3 min.
Twoje włosy są twarde, miękkie czy smętne? Trycholożka podpowiada, jak powinnaś o nie zadbać

Twoje włosy są twarde, miękkie lub smętne? Trycholożka podpowiada, jak powinnaś o nie zadbać/ iStock
Patrzysz w lustro i widzisz matowe, przeprostowane, szorstkie i sztywne włosy? A może są zbyt miękkie i oklapnięte? Co zrobić, by odpowiednio o nie zadbać i cieszyć się zdrową czupryną na głowie? Jak rozpoznać, czego potrzebują twoje włosy? Tłumaczy trycholożka Magdalena Kania.
Jak ocenić jakość włosów?
Nie komplikuj sobie problemów z włosami! Określ cechy, które ci przeszkadzają i skategoryzuj.
Najpierw popatrz, które cechy są dominujące, potem dotknij. Oceń, czy te cechy nadal są dominujące. Rozetrzyj w palcach. Coś pozostaje na twojej skórze? – wilgoć, lepkość, a może wyczuwasz wyłącznie chrust?
Te trzy proste kroki pozwalają dopasować pielęgnację do aktualnej potrzeby włosów w odpowiedniej kolejności. W ten sposób szybko i sukcesywnie opanujesz swoje kłopoty! Do dzieła!
– tłumaczy trycholożka.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Odpowiednia pielęgnacja włosów
Co zrobić, gdy twoje włosy są: przeprostowane, sztywne, kruche, szorstkie, matowe, „chrupiące”? Zawsze działaj na zasadzie kontrastu!
Zbyt miękkie włosy -> Utwardź! Użyj protein.
Zbyt twarde włosy (przeprostowane, matowe, chrupiące, sztywne, szorstkie) -> Zmiękcz! Użyj emolientów (olejki i maski odżywcze).
Włosy smętne -> Ujędrnij! Użyj humektantów
– wyjaśnia ekspertka.
Marta Klowan
Marta Klowan jest trycholożką, dermofryzjerką i autorką poradnika „Eliksiry, porady i inne zaklęcia. Włos doskonały”. W mediach społecznościowych często dzieli się dobrymi radami, jak dbać o włosy i pokazuje metamorfozy swoich klientek, które nazywają ją „włosową czarodziejką”.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

31.12.2022
Zamiast się myć, zmieniano bieliznę, smród skrapiano perfumami, a brudne włosy chowano pod peruką – jak kiedyś dbano o czystość

26.12.2022
„Dobry seks to taki w kontakcie z własnym ciałem, emocjami i drugim człowiekiem. Nawet jeżeli miedzy kochankami nie ma miłości” – mówi Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach

30.11.2022
„Zapalenie osierdzia mięśnia sercowego czy reumatyczne zapalenie stawów to tylko niektóre choroby, które mogą mieć początek w jamie ustnej” – alarmuje lek. dent. Bartosz Leończak

26.11.2022