop w tropikach

Urlop pod palmą? Wybierz delikatny szampon dziecięcy, który działa neutralnie. Trycholożka zaleca też zabranie ze sobą maski proteinowej. Nie zapomnij o nakryciu głowy i stosowaniu żelu aloesowego!

Wakacje pod namiotem

Jeśli tegoroczne wakacje spędzasz pod namiotem, koniecznie zabierz ze sobą ziołowy szampon naturalny. Będziesz bez dostępu do wody? Włosy odświeżysz żelem myjącym do rąk. Pamiętaj też o nakryciu głowy, mokrych chusteczkach i o żelu aloesowym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Pakowanie to wyzwanie! ? Walizka jest zawsze za mała… co zabrać ze sobą na wyjazd? ?Który zestaw kosmetyków dzielnie się spisze na wakacjach? ?Zabrać maskę czy odżywkę? ?Wcierkę na porost włosów czy nakrycie głowy? ?Czy taki sam zestaw powinna zabrać osoba wybierająca się w góry, co wyjeżdżająca nad morze? ?Co wziąć po uwagę?… ? Tak. Pytań masz na pewno wiele. Ja mam jedną odpowiedź. ? Proste tabelki dla wielbicielki… minimalizmu ? Dwie dodatkowe uwagi‼️• Włosy niskoporowate zabierają odżywkę. • Włosy średnioporowate i wysokoporowate maskę. Maska potrzymana krótko działa jak odżywka, ale będzie w razie potrzeby może być bardziej treściwa. ‼️ Żel aloesowy ukoi podrażnienia skóry, gdy przesadzisz ze słońcem oraz zastąpi odżywkę i wcierkę na porost, wygładzi doraźnie włosy. Warto go zabrać ze sobą. ? #pielegnacjaskory #zdrowewłosy #pakowanie #kosmetykinawyjazd #kosmetykidowłosów #szampondowłosów #maskadowłosów #pięknydzień #pięknewłosy #prostesposoby #pielegnacjawłosów #trychologia #trycholog #trychologwarszawa #trychologonline #martaklowan #włosdoskonały #włosywświetnejformie

Post udostępniony przez Marta Klowan (@marta_klowan)

Marta Klowan

Marta Klowan jest trycholożką, dermofryzjerką i autorką poradnika „Eliksiry, porady i inne zaklęcia. Włos doskonały”. W mediach społecznościowych często dzieli się dobrymi radami, jak dbać o włosy i pokazuje metamorfozy swoich klientek, które nazywają ją „włosową czarodziejką”. Jej profil na Instagramie obserwuje obecnie niemal 18 tys. osób. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: