Przejdź do treści

Bronzer – jak i gdzie go nakładać? Jak używać bronzera?

Tekst o używaniu i aplikacji bronzera do konturowania. Na zdjęciu: Zbliżenie makijażu - HelloZdrowie
Bronzer - jak i gdzie go nakładać? Jak używać bronzera? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Konturowanie to jeden z makijażowych trików wykorzystywanych do optycznego modelowania twarzy. Jednym z kosmetyków stosowanych do konturowania jest bronzer. W zależności od naszej cery, używamy innego preparatu. Jak bronzer będzie najlepszy? Jak go używać? Jakiego pędzla użyć?

Jak konturować twarz?

Konturowania twarzy używa się do optycznego modelowania dzięki odbijaniu lub absorpcji światła. W tym celu używa się dwóch rodzajów kosmetyków: przyciemniających i rozświetlających (lub rozjaśniających). Konturując twarz, należy pamiętać, że to, co przyciemnione, będzie ukryte, a to, co rozświetlone, zostanie uwypuklone.

Konturowanie twarzy

Jak używać bronzera?

Przed przystąpieniem do konturowania należy wybrać odpowiedni kosmetyk. Bronzer występuje w postaci mokrej i suchej. Kosmetyki płynne są lepsze dla skóry suchej. Należy nakładać je przed pudrem. Kosmetyki suche lepiej służą skórze tłustej i mieszanej – należy je nakładać już po utrwaleniu twarzy pudrem.

Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniego odcienia bronzera. Bronzer nie może być za ciemny, ponieważ wykonany nim makijaż będzie wyglądał sztucznie i stworzy efekt maski. Optymalnie bronzer powinien być o jeden-dwa tony ciemniejszy od twojej cery. Bronzer do konturowania musi być matowy o odcieniu zimnym lub neutralnym.

Pędzel do bronzera

Jak nakładać bronzer?

Konturowanie umożliwia takie makijażowe „sztuczki” jak:

  • zwężenie czoła,
  • wyszczuplenie nosa,
  • podkreślenie kości policzkowych,
  • modelowanie linii żuchwy.

 

Pędzel do rozświetlacza

Gdzie nakładać bronzer?

W zależności od tego, jaką partię twarzy chce się modelować, tam należy nakładać bronzer. Jeśli chcesz uwypuklić policzki, nałóż bronzer tuż pod kością jarzmową (wyraźnie wyczuwalną pod palcami) na linii łuku – od górnej części ucha do wysokości górnej wargi.

Jeśli chcesz wymodelować czoło, nakładaj bronzer albo wzdłuż linii włosów (wtedy optycznie skrócisz zbyt wysokie czoło), albo z boku czoła, w miejscu gdzie ze skóry wyrastają włosy – wtedy optycznie zwęzisz czoło. Konturować nos należy nakładając kosmetyk wzdłuż grzbietu i czubka nosa. Po tym zabieg będzie wydawał się smuklejszy.

Jakie pędzle do makijażu? Który do czego?

Do konturowania twarzy służą puchate, spiczaste pędzle. Do nakładania bronzera, różu i pudru można też wykorzystać pędzel wachlarz. Puchate, ale równomiernie zaokrąglone pędzle (bez szpica) przeznaczone są zaś do nakładania pudru.

 

Źródło:

  1. Grzelakowska-Kostglu Ewa, 2015. Red Lipstick Monster: tajniki makijażu, Kraków: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: