3 min.
Derma roller – dlaczego nie powinnaś używać go sama w domu?

Derma roller - dlaczego nie powinnaś używać go sama w domu?/ iStock
Najnowsze
26.02.2021
„Łatwo się mówi, jak się jest szczupłym”? Bzdura. Dietetyczka o skinny-shamingu
25.02.2021
Skin ekspert: mamy obsesję na punkcie głębokiego oczyszczania skóry twarzy. Czego absolutnie nie robić? [WIDEO]
21.02.2021
Gdy eko to za mało. Parafina, silikony, alkohol – są sytuacje, w których są niezastąpione
20.02.2021
Masaż twarzy. Ćwiczenia na ujędrnienie, odmłodzenie i odprężenie
17.02.2021
Peptydy biomimetyczne – skuteczny sposób na walkę z upływającym czasem?
Derma roller spłyca zmarszczki oraz pobudza wzrost włosów na głowie. Czy to jednak bezpieczne urządzenie, by używać go w domu? Na czym dokładnie polega efekt jego użycia i jakie może nieść ze sobą konsekwencje? Wyjaśnia na swoim profilu na Instagramie kosmetolożka Joanna Skrzypczak, znana jako Ekspert Kosmetyczny.
Spis treści
Derma roller – na czym polega zabieg tym urządzeniem?
Derma roller to urządzenie zakończone „igiełkami”, które służy do mezoterapii mikroigłowej. Polega to na tym, że mikronakłucia wykonywane derma rollerem sprawiają, że zaaplikowany na skórę kosmetyk zostaje głębiej wprowadzony. Dzięki temu można odżywić skórę twarzy czy włosów, spłycić zmarszczki, pobudzić krążenie, produkcję kolagenu i elastyny, czy mieszków włosowych. Rezultat zależy też od głębokości nakłuć i rodzaju skóry.
W internecie znajdziemy wiele reklam, oferujących to „magiczne” urządzenie. W szczególności derma roller polecany jest przy wypadaniu włosów lub łysieniu. W jaki sposób derma roller działa na porost włosów?
Dochodzi do mikrouszkodzeń, powodujących mikrostan zapalny, wyzwalając odpowiedź krwinek krwi = uwolnienie czynniku wzrostów. W skrócie – chodzi tu o to, aby aktywować komórki macierzyste w mieszku włosowym – wyjaśnia ekspertka.
Derma roller – czy używanie go samej jest bezpieczne?
Czy używanie derma rollera samej w domu to dobry pomysł? Kosmetolożka Joanna Skrzyczpak alarmuje, że nie.
Kiedy wchodzą w grę profesjonalne zabiegi, to warto mieć świadomość, jakie mogą być konsekwencje nieumiejętnego wykonania zabiegów.
Zabiegi z wykorzystaniem mikronakłuwania są powszechnie stosowane w gabinetach medycyny estetycznej jak i kosmetologicznych. Fakt, osiągają bardzo dobre efekty terapeutyczne, o ile wykonywane są zgodnie ze sztuką
– ostrzega ekspertka.
Kuracja derma rollerem jest profesjonalnym zabiegiem, który powinna przeprowadzać osoba wykwalifikowana. Specjalistka dodaje, że choć zabieg w domu jest tańszy, to może nieść za sobą nieodwracalne skutki.
Dermo roller – jakie niesie niebezpieczeństwo?
Skrzypczak wyjaśnia, że „mikroigiełki”, z których składa się dermo roller to w rzeczywistości blaszki, które szarpią skórę. Jak użycie ich w nieodpowiedni sposób może wpłynąć na stan skóry?
Na twarzy to „najwyżej możecie się nabawić” przebarwień, drobnych blizn. Na skórze głowy możecie się pozbawić włosów i doprowadzić do łysienia bliznowaciejącego – a na bliźnie już włosy nie rosną – tłumaczy ekspertka.
Specjalistka dodaje, że oprócz blizn może także dojść do zakażeń bakteryjnych. Dlatego zanim użyjesz dermo rollera na własną rękę, zastanów się czy warto.
Ekspert Kosmetyczny
Kim jest Joanna Skrzypczak? To mgr kosmetologii i szkoleniowiec. W mediach społecznościowych znana jest jako Ekspert Kosmetyczny. Jej profil na Instagramie obecnie śledzi już niemal 14 tys. obserwatorów. W czym tkwi sukces kosmetolożki? Specjalistka chętnie dzieli się swoją wiedzą, szczególnie dotyczącą trądziku i pielęgnacji skóry. Każdy jej post napisany jest zrozumiałym dla użytkownika językiem, a podejmowane przez nią tematy – są „na topie”
Wyświetl ten post na Instagramie.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.02.2021
„Nawet bardzo wprawieni w czytaniu składów odbiorcy mogą dać się złapać”. Dziewczyny z Piggypeg o (nie)etycznej reklamie kosmetyków

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020