Przejdź do treści

Krem na noc i na dzień. Warto stosować oba czy to już przesada?

krem
Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wstajesz rano, przemywasz twarz tonikiem, a potem nakładasz na nią krem na dzień. Co na etykiecie? „Nawilża, rozjaśnia i dodaje energii!”. A co wieczorem? Tłusty krem na noc, który „ma działanie naprawcze”. Czy jednak stosowanie dwóch kremów to nie przesada? Dermatolożki z Dermatolook odpowiedziały na to pytanie. 

– Czy warto stosować kremy na noc i na dzień? Ciekawe, ile z nas używa dwóch różnych kremów w zależności od pory dnia. Czy to rzeczywiście must have czy chwyt marketingowy? – zapytały ekspertki z Dermatolook na Instagramie.

Dermatolook to trójka dermatolożek: Julia Lanckorońska, Aleksandra Malewska i Marta Wieczorek.  Specjalistki prowadzą wspólnie bloga poświęconego dermatologii. Na blogu oraz w mediach społecznościowych chętnie dzielą się swoją wiedzą medyczną, udzielając cennych rad, w kwestiach pielęgnacji skóry, wyznając przy tym holistyczne podejście do ciała i organizmu człowieka. Tym razem na swoim koncie na Instagramie @dermatolook poruszyły temat stosowania kremu na dzień i kremu na noc.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Czy warto stosować kremy na noc i na dzień ? Ciekawe ilu z nas używa dwóch różnych kremów w zależności od pory dnia ? czy to rzeczywiście must have czy chwyt marketingowy?Główną różnicę w składzie stanowi podłoże, które w kremach na noc jest zazwyczaj tłuste. „Nocą musimy porządnie nawilżyć skórę” – to prawda, ale to nie oznacza, że podłoże kremu musi być tłuste, gdyż skutkuje to zatkaniem porów i łojotokiem, a w dzień twarz będzie błyszcząca i świecąca. Wiec nie dajmy się nabrać. Rzeczywiście rozsądna jest zawartość substancji ‚regenerujących’ w kremach na noc ?, tj. kwasów i retinolu. Te substancje wchodzą w reakcje z UV, wywołując podrażnienia i niechciane reakcje. Dlatego też kremy na dzień zawsze powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne. I na to należy stawiać przy wyborze dwóch różnych kremów. Czy można zrezygnować z kremu na noc? Tak, jeśli mamy cerę trądzikową lub łojotokową. Rezygnując z kremu na noc pozwalamy skórze na samodzielne oczyszczanie i wydalanie toksyn, reguluje się produkcja sebum. Efekty będą widoczne gołym okiem – skóra przestanie się przetłuszczać i błyszczeć w dzień. Jestem ciekaw czy stosujecie dwa kremy? Ja stosuje jeden – głównie na noc, a niekiedy również z rana. Dajcie znać! J. #dermatolook #pielegnacja #skincare #krem #kremnanoc #twarz #creme #face #dziewczyna #lekarz #kobieta #lovetheskinyourein #selflove #natural #skincare #tradzik #acne #loveyoureself

Post udostępniony przez Dermatolook (@dermatolook)

Krem na dzień i krem na noc

– Główną różnicę w składzie stanowi podłoże, które w kremach na noc jest zazwyczaj tłuste. „Nocą musimy porządnie nawilżyć skórę” – to prawda, ale to nie oznacza, że podłoże kremu musi być tłuste, gdyż skutkuje to zatkaniem porów i łojotokiem, a w dzień twarz będzie błyszcząca i świecąca. Wiec nie dajmy się nabrać.

Rzeczywiście rozsądna jest zawartość substancji „regenerujących” w kremach na noc, tj. kwasów i retinolu. Te substancje wchodzą w reakcje z UV, wywołując podrażnienia i niechciane reakcje. Dlatego też kremy na dzień zawsze powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne. I na to należy stawiać przy wyborze dwóch różnych kremów – pisze Dermatolook.

Czy można zrezygnować z kremu na noc?

Zdaniem dermatolożek, tak, ale tylko jeśli mamy cerę trądzikową lub łojotokową.

– Rezygnując z kremu na noc pozwalamy skórze na samodzielne oczyszczanie i wydalanie toksyn, reguluje się produkcja sebum. Efekty będą widoczne gołym okiem – skóra przestanie się przetłuszczać i błyszczeć w dzień – dodają specjalistki.

Czy stosujesz krem na dzień i na noc?

Na post zareagowało wiele użytkowniczek. Jak odpowiadały na pytanie o stosowanie kremów do twarzy?

„Stosuję kilka kremów na zmianę. W dzień coś bardzo lekkiego plus filtr UV, a na noc na zmianę raz krem z kwasem azelainowym, a raz nawilżacz. Pod krem zawsze serum”

„Ja stosuję sporadycznie na noc lekki krem z alg. Mam mieszaną cerę – odwieczny problem. Jak posmaruję kremem na noc jest gorzej. Skóra się błyszczy i jest tłusta”

„Dwa – na dzień nieco lżejszy, szybciej wchłanialny pod makijaż, a na noc bogatszy, o cięższej konsystencji, bardziej odżywczy. Przy mojej mieszanej i trądzikowej skórze minimalistyczna pielęgnacja kiepsko się sprawdza”

„Jeden, z filtrem – rano i na noc, super mi się sprawdza”

Jak więc widać, zdania są podzielone. Zmagasz się z cerą łojotokową albo z trądzikiem? Może warto posłuchać rad specjalistek i zrezygnować z kremu na noc? Skóra nam za to podziękuje!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: