4 min.
Koreańska pielęgnacja – na czym polega? Jakie kosmetyki koreańskie warto kupić?

Kosmetyki koreańskie jako element koreańskiej pielęgnacji Istock.com
Kosmetyki koreańskie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Rozpowszechniony w mediach wizerunek Koreanek o nieskazitelnej, gładkiej cerze zachęca kobiety na całym świecie do sięgania po sekrety koreańskiej pielęgnacji. Na czym polega kosmetyka koreańska? Jakie kosmetyki koreańskie warto kupić? Gdzie można kupować koreańskie kosmetyki?
Spis treści
Koreańska pielęgnacja – jak Koreanki dbają o urodę?
Za kluczowy element koreańskiej pielęgnacji uznawana jest wieloetapowa pielęgnacja skóry. Wymieniane jest dziesięć etapów dbania o cerę:
- Oczyszczanie skóry preparatami na bazie olejków
- Oczyszczanie skóry preparatami na bazie wody (pianki i żele)
- Złuszczanie naskórka
- Tonizacja
- Aplikowanie esencji
- Aplikowanie serum
- Nałożenie maseczki w płachcie
- Nałożenie kremu pod oczy
- Nawilżanie skóry
- Nałożenie kremu z filtrem
Nawet jeśli 10 etapów koreańskiej pielęgnacji jest mitem, to wdrożenie części z nich do codziennej pielęgnacji skóry może przynieść znaczną poprawę stanu cery. Każdy rodzaj cery (także tłusta i mieszana) wymaga nawilżania i ochrony przed wpływem promieni UVA i UVB poprzez nakładanie kremów z filtrem.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Które koreańskie kosmetyki warto kupić?
Koreańskie kosmetyki słyną z naturalnych składników. Azjatyckie kremy przeciwzmarszczkowe z jadem węża lub śluzem ślimaka (snail slime) przy regularnym stosowaniu widocznie spłycają drobne zmarszczki. Pianki do mycia twarzy są polecane szczególnie osobom o cerze wrażliwej i tłustej, u których wiele kosmetyków podrażnia skórę i wzmaga wydzielanie sebum. Warte polecenia są także koreańskie kremy z filtrem, które warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji skóry (nie tylko latem). Koreańskie filtry przeciwsłoneczne nie zostawiają na twarzy białych śladów i nadają się do aplikacji pod makijaż. Warto zainwestować też w azjatycki krem BB, które subtelnie wyrównuje koloryt skóry bez efektu maski.
Czy koreańskie kosmetyki są testowane na zwierzętach?
Przez wiele lat azjatyckie kosmetyki były testowane na zwierzętach. Jednak producenci z Azji, chcąc wejść na światowy rynek (od 2015 roku wartość eksportu kosmetyków koreańskich wzrosła o 53 mln dolarów) musieli dostosować się do oczekiwań konsumentów. W 2018 roku w Korei wprowadzono całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach w tym kraju. Jednak niektóre koreańskie marki wyprowadzają produkcję na teren Chin, gdzie testowanie na zwierzętach jest dozwolone.
Czy koreańskie kosmetyki są cruelty free?
Podobnie jak w przypadku testowania produktów na zwierzętach, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Kosmetyki koreańskie szczycą się naturalnym składem, ale warto wiedzieć, że poza aloesem czy olejkami roślinnym, w skład niektórych kosmetyków koreańskich (głównie kremów nawilżających) wchodzi olej z tłuszczu konia (fat horse). Zalezienie kosmetyków koreańskich, które naprawdę są „cruelty free”, jest dosyć trudne.
Gdzie kupić azjatyckie kosmetyki?
Rosnąca popularność kosmetyków koreańskich sprawia, że kosmetyki azjatyckie są w Polsce coraz łatwiej dostępne. Przede wszystkim coraz więcej drogerii internetowych wprowadza do swojej oferty kosmetyki azjatyckie. Kosmetyki koreańskie znajdziesz m.in. w takich drogeriach internetowych jak Triny, Cocolita, Cosibella, LaRose.Care, czy znana ze sprzedaży perfum strona Notino.
Kosmetyki koreańskie można kupić też w stacjonarnych sklepach drogerii Hebe. Jakiś czas temu Hebe wprowadziło do stałego asortymentu kosmetyki koreańskie.
Wiele ofert sprzedaży kosmetyków azjatyckich znajdziesz także na serwisach aukcyjnych czy stronach z ofertami prywatnych użytkowników.
W każdym z wymienionych miejsc z łatwością kupisz takie kosmetyki azjatyckie jak kemy BB, maseczki w płachcie, kremy z filtrem UVA i kremy nawilżające. Największy problem może sprawić w Polsce kupno esencji, ważny element pielęgnacji cery Koreanek. W Polsce esencje są praktycznie nieznane.
Źródła:
- Anna Frydrych, Skóra tłusta i mieszana, [w:] M. Noszczyk (red.) Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL, 2010.
- Kayleen Schaefer, What You Don’t Know About the Rise of Korean Beauty, „The Cut”, https://www.thecut.com/2015/09/korean-beauty-and-the-government.html
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

31.12.2022
Zamiast się myć, zmieniano bieliznę, smród skrapiano perfumami, a brudne włosy chowano pod peruką – jak kiedyś dbano o czystość

26.12.2022
„Dobry seks to taki w kontakcie z własnym ciałem, emocjami i drugim człowiekiem. Nawet jeżeli miedzy kochankami nie ma miłości” – mówi Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach

30.11.2022
„Zapalenie osierdzia mięśnia sercowego czy reumatyczne zapalenie stawów to tylko niektóre choroby, które mogą mieć początek w jamie ustnej” – alarmuje lek. dent. Bartosz Leończak

26.11.2022