Przejdź do treści

Bronde hair – wygląd, wykonanie, cena. Dla jakich włosów?

Kobieta z Bronde hair
Bronde hair – wygląd, wykonanie, cena. Dla jakich włosów ten rodzaj koloryzacji? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Bronde pokochały gwiazdy na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Fryzura bronde wygląda naturalnie – pasma sprawiają wrażenie, jakby zostały muśnięte słońcem, a odrosty są niemal niewidoczne. Dzięki temu możesz odwiedzać salon fryzjerski rzadziej niż podczas farbowania na jednolity kolor. Jaki typ urody będzie dobrze wyglądał w koloryzacji bronde? Na jakie włosy jest odpowiednia?

Bronde włosy – na czym polega to modne malowanie włosów?

Z pewnością znana ci jest koloryzacja ombre, w której włosy pozostają ciemne u nasady i rozjaśnione na końcach. Znasz też zapewne jej delikatniejszą odmianę, czyli soft ombre zwaną potocznie sombre. Obie te stylizacje (oraz wiele innych) możesz wykonać dzięki koloryzacji bronde. Na czym dokładnie ona polega?

Enigmatycznie brzmiąca nazwa bronde łączy w sobie dwa słowa: brown i blonde, czyli brąz i blond. Przy tym farbowaniu łączy się różne odcienie tych dwóch kolorów.

Nasadzie włosów i bocznym pasmom fryzjer nadaje ciemny odcień, a na pozostałych pasmach wykonuje jaśniejsze przejścia. Jak dużo jest jasnych refleksów, jakiej są grubości i jak bardzo kontrastują z brązem, zależy m.in. od naturalnego koloru włosów i karnacji. Przeważnie jednak u blondynek wykonywana jest delikatniejsza koloryzacja niż u brunetek i szatynek.

Tak wykonana koloryzacja sprawia, że włosy wydają się muśnięte słońcem, a cała fryzura prezentuje się naturalnie. Co istotne – dzięki zastosowaniu ciemnych odcieni brązu u nasady – odrosty nie są tak szybko widoczne. Dzięki temu rzadziej musisz odwiedzać salon fryzjerski, by odświeżyć fryzurę.

Kobieta nad morzem przy samochodzie

Kolor bronde na włosach – dla kogo jest odpowiedni?

Bronde hair jest stylizacją odpowiednią zarówno dla brunetek, jak i blondynek. Posiadaczki jasnych włosów mogą w ten sposób nadać twarzy wyrazistości, unikając jednocześnie farbowania na jednolity kolor. W przypadku kobiet z ciemnymi włosami – bronde farba nie zniszczy nadmiernie pasm, jak to ma miejsce przy tradycyjnym rozjaśnianiu. Twarz natomiast będzie sprawiała wrażenie promiennej.

Co ciekawe – bronde hair będzie prezentować się równie dobrze na włosach prostych, nadając im objętości, jak i kręconych, sprawiając, że fryzura zyska niepowtarzalny charakter.

Na jakich pasmach najlepiej wykonać koloryzację bronde? Włosy do ramion, długie, a także cieniowane są wręcz stworzone do tego, by zafarbować je w ten sposób. Na nich bowiem najwyraźniej widać efekt przejścia pomiędzy ciemną nasadą a jaśniejszymi pasmami.

Zdecyduj się także na bronde, jeśli twoje włosy są ciężkie i pozbawione objętości. Delikatne przejścia pomiędzy kolorami brązu i blondu w różnych odcieniach sprawią, że twoje włosy zyskają objętość i będą wyglądały na lżejsze.

Warto również pamiętać o rozważnym wyborze pomiędzy ciepłymi i zimnymi odcieniami farb. Ciepłe będą dla ciebie odpowiednie, jeśli twój typ urody to wiosna lub jesień, a zimne – gdy jesteś zimą lub latem.

Włosy ombre - komu pasują? Jak zrobić ombre?

Kolor włosów bronde – kiedy wybrać inną koloryzację?

Koloryzację bronde można wykonać u każdego. Jednak na krótkich włosach oraz związanych w warkocz czy kucyk efekt przejść i muśnięcia słońcem będzie niewidoczny. W takim wypadku warto zapuścić włosy co najmniej do ramion lub przestać upinać fryzurę, by to farbowanie było zauważalne.

Pamiętaj również, że to, jakie kolory włosów są modne, nie powinno być ważniejsze niż twoje samopoczucie w wybranej stylizacji. Jeśli preferujesz jednolite kolory – wówczas bronde może nie być dla ciebie odpowiedni.

Bronde hair – cena modnej koloryzacji

Tak jak w przypadku każdej stylizacji, tak i przy farbowaniu bronde – cena zależna jest przede wszystkim od długości włosów. Na koszt farbowania wpływ ma także naturalny odcień pasm i związany z tym rodzaj koloryzacji planowanej do wykonania. Najczęściej jednak za wykonanie bronde hair zapłacisz od 200 do 400 zł.

Źródła:

  1. T. Kulikowska-Jakubik, M. Richter, A. Jakubik, Pracownia Fryzjerska, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o., Warszawa 2015.
  2. B. Lech, Podstawy dobrego stylu dla kobiet,  https://barbaralech.pl/wp-content/uploads/2016/10/folder-2016.pdf, dostęp: 13.11.2021 r.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: