Przejdź do treści

Rozstępy na udach – od czego powstają, jak się ich pozbyć

ciało kobiety z rozstępami
Rozstępy na udach/Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Rozstępy na udach – nie zobaczysz ich u modelek na wybiegu czy okładkach pism. A jednak istnieją. Ma je prawie każda z nas. Nie lubimy ich pokazywać, wstydzimy się ich, maskujemy je i zakrywamy. Jednak te dziewczyny postanowiły zaakceptować swoje rozstępy i pokazać, że można się z nimi polubić. Modelki, blogerki i nie tylko, publikują na Instagramie zdjęcia swoich rozstępów na udach, brzuchu czy pośladkach.

Czym są rozstępy?

„Nieestetyczne”, „defekt skóry” – tak najczęściej nazywane są rozstępy na udach i innych obszarach ciała. Staramy się je zakrywać i maskować, aby nikt nie zauważył, że nasza skóra została naznaczona przez te „okropne” pasy .

Rozstępy praktycznie nie istnieją w życiu publicznym a pierwszym wynikiem, jaki wyświetla się po wpisaniu ich w Google są pytania i rady, jak je usunąć. Dlatego tak wiele dziewczyn ma na ich punkcie olbrzymie kompleksy. Na temat rozstępów narosło też dużo mitów, które stawiają ich posiadaczkę w bardzo złym świetle, definiując jako nieatrakcyjną. Niestety na ich powstawanie nie mamy zbyt dużego wpływu. Bardzo często powstają rozstępy na udach w ciąży, ale to nie jedyna przyczyna. Rozstępy to specyficzne blizny powstałe w efekcie przerwania włókien kolagenowych budujących skórę.

Od czego się robią rozstępy na udach?

Rozstępy to mechaniczne uszkodzenia sieci kolagenowo-elastynowej skóry. Rozstępy na udach powstają zazwyczaj w wyniku jej nadmiernego rozciągnięcia podczas ciąży, chorób czy gwałtownej utraty lub przybraniu masy ciała. Bardzo często pojawiają się rozstępy na udach w okresie dojrzewania. Mogą być konsekwencją intensywnych ćwiczeń, prowadzących do zwiększenia masy mięśniowej. Pojawiają się także przy okazji zaburzeń hormonalnych. Jednak rozstępy mają także szczupłe osoby. Widocznym objawem ich rozwoju są pojawiające się na skórze pasma. Jak wyglądają rozstępy na początku? Początkowo pojawiają się czerwone rozstępy na udach, które z czasem bledną, przyjmując postać białych rozstępów. Na udach trudno je ukryć – dlatego często rozstępy stanowią źródło kompleksów.

dziewczyny z bielactwem

Czy wiesz, że

W miejscu występowania rozstępów nie występuje owłosienie oraz gruczoły łojowe i potowe

Jak zapobiegać powstaniu rozstępów na udach?

Najlepszą metodą na zapobieganie rozstępom na udach jest codzienna pielęgnacja skóry, mająca na celu jej ujędrnienie. Zalecane jest stosowanie kosmetyków ujędrniających, peelingów złuszczających martwy naskórek i pobudzających krążenie krwi, a także odżywczych balsamów. Ujędrnieniu skóry sprzyjają masaże, szczotkowanie skóry, a także naprzemienne wykonywanie ciepłych i zimnych natrysków. Doskonałym sposobem zapobiegania rozstępów na udach jest regularna aktywność fizyczna, która sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz jędrnej skóry.

Jak się pozbyć rozstępów na udach?

Najskuteczniejsza jest walka ze świeżymi rozstępami, a zatem – zacznij działać, gdy tylko zauważysz u siebie czerwone rozstępy. Jak się ich pozbyć? Najskuteczniejsze są bez wątpienia zabiegi medycyny estetycznej:

Tego typu zabiegi pozwalają zmniejszyć widoczność nawet utrwalonych rozstępów na udach. To doskonała odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się czerwonych rozstępów na udach, a także – jak zamaskować białe rozstępy.

A jak usunąć rozstępy na udach domowymi metodami? Niestety – odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało, aby zredukować utrwalone, białe rozstępy na udach. Można natomiast zmniejszyć widoczność rozstępów, zwłaszcza tych świeżych. Co zrobić z rozstępami na udach w domowym zaciszu? Wykonuj masaże skóry, stosuj peelingi, aplikuj balsamy odżywcze i ujędrniające, dostarczaj wraz z dietą białko, kwasy omega 3, witaminy i składniki mineralne.

Jeśli nie wiesz jak ukryć rozstępy na udach oraz jak skutecznie pozbyć się rozstępów na udach lub gdy próba walki z rozstępami zakończyła się niepowodzeniem – nic straconego. Są osoby, które eksponując własne rozstępy w mediach społecznościowych przyczyniają się do pozytywnego postrzegania swoich ciał, stwarzając mocny trend w kierunku ciałopozytywności i pozbycia się kompleksów. Oby więcej takich kobiet! Zobacz świetne zdjęcia dziewczyn z Instagrama i pokochaj siebie i swoje rozstępy na udach i brzuchu. W końcu po co mieć „idealne” ciało, jak można mieć własne, niepowtarzalne.

Jak wyglądają rozstępy na udach?

Sarah, „Spójrz na moje małe i duże rozstępy, które lśnią jak diamenty”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Look my little and big stretchies just having their MOMENT shining bright like a diamonds ? ⁣ ⁣ so happy for them. ⁣ ⁣ so happy for me.

Post udostępniony przez Sarah Nicole Landry (@thebirdspapaya)

Nahtanha, „Nie zamierzałam publikować tego zdjęcia, ponieważ możesz zobaczyć rozstępy na moich ramionach i klatce piersiowej, a potem pomyślałam „olać to”. Więc jestem tutaj ze wszystkimi moimi tygrysimi paskami”

Rozanna, „Jedna kobieta wysłała mi miłą wiadomość o tym, co mówi swoim dzieciom o rozstępach – że są „linią za każdy miesiąc/rok wzrostu, tak jak drzewo”. Uwielbiam to, właśnie to jest znakiem wzrostu”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I’m sorry it’s taken me so long on this platform to be ok with showing my insecurities . Stretch marks are something that caused me to never swim on holidays , worry about what others thought, avoid shorts, walking in front of people – u get the picture. In the past year or so I’ve realised that’s because they aren’t shared more, seen enough & more than likely edited out. Growing up I was so confused when I first got them I was like these are so cool I’m so different, learning as I hit teenage years that I shouldn’t be so proud of them and in fact they were not considered beautiful through mainstream media only mentioned when there was some product claiming to ”get rid of them”. When I’ve posted about this before one woman mailed me such a nice message about what she tells her kids they are – ”a line for every month/ year they grow, just like a tree”. I love this and that’s exactly what they are a mark of growth. After my last post I also received a tone of messages offering treatments to minimize my marks – did you even read the post ? please send Dm me remedies ?.

Post udostępniony przez ROZ (@rozannapurcell)

Kasia, „Dziś przedstawiam Wam kilka moich zewnętrznych „niedoskonałości”. Biorę to c-u-d-o-w-n-e słowo w cudzysłów, bo dla mnie te cechy są czymś zupełnie normalnym, czymś moim. Nie wstydzę się ich, ja je celebruję!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#NORMALNESPRAWY 1 ⠀ Niedoskonałość: 1. «cecha czegoś, co jest niedoskonałe» 2. «wada, usterka» (Przytoczone ze słownika języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego) Dziś przedstawiam Wam kilka moich zewnętrzych „niedoskonałości”. Biorę to c-u-d-o-w-n-e słowo w cudzysłów, bo dla mnie te cechy są czymś zupełnie normalnym, czymś moim. Nie wstydzę się ich, ja je celebruję! Rozstępy – I tu obalam mit, że nie występują one u szczupłych osób. Ja nigdy nie miałam wahań wagi i praktycznie od zawsze zmagam się z niedowagą (widocznie taka moja natura). Moje rozstępy pojawiły się jakoś w gimnazjum i nie wiedzieć czemu – zawsze je lubiłam. Poza tym ładnie komponują się z pieprzykiem. PS Zapewniam Was, że co druga modelka (i nierzadko model), którą obserwujecie na Instagramie, również taką ozdobę posiada. – Włosy na nogach – Których nie chce mi się golić już dłuższy czas. Do lata może się wyrobię! ? Gładkie ciało powinno być świadomą i dobrowolną decyzją, a nie efektem działania presji społecznej i krzywych spojrzeń „koleżanek”. To przywilej, nie obowiązek tak samo jak chociażby malowanie się czy ćwiczenie na siłowni. WŁOSY SĄ NORMALNE u ludzi. Przeszkadzają Ci? Pozbądź się ich. Nie lubisz ich golić? Nie rób tego. – Lekko wyszczerbiona jedynka – Tutaj powinna znaleźć się dość krótka i głupia historia o tym, jak dawno temu jedząc obiad zagapiłam się i zamiast ugryźć jajko, wygryzłam się zbyt mocno w widelec. Ale nie chce mi się jej opowiadać. Nie będę uważać tych rzeczy za niedoskonałości tylko dlatego, że obecny świat próbuje dyktować, co jest doskonałe, a co powinno się poprawiać lub ukrywać. Nie uznaję ich za swoje usterki, bo przecież NIC SIĘ NIE POPSUŁO! Nic nie szwankuje, a wręcz przeciwnie – wszystko w moim ciele jest na swoim miejscu niezmiennie od wielu lat ? Niektóre (nie)doskonałości posiadam od zawsze, a niektóre dołączyły do mnie po czasie, ale nie zamieniłabym je na nic innego. To między innymi te cechy tworzą mnie i bardzo dobrze, że są. ❗️Zachęcam do dzielenia się ze światem Waszymi doskonałościami, to fajne uczucie. Jeśli chcecie do mnie dołączyć – tagujcie swoje posty hashtagiem #NORMALNESPRAWY

Post udostępniony przez KATARZYNA MARKIEWICZ (@kasiaamar)

Maria, „Po prostu je kocham

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

И всё-таки, растяжки – это новые веснушки. Сначала они появились только в инстаграмах продвинутых изданий и только на идеальных моделях. Потом все больше и больше людей стали находить это красивым. Но только на других, ни в коем случае не на себе. И сейчас потихоньку к ним рождается спокойное отношение. это какой-то, видимо, классический процесс принятия: сначала на красивом теле, потом это красивое – тоже нужно шатнуть, потом – потом степень восхищения достигает накала (все уже видели рисунки золотой слюдой в виде растяжек на теле?) и потом, наконец, всех отпускает и мы просто спокойно на равных выбираем, оставить их или убрать. И так хорошо, и так хорошо. Ну, а я их просто люблю.

Post udostępniony przez Maria Krugovaya (@maria.krugovaya)

Yolanda, „Twoje ciało nie jest zrujnowane; jesteś tygrysem, który zasłużył na te pasy”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Your body is not ruined; you’re a goddamn tiger who earned her stripes. . . . . . . . . #luxurylifestyle #stretchmarks

Post udostępniony przez Yolanda M (@landa.199)

Ambre, „Rozstępy są piękne (a przynajmniej tak ostatnio sobie mówię)”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Let’s dance ?? by @minustattoo #stretchmarksarebeautiful (or at least I tell myself)

Post udostępniony przez Ambre Friedmann (@ambrefriedmann)

Bria, „Bez filtra. Bez przykrości”

Alycia, „Mam dość ludzi, którzy myślą, że rozstępy są spowodowane przez dziewczynę, która nie dba o siebie. To nie ma z tym nic wspólnego, wszystko ma związek z genami”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Swimsuit from @Hardswimwear ?

Post udostępniony przez @ sahlt_

Bry, „ Chcę być osobą, której potrzebowałam, dorastając. Chcę być przykładem i przypomnieniem, że jesteśmy zbyt krytyczni dla siebie. Piękno jest w każdym szczególe i niedoskonałości”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I try and post pictures, exposing and embracing my flaws… it’s been a long journey to loving the skin I’m in. I’ve been sharing it publicly, because I feel as though more people should. I want be the person I needed, growing up. I want to be an example and reminder that we’re waaay too hard on ourselves; that beauty is in every detail and imperfection. Side note: Im not the first to slap some paint on my stretch marks and show em off… I certainly hope I’m not the last. . . . .to any companies thinking I’m interested in your 'miracle creams’… nah, my stretch makes are a work of art! . . . #embraceyourskin #loveyourcurves #stretchmarksarebeautiful #stretchmarksaresexy #flawedbeauty #flawedandstillworthy #letemshow #bodypositivewomen #lovetheskinyourein? #mommabelly #moodaf #mamabelly #rainbowstretchmarks #selfloveselfie #selflovespo #selflovejourney❤️

Post udostępniony przez Bry Hawkins | Slim Thiccums (@bryhawkins31)

Sade, „Dziewczyny, NIGDY nie przepraszajcie za skórę, w której się znajdujecie. Bycie kobietą jest magiczną rzeczą, nie pozwól społeczeństwu mówić inaczej

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Cellulite, Hip Dips, Stretch Marks … OH MY ? _____________ Ladies NEVER apologize for the skin that you’re in. I used to be super hard on myself about my stretch marks because I was embarrassed of them. I thought they determined my worth, my beauty, my strength, etc. ____________ The marks on your body tells the story of your journey and how far you’ve come. These marks DON’T define you. Wear them with PRIDE and don’t be ashamed to sport those crop tops, bikinis, short shorts, etc. _______________ Being a woman is such a magical thing, don’t let society tell you otherwise ? _______________ Wearing: @gymshark @gymsharkwomen #beavisionary Filter: something borrowed

Post udostępniony przez sade pramberger (@mythrivingon)

Courtney, „Chcesz wiedzieć, co jest lepsze niż jedna noga pełna rozstępów? DWIE NOGI!”

Leah, „Kochaj swoje ciało, a jeśli nie możesz go kochać, po prostu okazuj mu współczucie, odżywiaj je, chroń, szanuj jego ogromną inteligencję

Sarah, „Publikowanie takich zdjęć może być pomocne dla innych. Ale bardziej pomogło mi. Otworzyło moje sekrety, które dzięki temu straciły nade mną władzę”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Once a secret gets exposed, it loses its power. ⁣ ⁣ I’ve heard that quote a handful of times before and for whatever reason I always relate it back to my journey with self love. ⁣ ⁣ Because honestly? I felt like I was holding a secret. So much hate. So much misery. So much disgust. OVER MY BODY. ⁣ I would cry over my pregnancy photos. I would cringe at the sight of my body in a mirror after weight loss. I would wear T-shirt’s and cover ups and never ever expose it. ⁣ ⁣ All of these heavy burdens. ⁣ All of them, like a secret. ⁣ ⁣ Posting photos like this might be helping others. But more so, they’ve helped me. They took my secrets into the open. ⁣ ⁣ They lost their power over me. ⁣ ⁣ It was slow but steady, but began completely changing the fibre of my being. So much so, that I still can’t really fully grasp my joy around it. ⁣ ⁣ When I snapped this photo today, I was fascinated. Not ashamed. Not disgusted. ⁣ ⁣ I felt powerful, almost majestic. The human body is sooooo freaking cool, with built-in expanders to allow us to change and adapt, go through puberty, bear children, grow muscles and so much more. ⁣ ⁣ And we sit here and we criticize it for a job well done. ⁣ ⁣ I just don’t want to do that anymore. ⁣ ⁣ I want to take my secrets, my burdens, and my shame, and I want to expose them. Not to set THEM free, but to set ME free. ⁣ ⁣ And I want to HONOUR my body, thank it and love it. ⁣ ⁣ For a job well done. ⁣

Post udostępniony przez Sarah Nicole Landry (@thebirdspapaya)

Victoria, „Musisz nauczyć się kochać siebie, ponieważ w tym świecie jest to najbardziej prawdziwa miłość, jaką otrzymasz

Kanzie, „Każdy znak, który mam, opowiada historię. To są moje ślady miłości

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Let’s talk about my stretch marks & my scar. Each mark I have tells a story. A story of how I grew a little babe for 9 months, and a story of how after those 9 months my body started to fail. At 39 weeks I was admitted and induced for preeclampsia, a condition that can become fatal for both mom & baby. After over 40 hours of laboring, we found out that multiple loops of cord had been blocking oxygen from getting to babe. After 3 times of his heart rate falling dangerously low, they called for the doctors. I was put under general anesthesia and missed out on the entire birth of my son. I didn’t get to hear his first cries, I didn’t get to change his first diaper, I didn’t get to be the first person to hold him, in fact I didn’t get to even see him until hours had passed. Without getting too emotional over this post I just want to say, our bodies are amazing, they stretch and grow and expand in literally every way. Since his birth, I’ve hated my scar because of the trauma it reminded me of, and I’ve hated my marks because of the way they changed my skin. But now, I can’t stop thinking; “for every woman who hates her marks, there’s another wishing she had them”. These are my love marks baby

Post udostępniony przez K K (@kenziekornegay)

Sylwia, „Mamuśki, nie ma co się wstydzić rozstępów, możemy ich nie lubić, możemy z nimi walczyć, ale nie jest to powód do naszego „chowania się”. Jesteśmy piękne nawet i z nimi”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Temat: Brzuch ciążowy. Nigdy nie pokazywałam tu takiego ciążowego, niewyretuszowanego brzucha. Brzucha pełnego rozstępów. Uwierzcie, że to co widać na zdjęciu to 1/3 całości bo większość zakrywam rękami. W ciąży z Leną cieszyłam się, że należę do „szczęściar”, które rozstępy ominęły szerokim łukiem. Tak było do samego końca, aż do porodu. Rozstępy wyszły po porodzie ?‍♀️ po jakimś czasie były mniej widoczne. W ciąży z Nelą brzuch mi „potrzaskał” jeszcze zanim zaczął rosnąć ?‍♀️ kwestia chyba hormonów ciążowych i tyle. Dbałam o brzuch jak mogłam – masowałam, smarowałam, nawilżałam i natłuszczałam, ale jak widać tak musiało być. Nie czułam się z tym – Ok. Patrzyłam na tą piłeczkę i mimo, że ją kochałam, to nienawidziłam tej skóry, mimo, że akceptowałam ich fakt. Wiedziałam, że po porodzie będę chciała coś z tym zrobić. Faktycznie jak urodziłam, to były mniej widoczne bo wiadomo – skóra już nie była rozciągnięta, ale za to była koszmarnie wisząca. Czułam się jak stara baba, albo osoba, która zrzuciła minimum 100kg i został jej nadmiar skóry. Zaczęłam robić w domu zabieg mezoterapii mikroigłowej. Kupiłam dermaroller i działałam. Efekty? Zobaczcie na drugim zdjęciu. Przyznam szczerze, że nie wierzyłam w to, że coś się zmieni, a teraz wiem, że było warto. Żałuję jednak tego, że dopiero teraz pokazuje takie „true” zdjęcie. Może się wstydziłam ? nie wiem… w trzeciej ciąży nie będę taka głupia żeby je ukrywać, bo po co? skoro da się je potem zniwelować w dużym stopniu ? Mamuśki nie ma co się wstydzić rozstępów, możemy ich nie lubić, możemy z nimi walczyć, ale nie jest to powód do naszego „chowania się”. Jesteśmy piękne nawet i z nimi ❤️ I nie dajcie sobie wmówić, że zrobiły się bo się „spasłyście” (tak, usłyszałam kiedyś takie zdanie, mimo, że w obu ciążach przytyłam łącznie 10kilogramów) albo, że nie dbałyście o siebie – bo to gówno prawda. Niestety tu odgrywają największe role predyspozycje genetyczne ?‍♀️ * * #pregnant #pregnancy #rozstępy #rozstepy #stretchmarks #39weekspregnant #39weeks #motherhood #preggo #9monthspregnant #ciąża #rodzew2018 #throwback #tb #dwupak #mamawdwupaku #polskamama #momoftwo #momof2 #momlife #baby #instamatki #like4like #l4l

Post udostępniony przez Sylwia Sawicka? (@sy7ka)

Dawn, „Surowe. Realne. Piękne. Jestem cudownie stworzona”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Raw. Real. Beautiful. . “…I am fearfully and wonderfully made…” ? . Have you ever stopped and actually thought about what a woman’s body goes through and how it changes to be able to carry a child into this world?! . It absolutely blows my mind ? . The tiniest of details…organs moved, things shift, skin has to stretch… like seriously, my skin had to separate and stretch out in order for my body to have room to grow another human. ? It is truly fascinating to me!! . Mamas…Let’s start seeing the BEAUTY in ourselves and each other… We get one body in this life so we need to learn how to take care of it…but let’s also learn to enjoy each stage of life we are in and appreciate the amazing ability our bodies have to grow life!! ?? . (Plus, stretch marks make some awesome race car bumps for little boys ? ?) #youarebeautiful #momlife #beautiful #stretchmarks #moms #momof7 #boymom #girlmom #bodyimage #loveyourself

Post udostępniony przez Dawn Legatt (@dawn.legatt)

Sarah, „Tylko sprawdzam, czy moje ciało jest gotowe do bikini przed naszą podróżą w przyszłym tygodniu!
I najwyraźniej nie ma żadnych przesłanek ani „gotowości”. Po prostu pojawiasz się w bikini i żyjesz swoim życiem”

Monika, „Moje uda opowiadają pewną bardzo ważną historię: jak z dziewczynki stałam się Kobietą

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Moje uda opowiadają pewną bardzo ważną historię: Jak z dziewczynki… stałam się Kobietą ? #rozstępy #stretchmarks #stillbeautiful

Post udostępniony przez Monika ? (@jestembezlitosna)

Phoebe, „Dzielenie się tymi zdjęciami wymaga dużo odwagi, ale nienawidzę presji, która wywierana jest na nowe mamusie, aby „powróciły” do swojej figury po porodzie, dlatego chciałam opublikować coś prawdziwego”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

It’s taking a lot of courage for me to share these photos but I hate the pressure that is put on new mums to ‘bounce back’ after giving birth and wanted to post something real. I’m learning something new each day on my #postpartumjourney. I’m learning to love the body that gave me this incredible little boy. My tummy is softer, it’s covered in stretch marks, I still have an overhang above my c-section scar and I’m still to lose a little of my ‘baby weight’. When I look at these photos I don’t see any of that, I see the body that grew this miracle for 9 months and the first place my little man called home. I am so grateful for him and look forward to the rest of our journey together ❤️ #onemonthbirthday #onemonthpostpartum #postpartumbody #postcsection #csectionrecovery #stretchmarksarebeautiful #postpartumtummy #postbabybody #postbabybelly #embraceyourstretchmarks #loveyourlines #stretchmarklove #archiedriscoll #threeweeksold #mumlife #mumsofinstagram #babypeanut #babyboy #mumsofboys #mumsofinsta #mumma #happymumhappybaby #boymumma #maternityleave #babiesofinstagram #happybaby #instababy #timeflies #wherehasthetimegone

Post udostępniony przez Phoebe Shergold (@phoebeshergold_)

Karlo, „We wszystkich kobietach jest tygrys”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

There’s a TIGER?in ALL women! Sometimes you have to let her ROAR @socalsummers ?

Post udostępniony przez Karlo Gomez (@karlogomez)

Mahalia, „Do wszystkich mam z rozstępami, to pierwszy dom naszych urodzonych dzieci. Wszystkie jesteście piękne”

Stacey, „To takie smutne, że wiele kobiet nie czuje się komfortowo i nie chodzi na plażę ze względu na rozstępy. Mam nadzieję, że jeśli opublikuję takie zdjęcia i zobaczysz, że ja też je mam, poczujesz się lepiej i pewniej, żeby pokazać swoje”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

STRETCHIES Oh hey there stretch marks! I thought I’d take you out and let you enjoy a little sun. . It’s so sad that many women don’t feel comfortable going to the beach because of their stretch marks. My hope is that if I post pics like this and you see that I have them too, you will feel better and have the confidence to show yours off. Most women Have these marks on their body, even the ones you probably don’t think do. . . #bodyconfience #bodypositive #stretchmarks #stretchies #stretchmarksarebeautiful #growth #mumbod #mummytummy #postbirth #postbabybody #postbabybelly #mummybeautycare #beachvibes #beachlife #mermaidtales #sunsurf #sandycheeks #sandytoes #stretchmarksarenormal

Post udostępniony przez StAcEy LoUiSe (@the_mindset_mumma)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: