Przejdź do treści

Dlaczego podczas mycia wypada najwięcej włosów? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Dlaczego podczas mycia wypada najwięcej włosów? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny
Dlaczego podczas mycia wypada najwięcej włosów? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny / Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Przeraża cię widok włosów, które po myciu zostają pod prysznicem albo na grzebieniu? Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie wtedy znajdujesz ich najwięcej? Odpowiada na swoim profilu na Instagramie kosmetolożka i trycholożka Joanna Skrzypczak.

Włosy pod prysznicem. Dlaczego tak ich tam dużo?

Dla niektórych z nas włosy wypadające podczas mycia to prawdziwe utrapienie. Dlaczego akurat wtedy ubywa nam ich najwięcej? Jak wyjaśnia Joanna Skrzypczak na swoim profilu na Instagramie, podczas mycia włosów skóra głowy jest rozpulchniona, więc włosy, które są w fazie telogenu (wypadnięcia) łatwiej wysuwają się z mieszka włosowego.

Co ciekawe, jak podkreśla trycholożka, im rzadziej myjemy włosy, tym więcej ich wypada. Więc jeśli sądziłaś, że uda ci się powstrzymać wypadanie włosów poprzez rzadsze mycie, to niestety – ten myk się nie uda.

„Pamiętaj: to, że włosy wypadają jest normalne, one się stale wymieniają. Najlepiej jest poznać swoją ‘dzienną’ ilość wypadających włosów. Inna ilość będzie wypadać podczas mycia, kiedy myjesz je codziennie, a inna, kiedy umyjesz je po trzech dniach. Po peelingu ta ilość również może być większa” – tłumaczy Ekspert Kosmetyczny w swoim najnowszym wpisie na Instagramie.

dziewczyna robiąca selfie

Jak poznać swoją „dzienną” ilość?

Być może powiesz: łatwo się mówi, ale skąd mam wiedzieć, ile włosów mi wypada dziennie? Według Joanny Skrzypczak liczenie i zbieranie zdecydowanie odpada.

„To nie jest dobre dla twojej psychiki, nawet jeśli cierpisz na nadmierne wypadanie” – zaznacza ekspertka.

Jak zatem uśrednić w głowie dzienną liczbę włosów, które wypadają podczas mycia? Skrzypczak ma na to swoje patenty:

  1. Po każdym czesaniu obserwuj w dłoni, ile to jest mniej więcej.
  2. Rozczesuj włosy szerokim grzebieniem po nałożeniu odżywki.
  3. Jeśli jakiś włos wychodzi, to go wyciągnij – prędzej czy później i tak wypadnie.

Jeśli tego nigdy nie robiłaś, na początku może się wydawać bardzo dużo. Uwierz, że przy regularnym wyczesywaniu będzie ich mniej. W ten sposób będziesz w stanie zauważyć, że wypadanie się zmniejszyło, bo ilość będzie mniejsza. Ale również, że coś się dzieje, jeśli przez kilka najbliższych myć będzie ich o wiele, wiele więcej” – pisze Joanna Skrzypczak.

Dodaje, żeby nie panikować, jeśli jeden raz wypadnie więcej włosów. Spokojnie, to normalne! To co? Bierzesz się za obserwację?

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Joanna Skrzypczak – kim jest?

Za profilem Ekspert Kosmetyczny kryje się kosmetolożka i trycholożka Joanna Skrzypczak. Jej profil na Instagramie obecnie obserwuje już ponad 45 tys. internautów. Każdy post ekspertki napisany jest zrozumiałym dla użytkownika językiem, a podejmowane przez nią tematy są „na topie”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: