3 min.
Puder mineralny – jak działa i jak nakładać?

Puder mineralny – jak działa i jak nakładać? Pexels.com
Najnowsze
19.04.2021
Jak przedłużyć życie kosmetyków? Ekspertki z „Czytamy etykiety” mają kilka rad
14.04.2021
Wyciskanie wągrów – czy można wyciskać i jak to robić?
13.04.2021
Proteza szkieletowa – cena, rodzaje, refundacja NFZ
12.04.2021
Peeling kawowy na twarz, na cellulit. Jak zrobić peeling kawowy?
12.04.2021
Jak pozbyć się wody z organizmu? Sposoby i przyczyny dolegliwości
Całodzienna warstwa makijażu najczęściej pozostawia na skórze nieprzyjemne niespodzianki w postaci rozmaitych wyprysków. Ale są już kosmetyki, które nie tylko ukryją istniejące niedoskonałości, ale też nie spowodują powstania kolejnych. Puder mineralny jest jednym z nich.
Spis treści
Puder mineralny – czym się różni od tradycyjnego?
Puder mineralny to sproszkowane minerały i czyste pigmenty. Jego zaletą jest brak szkodliwych składników, takich jak rakotwórcze barwniki, konserwanty czy zapachy. Puder mineralny występuje jedynie w postaci proszku, a jego składniki to najczęściej: titanium dioxide (dwutlenek tytanu), zinc oxide (tlenek cynku), mica (mika) oraz iron oxide (tlenek żelaza). Ze względu na sypką konsystencję kosmetyki mineralne nie potrzebują wody, a tym samym nie potrzebują konserwantów ani żadnych innych dodatkowych składników.
Dwutlenek tytanu występuje także w kremach z ochroną przeciwsłoneczną. Zatem puder mineralny zastępuje również filtr przeciwsłoneczny. Oczywiście nie jest to filtr na opalanie się w egipskim słońcu, ale na co dzień jak najbardziej. Z kolei tlenek cynku znany jest ze swoich właściwości łagodzących i jest popularnym składnikiem kremów na odparzenia dla dzieci i niemowląt. Tak więc puder mineralny będzie jednocześnie chronił i pielęgnował naszą skórę.
Puder mineralny – jak nakładać?
Sproszkowane minerały mogą być wykorzystywane w zależności od ich koloru jako podkłady, pudry, róże, bronzery i cienie do powiek. Nakładanie podkładu, który wygląda jak puder sypki, może na początku wydawać się nieco dziwaczne, ale z czasem zorientujemy się, że każdy z tych proszków inaczej rozprowadza się na skórze, a niektóre wręcz mogą wydawać się tłuste (i to są właśnie podkłady).
Kosmetyki mineralne nakładamy szerokim pędzlem. Najlepszy będzie pędzel kabuki. Trzeba pamiętać o jego regularnym myciu pod bieżącą wodą. Kosmetyki te są bardzo wydajne, dlatego nie należy przesadzać z nakładaniem kolejnych warstw. Zbyt dużo podkładu czy pudru mineralnego spowoduje odwrotny efekt do zamierzonego, bo proszek będzie się zbierał w zagłębieniach skóry, podkreślał zmarszczki i rozszerzone pory. Jeśli puder mineralny nałożymy umiejętnie, czyli oszczędnie, uzyskamy efekt rozświetlonej, zdrowej i promiennej cery. Zasada „mniej znaczy więcej” w przypadku kosmetyków mineralnych sprawdza się doskonale.
Puder mineralny – jak dobrać odpowiedni produkt?
Kupując puder mineralny, można wybierać wśród niezliczonej ilości barw. Stąd dobór właściwego odcienia dla naszej skóry może okazać się wyzwaniem. Najlepiej zamówić próbki tych odcieni, które wydają nam się odpowiednie. Nie spotkałam jeszcze drogerii, w której mogłabym wypróbować kosmetyki mineralne, ale za to wszystkie sklepy internetowe, w których kupowałam te kosmetyki, oferują próbki, które często sprzedawane są w atrakcyjnych pakietach.
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.02.2021
„Nawet bardzo wprawieni w czytaniu składów odbiorcy mogą dać się złapać”. Dziewczyny z Piggypeg o (nie)etycznej reklamie kosmetyków

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020