Przejdź do treści

Manicure japoński – co każda z nas powinna o nim wiedzieć?

Manicure japoński / istock
Manicure japoński / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jesteś fanką pięknych paznokci? Lubisz naturalny look? W takim razie subtelny efekt i intensywne odżywienie to coś dla ciebie. Sprawdź, jak zrobić manicure japoński.

Na czym polega manicure japoński?

Manicure japoński to nie jest kolejny styl malowania paznokci! To nie jest lakier, ani odżywka. W takim razie – co to takiego „manicure japoński”?

Jest to rodzaj pielęgnacji. To zabieg dzięki któremu paznokcie są nasycane pastą witaminowo-mineralną. Swoją nazwę manicure japoński zawdzięcza pochodzeniu z tamtej strony świata. Ten sposób dbania o paznokcie liczy sobie już ponad 400 lat.

Tradycyjne pielęgnowanie paznokci przez Japonki robi obecnie furorę w Europie. Współcześnie producentem  zestawów do manicure japońskiego jest firma P.Shine. Można spotkać się z używaniem tej nazwy w odniesieniu do poszczególnych produktów czy całego zabiegu (np. puder P.Shine).

–  Jest to dobry sposób na wzmocnienie paznokci – potwierdza Angelika Aleksandrowicz. – Podczas zabiegu manicurzystka wciera w płytkę preparaty z witaminami i minerałami, które pozostawiają na paznokciach naturalnie wyglądający połysk. Manicure japoński to świetne rozwiązanie dla kruchych i łamliwych paznokci. Jednak nie wolno stosować go przy przepiłowanej płytce, np. po niepoprawnym usunięciu stylizacji żelowej – zwraca uwagę specjalistka.

Manicure / unsplash.com

Na czym polega manicure japoński?

Manicure japoński to zabieg, podczas którego wcierana w płytkę paznokcia jest specjalna pasta. Ma zielony kolor i szereg atutów bardzo ważnych dla zdrowia i urody paznokci. Oto efekty japońskiego manicure:

 • nadaje blask,
 • wzmacnia paznokcie,
 • odżywia paznokcie,
 • zawiera krzemionki i pyłek pszczeli,
 • to źródło keratyny,
 • zawiera witaminę A znaną również jako prowitamina A, beta-karoten, retinol,
 • zawiera witaminę E nazywaną witaminą młodości.

Cały zabieg finalizuje się leciutką warstwą specjalnego pudru nanoszonego na paznokcie. To zapewnia wyjątkowy blask.

Jak zrobić manicure japoński?

Manicure japoński możesz wykonać  w profesjonalnym salonie. Jeśli jednak chcesz i lubisz zajmować się swoimi paznokciami w domowych pieleszach, to również możesz zrobić manicure japoński w domu.

Wskazania do zrobienia japońskiego manicure to:

 • łamliwość paznokci,
 • zniszczona płytka paznokci,
 • osłabiona płytka paznokci np. płytka paznokci po lakierach hybrydowych, płytka paznokci po zbyt częstym malowaniu lakierami tradycyjnymi,
 • rozdwajające się paznokcie.

Przedstawiamy przepis na japońskie paznokcie krok po kroku. Żeby wykonać manicure japoński , zacznij od starcia i zmatowienia płytki pilniczkiem. Odsłaniając kanaliki płytki paznokcia otworzysz je na wnikanie substancji aktywnych. Na zakończenie niezbędne jest nałożenie specjalnego pudru, który zatrzyma odżywcze składniki wewnątrz płytki paznokcia.

Najważniejsze jest wtarcie zarówno aktywnej pasty, jak i później pudru. W tym celu niezbędne są specjalne polerki.

UWAGA Warto wiedzieć, szczególnie jeśli jesteś weganką, że tradycyjne polerki wykonuje się z jeleniej skóry. Dodatkowym odzwierzęcym składnikiem jest pyłek pszczeli w paście wykorzystywanej do manicure japońskiego.

Już po jednym zabiegu zauważysz różnicę, ale zaleca się powtórzenie manicure japońskiego, aby uzyskać optymalny rezultat. – Zabieg powinien być wykonany 4-6 razy, co ok. 3 tygodnie – podpowiada manicurzystka Angelika Aleksandrowicz.

Manicure japoński nie powinien być robiony dzieciom. Natomiast poleca się ten sposób pielęgnacji paznokci dorosłym kobietom i mężczyznom. Nie ma przeciwwskazań, by robić manicure japoński w ciąży.

Czy manicure hybrydowy może powodować raka?

Manicure japoński – czy można malować paznokcie?

Jeśli jesteś przyzwyczajona, że na twoich paznokciach widnieją różne kolory i wzory, zastanów się, czy na pewno manicure japoński jest dla ciebie. Po zabiegu nie powinno się malować paznokci. To zakaz, który ma praktyczne podłoże.

– Warto wiedzieć, że po wykonaniu tego zabiegu płytka jest tłusta, więc żaden lakier się na niej nie utrzyma – dodaje Angelika Aleksandrowicz.

Po manicure japońskim nie wykonuje się również zabiegów takich jak manicure hybrydowy. Natomiast wystarczy kilka dni, aby płytka paznokcia nie była tak tłusta. Wówczas można śmiało sięgnąć po lakier do paznokci.

Zestaw do japońskiego manicure – gdzie kupić?

Gotowe zestawy do manicure japońskiego możesz znaleźć w internecie oraz w sklepach z produktami do pielęgnacji i stylizacji paznokci. Z czego składa się zestaw do manicure japońskiego?

 • pilnik dwustronny: do skrócenia paznokci i do starcia płytki,
 • szpatułka służąca do nakładania pasty i pudru.; możesz nią także cofnąć skórki, których przy okazji manicure japońskiego się nie wycina,
 • specjalna pasta odżywcza do wtarcia w płytkę paznokcia,
 • puder do wcierania w paznokcie,
 • zielona polerka do wcierania pasty,
 • różowa polerka do wcierania pudru.

Manicure japoński wykonasz krok po kroku, sięgając po powyższe akcesoria. Pamiętaj, żeby najpierw zetrzeć płytkę, a następnie nanieść na nią pastę. Dopiero finalnie wcierasz specjalny puder w paznokcie.

Manicure japoński – cena

Zestaw do zrobienia manicure japońskiego w domu kosztuje od ok. 50 zł (Lily Angel) do ok. 100 zł (P.Shine). Ich skład jest bardzo zbliżony.

W profesjonalnych salonach manicure japoński kosztuje ok. 50-100 zł. Specjalistka potrzebuje ok. 30-45 min. na przeprowadzenie zabiegu.

Opinie o manicure japońskim są bardzo dobre, jeśli został wykonany we właściwy sposób. Jeżeli nieumiejętnie zetrzesz płytkę lub użyjesz plastikowych zamiast skórzanych polerek, paznokcie mogą stać się szorstkie. Zamiast cieszyć się pięknym efektem, możesz uszkodzić płytkę.

Dlatego jeśli masz wątpliwości w kwestii swoich umiejętności i możliwości, oddaj swoje dłonie w ręce profesjonalistek, które zadbają o jakość używanych produktów i wysoki poziom zabiegu.

 

Ekspertka Angelika Aleksandrowicz – prowadząca gabinet kosmetyczny Alea, zajmuje się manicure i pedicure – jak sama mówi – „z miłością do wykonywanej pracy”.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: