Przejdź do treści

Depilacja woskiem – jak wykonać ją w domu

Kobieta z wydepilowanymi nogami
Depilacja woskiem - jak wykonać ją w domu Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Wosk do depilacji to specjalny rodzaj wosku, który jest odpowiedni do stosowania na skórze człowieka. Jeżeli chcesz wykonać depilację woskiem w domu, powinnaś kupić sobie podgrzewacz do wosku, który upłynni twardy preparat. Jak zrobić depilację woskiem w domu? Jak wybrać wosk? Jak go zmyć? Czym jest depilacja brazylijska? Odpowiemy na wszystkie te pytania.

Podgrzewacz do wosku – jak go używać?

Chociaż w domu bez problemu możesz rozpuścić wosk na przykład w kąpieli wodnej, to korzystanie z podgrzewacza jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze. Usprawnia cały proces domowej depilacji. Podgrzewacz gwarantuje ciągłe ogrzewanie wosku. Dzięki temu będziesz mogła się skoncentrować na zabiegu, a nie na bezustannym podgrzewaniu wosku. Zaletą podgrzewacza do wosku jest również to, że poziom rozgrzania wosku możesz dopasować do rodzaju depilacji i do wrażliwości twojej skóry. Inna nazwa podgrzewacza to maszyna do depilacji woskiem.

Depilacja bikini – czy jest bezpieczna?

Tutaj musisz uważać, ponieważ badania naukowe wykazały, że regularna depilacja okolic bikini może prowadzić do zwiększonej podatności na infekcje intymne. Badanie przeprowadzono na ponad 7500 osób w wieku od 18 do 65 lat. Z tych badań wynika, że każdy rodzaj pielęgnacji intymnej zwiększa ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi, w porównaniu do braku depilacji aż o 80 procent! Powodem są drobne urazy skóry, które ułatwiają wnikanie do organizmu bakteriom i wirusom.

Czym jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska polega na usuwaniu owłosienia z miejsc intymnych przy użyciu wosku. Inne jej nazwy to depilacja hollywoodzka lub francuska. Do wykonania depilacji brazylijskiej możesz również wykorzystać pastę cukrową. Niestety depilacja brazylijska ma wiele wad. Dlatego kobiety coraz chętniej wybierają depilację laserową miejsc intymnych. Jest bezpieczniejsza, o wiele mniej bolesna i skuteczniejsza.

Z czego składa się zestaw do depilacji woskiem?

Standardowo w takim zestawie znajdziesz: wosk, podgrzewacz do wosku oraz paski do depilacji. Najlepiej, żeby te ostatnie były wykonane z bawełny, ponieważ wtedy nie podrażnią skóry. Wosk do depilacji może mieć relaksujący zapach, na przykład cytrusowy lub z nutami miodu. Czymś innym jest zestaw do usuwania woskiem zbędnego owłosienia na twarzy. Znajdujący się w nim wosk wystarcza na bardzo wiele zabiegów. Jest również delikatniejszy w swoim działaniu niż wosk do ciała.

Depilacja woskiem w domu – jak ją wykonać?

Zacznij od przygotowania zestawu do depilacji woskiem. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie powierzchni skóry, umycie jej i dokładne osuszenie. Następnie w podgrzewaczu lub w naczyniu z gorącą wodą umieść twardy wosk. Po podgrzaniu nie może być on ani zbyt gorący, ani zbyt chłodny. Szpatułką dokładnie nanieś na skórę wosk (zgodnie z kierunkiem wrastania włosków). Dociśnij wosk przy użyciu bawełnianych pasków i poczekaj aż ostygnie. Szybkim i energicznym ruchem oderwij paski pod włos. Zacznij od tego paska, który nałożyłaś jako pierwszy. Ostatnie dwa kroki to zmycie wosku i nałożenie preparatu łagodzącego.

Jaki wosk do depilacji brwi wybrać?

Musisz wiedzieć o tym, że istnieją dwa sposoby regulacji brwi – plastry z woskiem i nakładanie wosku na ciepło. Ta druga metoda jest o wiele trudniejsza do wykonania, bardziej niebezpieczna i wymaga większego doświadczenia, ponieważ istnieje duże ryzyko poparzenia sobie skóry twarzy. Natomiast druga metoda polega na wycięciu nożyczkami z plastrów wosku odpowiednich kształtów. W dalszej kolejności ogrzej plaster w dłoniach, naklej go i po chwili energicznie zerwij.

Na ile starcza depilacja woskiem?

To zależy, ponieważ tempo odrastania włosków u każdej osoby jest trochę inne i zależy od wielu czynników. U większości osób efekty zabiegu depilacji woskowej utrzymują się od 3 do 7 tygodni.

Czym zmyć wosk po depilacji?

W niektórych zestawach do depilacji woskiem znajdują się specjalne chusteczki do jego usuwania. Zawierają one odpowiednie składniki. Jeżeli nie masz takich chusteczek, to z łatwością możesz je kupić w każdej drogerii. Kolejnym sposobem na usunięcie wosku po depilacji jest zastosowanie oleju spożywczego lub tłustego kremu.

Bibliografia:

  1. https://scbeautyclinic.pl/nasza-wiedza/ryzyko-zwiazane-z-depilacja-woskiem-oraz-maszynka/

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: